Майстер-клас «Лист від їжачка». Середня група




Дата конвертації11.01.2020
Розмір5.31 Kb.
ТипТемочка

Юлдашева Марина Сергіївна
Майстер-клас «Лист від їжачка». Середня група

Мета: Активізація мовлення дітей, розвиток зв'язного мовлення.

завдання:

1. Навчальна: Вчити дітей цілеспрямовано розглядати картину, використовуючи різні прийоми: виділення об'єктів, «входження» в картину. Продовжувати вчити дітей описувати зовнішній вигляд і звички тварин, загадуючи загадки. Уточнити уявлення дітей про диких тварин. Закріплювати знання дітей про ширину предметів. Тренувати дітей в аплікації, малюванні.

2. Розвиваюча: Активізувати у дітей уяву і мовне творчість.

3. Виховує: Виховувати у дітей навички культурного спілкування і гуманних почуттів.

Матеріал: Лист; іграшка - їжачок; подушки; скринька, піднос, м'ячик, кубок. Дзеркало, чарівна паличка, тарілка, лист з трафаретом їжачка, клей ПВА, пензлик, крупа гречка

Попередня робота: Бесіда про диких тварин, розгляд ілюстрацій, загадування загадок, читання твори М. Пришвіна «Їжак».

хід заняття

Вихователь: Хлопці, подивіться, тут якийсь лист, напевно, для нас. Давайте тихенько сядемо і відкриємо конверт.

Читає лист:

«Хлопчики і дівчатка! Пишуть вам лісової житель. У мене сталося нещастя: загубилися всі мої колючки. Будь ласка, допоможіть мені їх знайти »

Вихователь: Хлопці, а який лісової житель міг написати нам цей лист? (Відповіді дітей).

- Як ви думаєте, куди могли зникнути всі колючки yoжікаРабота з моделями «Відгадайте, що за звір?»

Давайте розгадаємо загадку:

сердитий недоторка

Живе в траві густий

Голок, дуже багато

А нитки не однієї (Їжак)

- Чому ви думаєте, що це їжак? Як ви здогадались?

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, ми зможемо допомогти їжакові? А як, ми зможемо це зробити? (Відповіді дітей)

Вихователь: Так, ми зможемо допомогти, їжакові зробити нові колючки, але тільки якщо будемо знати, де він живе, чим харчується, як виглядає.

Розгляд картини «Єжи»

Ігрова вправа «Підзорна труба»

Вихователь пропонує дітям розглянути картину за допомогою підзорної труби, діти називають об'єкт, який помітили, знаходять відповідну модель і поміщають на дошку.

Ігрова вправа «Чарівник Об'єднуй»

Вихователь: Чарівник Об'єднуй об'єднує два об'єкти з яких-небудь ознаками. Вихователь пропонує дітям об'єднати об'єкти і пояснити, чому?

Вихователь: Думаю, що тепер ви все знаєте про їжаків і зможете допомогти йому.

- А куди потрібно вирушати на пошуки нам повинен показати чарівний предмет, а який, ви повинні здогадатися.

Гра «Знайди чарівний предмет»

• Цей предмет за формою схожий на яблуко;

• Цей предмет за кольором схожий на сонечко;

• Цей предмет на дотик схожий на курча;

• Цей предмет потрібен мамі або бабусі для в'язання.

- Молодці, ви правильно визначили чарівний предмет, цей клубок допоможе нам знайти дорогу в ліс

Вихователь кидає клубок, і діти йдуть за ним.

Вихователь: А поки ми йдемо, пропоную пограти.

Физкультминутка:

Ми перевірили поставу і звели лопатки

Ми походимо на носочках, а потім на п'ятах

Підемо м'яко, як лисенята, і як ведмедик клишоногий

І як зайченя - боягуз, і як сірий вовк - волчишка

Ось згорнувся їжак в клубок, тому що він змерз

Лучик їжачка торкнувся, їжачок солодко потягнувся.

Вихователь: Ось ми і потрапили в ліс. Подивіться, як красиво навколо. Добре в лісі?

Гра «Добре - погано»

• У лісі добре, чому?

• У лісі погано, чому?

Вихователь: А де ж наш їжачок? Давайте його покличемо, заспіваємо для нього:

Їжачок, їжачок - чудачек

Зшив колючий піджачок (2-3 рази)

- А он там хтось ворушиться, зараз, подивлюся. А ось і їжачок.

З'являється їжачок. Діти вітаються.

Вихователь: Їжачок, ми прийшли тобі допомогти.

Вихователь: садить дітей за столи роздає матеріал і діти під керівництвом вихователя роблять колючки їжакові.

Молодці у вас все добре вийшло, їжачок задоволений своїми новими колючками. Їжачок говорить вам велике спасибі, йому пора вирушати до лісу.

Дивіться хлопці що тут за кошик? Це їжачок залишив нам гостинці в знак подяки за допомогу. Кошик яблук.

Мастер-класс «Письмо от ёжика». Средняя группа