Ольга Абразумова
Квест-гра з екології в другій молодшій групі «За лісовими стежками»
Конспект квест-гри по екології «За лісовими стежками»
Мета: Створення умов для виховання у дітей позитивного емоційно - ціннісного ставлення до навколишнього світу, екологічної та духовно - моральної культури.
завдання:
1. Уточнити і узагальнити уявлення дітей про різноманітному значенні лісу в житті людини, закріпити отримані знання про мешканців лісу, деревах ростуть в лісі.
2. Розвивати стійкий інтерес до природи рідного краю, увагу, логічне мислення, вміння працювати в групах.
3. Виховувати у дітей бажання берегти природу, сприяти осмисленню свого місця в ній, відповідальність за збереження краси і багатства рідної природи.
Матеріали та обладнання:
Картинки із зображенням дерев, ілюстрація для гри «Так не роби», картинки із зображенням диких тварин, листочки червоного і жовтого кольору, розмальовки з декількома видами дерев, кольорові олівці
Хід заняття.
В: Хлопці, сьогодні нас чекає захоплююча подорож по лісовими стежками. Під час прогулянки ми будемо робити зупинки, де вам належить виконувати різні завдання, які приготував для вас зайчик, прибіг до нас з лісу. Після виконання всіх завдань ви отримаєте конверт з сюрпризом.
Отже, в путь! Подолати всі труднощі, зробити дорогу веселою і радісною нам допоможе пісня. (Діти слухають пісню «Разом весело крокувати»
Ось ми і в лісі. Яка краса! А які пісні! Давайте зупинимося ненадовго і послухаємо ці чудові голоси. (Звуки леcа)
В: Зупинка перша. Завдання від зайчика: відгадайте тварин, які мешкають в лісі. (Діти відгадують загадку і на мольберті з'являється зображення тварини)
1. Хитра шахрайка,
Руда головка,
Хвіст пухнастий - краса!
А звуть її.
лисиця
2. Сердитий недоторка
Живе в глушині лісовій.
Голок дуже багато,
А нитки жодної.
їжак
3. З гілки на гілку,
Швидкий як м'яч,
Скаче по лісі рудий циркач.
Ось на льоту він шишку зірвав,
Стрибнув на стовбур.
І в дупло втік.
Білка
4. сірувато, зубовато,
По полю нишпорить,
Телят, ягнят шукає.
вовк
5. Господар лісової
Прокидається навесні,
А взимку, під хуртовинний виття,
Спить в хатинці сніговий.
ведмідь
6. Вгадайте, що за шапка.
Хутра цілий оберемок.
Шапка бігає в лісі,
У кущів гризе кору.
заєць
В. А на цій галявині зайчик приготував для вас смачні загадки. Вгадайте, ніж ліс може нас пригостити?
1. Під сосною у стежки
Хто стоїть серед трави?
Ніжка є, але немає черевика.
Капелюшок є- немає голови.
(Гриб)
2. Намиста червоні висять,
З кущів на нас дивляться.
Дуже люблять намиста ці
Дітлахи і ведмеді.
(Малина)
Ой, які молодці, всі загадки відгадали
Хлопці, подивіться. На цій галявині ніхто не живе, нічого не росте. (На мольберті розміщується картинка з зображенням забрудненого лісу. Цікаво, чому? Правильно, тут нічого немає, тому що вся галявинка завалена сміттям, а тварини і рослини не можуть рости там, де все забруднення. Давайте допоможемо лісі. А як ми можемо це зробити ? Завжди пам'ятати, що потрібно берегти ліс, не можна залишати після себе сміття
В: А тепер зайчик пропонує вам трохи пограти. На килимі лежать листочки червоного і жовтого кольору. Зараз коли зазвучить музика, дівчатка зберуть жовте листя, а хлопчики червоні. (як варіант гри, відокремити шишки від грибочків)
В: ми з вами пограли і можемо перейти до виконання наступного завдання від зайчика: вам потрібно згадати, які дерева ми з вами знаємо і правильно вибрати листочки або плоди, які ростуть на цих деревах (картинки дерев розташовуються на мольберті, плоди і листя лежать в кошику)
В: Гуляючи по лісі, насолоджуючись його звуками, фарбами, вдихаючи чистий ароматне повітря, людина стає здоровішою. Багатий і різноманітний світ наших лісів, він зберігає багато секретів, які людині ще не вдалося розгадати. Але, на жаль, з кожним роком лісу бідніють. Стає менше тварин, зникають рослини. Багато з тих, що раніше зустрічалися часто, зараз майже зникли, а є і такі, яких і зовсім не стало. Що буде з природою далі, залежить від нас. Давайте про це пам'ятати і намагатися зробити все, щоб зберегти її красу.
Наша подорож підійшла до кінця. І зайчик передав мені конверт з сюрпризом для вас. Ой подивіться в ньому лежать картинки з деревами, давайте подивимося на них і згадаємо, як називаються ці дерева. Хлопці тільки вони зовсім сірі і сумні, давайте з вами візьмемо олівці і розфарбуємо наші дерева так, щоб вони стали яскраві і красиві.