• Хід заходу.
  • Майстер-клас «Граємо пальчиками». Знайомство батьків вихованців з методами і прийомами проведення пальчикової гімнастики




    Скачати 11.01 Kb.
    Дата конвертації28.05.2019
    Розмір11.01 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Юлія Миколаївна Новікова
    Майстер-клас «Граємо пальчиками». Знайомство батьків вихованців з методами і прийомами проведення пальчикової гімнастики

    Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад №15 м Сосногорська»

    Майстер - клас для батьків по темі:

    «ГРАЄМО пальчики»

    підготувала:

    Новікова Юлія Миколаївна

    Учитель-логопед.

    цілі:

    - познайомити батьків вихованців з методами і прийомами проведення пальчикової гімнастики;

    - розкрити актуальність пальчикової гімнастики в логопедичній роботі;

    - розширювати взаємозв'язок логопеда і вихователів з батьками вихованців;

    - впроваджувати інноваційні форми в роботу з дітьми та їх батьками.

    устаткування:

    - масажні м'ячі су-джок (2 шт.); «Чарівний» пісок, тарілки; планшет, гумки; кольорові палички, ігри з прищіпками, квасоля, горох, пам'ятки.

    Хід заходу.

    (слайд №1)

    Добрий день, шановні колеги. Я рада бачити Вас. Сьогодні ми всі є учасниками майстер - класу. Мій майстер -клас підготовлений для батьків дітей, які відвідують мої логопедичні заняття. Тому я прошу Вас допомогти мені і перетворитися на деякий час в цих батьків. Моя задача показати Вам прийоми ігор з пальчиками і пояснити актуальність цих ігор в логопедичній роботі. Всі ми з вами родом з дитинства. Тільки в дитячі роки нам дозволено грати безтурботно. А хто з Вас може сказати, що таке гра? Для чого діти грають? (Відповіді батьків) --Ви праві, через гру дитина пізнає навколишній світ. У грі діти наслідують дорослих - батьків, вихователів. У грі дитина «приміряє» на себе різні ролі, тим самим готуючись до життя в соціумі.

    Основна частина.

    (слайд 2)

    Сьогодні у нас не просто гра, а гра пальчиками. Пальчикові ігри - це відкриття нашої народної педагогіки.

    (слайд 3)

    Вони сприяють розвитку мовлення, розвивають сприйняття, вміння вслухатися в мову дорослого, сприяють розвитку творчої діяльності (адже руками можна «розповідати цілі історії», активізують моторику рук, вчать дитину концентрувати увагу і правильно його розподіляти, розвивають пам'ять. У логопедичної корекційної роботи величезне значення приділяють розвитку дрібної моторики, так як рухи пальців рук тісно пов'язані з мовною функцією.

    (слайд 4)

    Взаємозв'язок тонкої (палацовий) моторики і мовного розвитку відома вже давно. Ще наші прапрабабусі використовували у вихованні дітей гри типу «Ладушки», «Сорока кашу варила». Вони передаються з покоління в покоління не випадково - в них закладена вікова мудрість народу. Саме ці ігри дають можливість встановлювати емоційний контакт між дорослим і дитиною, розвивати розуміння зверненої мови, активізувати роботу пальців рук, що в свою чергу має важливе значення для розвитку уваги, пам'яті, аналітичного мислення, зорового і слухового сприйняття, зорово - моторної інтеграції. У тому числі й мови, а в подальшому формуванню листи. Вчені прийшли до висновку, що формування мовних областей відбувається під впливом кінестетичних імпульсів від рук, а точніше від пальців.

    (слайд 5)

    Рекомендується стимулювати мовний розвиток дітей шляхом тренування рухів пальців рук. Важливо пам'ятати, що після кожної вправи необхідно розслабляти пальці (потрясти кистями рук, пальці потрібно навантажувати рівномірно.

    (слайд 6).

    Робота з розвитку дрібної моторики повинна проводитися регулярно, тільки тоді буде досягнутий найбільший успіх.

    На заняттях для розвитку палацовий моторики ми з дітьми:

    (слайд 7, 8)

    - малюємо на «чарівному піску»;

    - Давайте намалюємо на такому піску. У кожного з Вас є тарілочка з «чарівним» піском

    (слайд 9)

    - робимо різні фігури з гумок на планшеті;

    - Давайте і ми спробуємо зробити такі фігури.

    (сдайд 10)

    - «ходимо» пальчиками по пальцеходу;

    (слайд 11)

    - Давайте пройдемо по пальцеходу. (йдуть вказівним і середнім пальцями).

    «Шукає чапля».

    - викладаємо доріжки з квасолі, гороху;

    (слайд 12, 13)

    - У кожного з Вас є доріжка, яку треба викласти і є квасоля і горох, за допомогою яких потрібно викласти цю доріжку.

    - граємо з прищіпками;

    (слайд 14)

    Ігри «Чий хвіст», «Хто що їсть».

    - викладаємо фігури з паличок;

    (слайд 15, 16)

    - Ми теж зараз будемо викладати фігури з паличок. У кожного з Вас є різнокольорові палички і зразок того, що треба викласти. Візьміть, будь ласка, зразок і викладіть з паличок ту фігуру, яка зображена на зразку.

    - граємо в пальчикові ігри (вірші з рухами) і виконуємо вправи з масажним м'ячем;

    (слайд 17)

    -Давайте зараз все разом пограємо в таку гру, яка називається «Гном і грім».

    - ігри з пальчиками за допомогою комп'ютера;

    Розповідь про сайт мерсібіт. ру.

    Які ігри та вправи можна порекомендувати для домашніх занять?

    - запропонуйте своїй маленькій донечці перетворитися в Попелюшку і розкласти в дві різні кухлика квасоля і горох, які Ви перемішали у великій чашці;

    - з синочком можна провести гру-змагання на швидкість «Хто швидше» тато або син розкладе великі і маленькі болтики або гайки в два різних контейнера;

    - ліпіть зі своїм малюком з пластиліну, грайте в мозаїку і пазли;

    - вчіть дитину застібати і розстібати гудзики, шнурувати черевики, плести косички з різнокольорових шнурків;

    - ігри з віршами;

    - намотуйте товсті нитки на клубок;

    - грайте в «Тіньовий театр».

    А зараз давайте подивимося, як можна розвивати моторику за допомогою російських народних казок. У казках закладено величезний творчий потенціал нашого народу, казки написані цікавим, доступним для дітей мовою, вони служать основою розвитку творчості та фантазії малюка, вчать його таким поняттям як добро і зло. А ще казки дивно емоційні! Наслідуючи казковим героям, дитина вчиться голосом (інтонацією) передавати характер і настрої казкового персонажа. Зараз Ви побачите один з варіантів знайомства дітей з казкою.

    (слайд 1)

    Пальчикова гра за мотивами російської народної казки «Колобок».

    У кожного в руках масажний м'яч су-джок.

    «Котиться Колобок, котиться (перекочування масажного м'яча по столу від однієї руки до іншої, а назустріч йому Заєць (вказівний і мізинець правої руки підняті вгору, інші пальці притиснуті до долоні). - Колобок, Колобок я тебе з'їм (« Заєць »киває головою в такт словам). - Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю (катаємо по долоньці колами, вгору-вниз, перебираємо пальчиками): я Колобок, Колобок, по коморі метён, по засіках скребён, в жаркій печі печені, на віконці стужён. Я від бабусі пішов, і від дідуся пішов, а від тебе, Косий, поготів піду. і покотився, тільки Заєць го і бачив (злегка відштовхнути м'яч від себе так, щоб він відкотився на інший край столу) ». Логопед: Спасибо большое. Сьогодні ми з Вами розіграли уривок з казки, але думаю, Вам цікаво буде продовжити гру вдома і самим придумати нові руху для пальчиків.

    А зараз я хочу запропонувати Вам ще одну казку з великою кількістю казкових персонажів. Це всім Вам відома казка «Теремок». Приготували всі свої пальчики, починаємо. Логопед: Варто в поле ... (пальці рук з'єднати під кутом один до одного) теремок, теремок. Він не низький не високий, не високий. Логопед: Як по полю, полю мишка біжить (пальці і зап'ястя правої руки притиснуті до столу, а сама долоню трохи піднята). Біля дверей зупинилася і стукає. Все: Хто, хто в теремочке живе, хто, хто в невисокому живе? Кінчиками пальців, не відриваючи від столу зап'ясті, відстукати ритм. Логопед: Вже як по полю жаба біжить (долоні рук притиснути до столу, всі пальці розвести в сторони, а великі пальці притиснути один до одного). Все: У дверей зупинилася і стукає: «Хто, хто в теремочке живе, хто, хто в невисокому живе (кінчиками пальців, не відриваючи від столу зап'ясті, відстукати ритм? - Я мишка-норушка, а ти хто? Зобразити мишку, притиснувши пальці до столу і піднявши долоню. - Я жаба-жаба (зобразити жабу: долоні рук притиснути до столу, всі пальці розвести в сторони, а великі пальці притиснути один до одного, давай жити удвох. Логопед: Як по полю, полю зайчик біжить (вказівний і мізинець правої руки підняті вгору, інші пальці притиснуті до долоні). Все: У дверей остан вився і стукає: «Хто, хто в теремочке живе, хто, хто в невисокому живе?" Заєць »ритмічно в такт словам похитує головою. - Я мишка-норушка (зобразити мишку, притиснувши пальці до столу і піднявши долоню, я жаба-жаба (зобразити жабу: долоні рук притиснути до столу, всі пальці розвести в сторони, а великі пальці притиснути один до одного, а ти хто такий? - а я зайчик - побігайчик, давайте жити втрьох .... Дякую всім за участь. Аналогічно казка розігрується далі . Сьогодні ми з Вами розіграли уривок з казки. А як показати за допомогою пальців інших героїв цієї казки, Ви, придумаєте будинку, а ми разом з дітьми на заняттях обіграємо казку до кінця з Вашими новими рухами.

    Також цю казку можна обіграти, розподіливши ролі між усіма членами сім'ї, щоб удома нікому було не нудно. І тут найголовніше, щоб учасники гри не забули вчасно зобразити свого персонажа.

    Висновок.

    Сподіваюся, Вам сподобався наш сьогоднішній майстер-клас. Пам'ятайте, що розвиває тонку моторику, Ви просунете розвиток своєї дитини вперед і зможете швидше подолати відхилення, що виникли в мовному розвитку вашої дитини. І на згадку про наше занятті я хочу всім Вам подарувати ось такі пам'ятки.



    Скачати 11.01 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Майстер-клас «Граємо пальчиками». Знайомство батьків вихованців з методами і прийомами проведення пальчикової гімнастики

    Скачати 11.01 Kb.