Майстер-клас з виготовлення барельєфа «Красиві рибки» в підготовчій групі




Дата конвертації27.06.2019
Розмір4.83 Kb.
ТипТемочка

Марина Губірова
Майстер-клас з виготовлення барельєфа «Красиві рибки» в підготовчій групі

Тема: Барельєф «Красиві рибки».

Мета: Освітні: познайомити з прийомом рельєфній ліплення з допомогою вискоблювання, процарапуванії, налепа. Спонукати до створення виразних художніх образів.

Розвиваючі: Розвивати дрібну моторику, сприйняття, активізувати розумову діяльність.

Виховні: -виховувати прагнення доводити розпочату справу до кінця; -виховувати у дітей повагу до праці дорослих, прагнення брати участь у колективній роботі.

Матеріал: ІКТ-5хв; пластилін, стеки, пластини, атрибути до гри «Хто зайвий», фонограма із записом шуму моря.

Словник: плавники, зябра, ікра.

Індивідуальна робота: Індивідуальна робота з дітьми: допоможу окремим дітям розділити пластилін на 3 частини, згадаю з ним способи ліплення овалу, кулі, повправлятися дітей у зволіканні і прощіпиваніе (показ на своєму шматку) (Діана, Рахім)

Попередня робота: Читання казок: По щучому велінню, Казка про рибака і рибку. Дидактичні ігри: Кто где живет, Хто зайвий? Бесіди про морських, річкових тварин. Розгляд ілюстрацій по темі.

хід нод

Гімнастика для глаз№7.

1. Організаційний момент.

Пальчикова гра «Доброго ранку»

Доброго ранку, очі! Ви прокинулись?

Доброго ранку, вушка! Ви прокинулись?

Доброго ранку, ручки! Ви прокинулись?

Доброго ранку, ніжки! Ви прокинулись?

Доброго ранку, Сонце! Ми прокинулися!

Створення організаційного моменту.

-Встаньте на доріжку, подровняйте ніжки.

-Хлопці, а як ви думаєте, яка повинна бути вода в річці, море, океані, щоб в ній могли жити живі істоти? (відповіді дітей)

- Правильно, вода повинна бути чистою. А що може забруднювати воду? (відповіді дітей)

- Ми з вами друзі природи, повинні її любити і охороняти. Давайте згадаємо з вами правила поведінки в природі.

- Молодці, хлопці, знаєте ви, як правильно вести себе в природі.

- Хлопці, а хотіли б ви опуститися на морське дно, помилуватися красою підводного світу, побачити і відкрити таємниці морських глибин? (відповіді дітей)

- Тоді надягаємо водолазний костюм, маску для дихання і починаємо занурення.

- Ось ми з вами і опинилися в підводному світі. Що ми бачимо тут? (відповіді дітей)

Відгадайте мої загадки!

Хвилі до берега несуть

Парашут - НЕ парашут.

Чи не пливе він, не пірнає,

Тільки торкнешся - обпікає. (Медуза)

Перекотиполе оселилося в море.

Шарик голкошкірими, на реп'ях схожий.

Міцні колючки -як ніжки і ручки.

Подивіться, малята: повзають по дну (Єжи)

Повзає павук:

Якщо зірочка втомилася,

Немає в ній світла, ні в ній спека,

То вона живе на дні,

В океанській глибині. (Морська зірка)

Міцно скручені стовбури,

Немає і не було листя,

На гілках квіти стоять -

Вапняний райський сад. (Корали)

У морі бачимо ми фонтан.

Хто його влаштував там?

Чому фонтан пливе?

Що за диво пароплав? (Кіт)

Молодці, хлопці! Загадки ви все розгадали.

2. Фізкультмінутка№7.

-Діти, сьогодні до нас прийшов старий з казки!

Спробуйте дізнатися його. Послухайте, що він говорить.

«Жив я із своєю старою 30 років і 3 роки у самого синього моря.

Ловив рибку на морському просторі. А зараз - захворів, а моя стара вимагає рибки. Допоможіть мені".

-Діти, які риби живуть в море? (діти називають морських і річкових риб).

- Як ми можемо допомогти старому (Потрібно зробити рибку з пластиліну)

- Зараз я вам покажу, як можна зробити рибку.

Словникова робота: плавники, зябра, ікра.

-Рассмотріте пластину, яка лежить перед вами. На ній намальований контур риби. За допомогою стеки ми вискоблюємо зайвий пластилін від малюнка до краю пластини. В результаті фон опускається, а рельєф залишається піднятим над площиною.

3. Фізкультхвилинка №7

4. Пальчикова гімнастика №7.

Самостійна робота дітей з пластинами. Під час роботи дітям даються поради, допомогу індивідуальна і т. Д.

5. Аналіз дитячих робіт.

6. Виставка робіт.

-Хлопці, ми сьогодні допомогли старому, зробили чудових рибок.

-А тепер можна і відпочити.