• Хід заходу.
  • Хід гри
  • Квест-гра «Георгіївська стрічка»




    Скачати 10.15 Kb.
    Дата конвертації30.04.2017
    Розмір10.15 Kb.
    Типгеоргівська стрічка

    Катерина Ковальчук
    Квест-гра «Георгіївська стрічка»

    Зміст: дошкільнята відгадують загадки, відповіді на які допоможуть їм знайти місце, де розташований тайник (в схованці знаходиться коробка з георгіївськими стрічками для всіх учасників квесту)

    Цілі: формувати патріотичні почуття, повага до символів Великої Перемоги; зміцнювати фізичне і психічне здоров'я.

    Учасники: діти підготовчої групи, батьки, педагоги.

    Обладнання: музичний центр, записи пісень воєнних років.

    Попередня робота: на заняттях вихователь розповідає дітям про містах- героїв, знайомить з їх пам'ятними місцями. Музичний керівник проводить цикл занять по знайомству дітей з піснями воєнних років. Заздалегідь на території дитячого садка вибираються місця для станцій, за якими будуть проходити діти (на кожній з станцій- назва міста героя: Москва, Ленінград, Сталінград, Новоросійськ). Готується військова карта (територія дитячого садка) з назвами міст-героїв і маршрутом зупинок, останній пункт-це Москва. У коробочці лежать георгіївські стрічки за кількістю учасників квесту. Макет танка виготовлений з картонної коробки, мішечки з піском.

    Підготовка станцій: на кожній зі станцій повинні знаходитися по два дорослих (батьки вихованців)

    Хід заходу.

    Діти і батьки шикуються на майданчику дитячого садка, грає військова музика.

    Ведучий.

    Травневий день гарний необичайно-

    День Перемоги святкує країна!

    Може, це зовсім не випадково-

    Що навесні закінчилася війна?

    Не випадково в цей день чудовий,

    На згадку про героїв давніх років,

    Розпустилися нині повсюдно

    Пелюстки георгіївських стрічок ...

    А. Желнов

    Понад 70 років тому відгриміли останні залпи Великої Вітчизняної війни, і 9 травня 1945 роки люди зустрічали найсвітліше свято, свято світу- День Перемоги!

    Все далі відходять від нас воєнні роки. Але кожен раз 9 травня ми приходимо до Вічного вогню та пам'ятних місць, відчуваючи почуття великої вдячності до мільйонів радянських людей, які віддали життя за наше щасливе майбутнє.

    У ці травневі дні кожен бажає бути причетним до великого свята: ветерани надягають парадні мундири та ордени, а ми приколює георгіївські стрічки, як символ Перемоги.

    Георгіївська стрічка - це багатовіковий символ, що втілює подвиг російського воїна на полях битв. Це елемент нагороди, за яку багато хто віддав життя.

    Дитина читає вірш.

    Я з дідом 9 травня

    На площу Перемоги піду,

    Букетик з червоних тюльпанів

    Солдату війни віднесу.

    Мені дід мій сказав, що так треба-

    Пам'ятати про тих, хто загинув,

    Для Батьківщини нашої награда-

    Щастя народу і світ!

    Л. Алейникова

    Діти виконують пісню «Прадід»

    Ведучий.

    На згадку про подвиг російських солдатів, які відстояли мирне життя, хлопці візьмуть участь у захоплюючому пригоді, а нагородою за подолання всіх труднощів буде символ Победи- георгіївська стрічка!

    Щоб знайти заповітну нагороду, вам належить, виконуючи завдання, зібрати частини карти, на якій відзначені міста-герої, і, поєднавши їх разом, дізнатися, в якому місті-герої знаходяться георгіївські стрічки! Ось перший фрагмент карти! Ми вирушаємо в Сталінград!

    Станція 1. «Сталінград»

    Дитина читає вірш.

    Сталінград! Сталінград!

    Бій і вночі, і вдень,

    Усюди дим, усюди гар,

    Палахкотить вогнем ...

    Кожен камінь живий,

    Кожен камінь горить,

    Триває бій,

    З будинком будинок каже,

    Захистимо, захистимо,

    Захистимо Сталінград!

    Ти наш друг, ти наш брат,

    Місто вічної перемоги

    Святий Сталінград,

    І сьогодні ми навіки з тобою,

    Місто-пам'ятник, місто- герой!

    В. Марахін

    Ведучий задає дітям питання про місто:

    -Чому місто отримало назву «Місто-герой»? (за мужність і доблесть солдатів в ході Сталінградської битви)

    -Як називається це місто зараз? (Волгоград)

    - Яке найвідоміше місце, присвячене війні, знаходиться в цьому місті? (Мамаєв курган з пам'ятником «Батьківщина-мати кличе»)

    Солдати, що відстояли місто під час війни, були дуже мужніми і витривалими: бої тривали і вдень і вночі, але вони утримали вцілілі висотні будівлі і вели вогонь з бойових знарядь. Давайте перевіримо вашу витривалість і вміння орієнтуватися на місцевості.

    Рухлива гра «Нічне орієнтування»

    Мета гри: орієнтування на місцевості, розвиток пам'яті, спостережливості.

    Кількість гравців: парне.

    Устаткування: табуретка, 2 пов'язки на очі.

    Хід гри:

    На відстані 10 метрів встановлюються 2 табурета, першим гравцям зав'язують очі, вони повинні дійти до своєї табуретки і обійти її, повернутися до команди і передати естафету наступному гравцеві. Решта учасників команди можуть підказувати гравцеві з зав'язаними очима напрямок руху. Коли на лінію старту повертається останній гравець, для всієї команди настає «День». Перемагає команда, у якої «День» настане раніше.

    Ведучий.

    Молодці! Добре впоралися із завданням! Тепер ви отримуєте другу частину карти і можете відправлятися до наступного місту герою.

    Діти йдуть до станції «Ленінград».

    Станція «Ленінград»

    Ведучий задає дітям питання:

    -Як зараз називається місто -герой Ленінград? (Санкт-Петербург)

    -Що вам відомо про оборону Ленінграда? (900 днів місто перебувало в блокаді; люди голодували, замерзали і вмирали, але відстояли його.)

    -Що врятувало ленінградців в зимовий час ( «Дорога життя»-дорога по льоду Ладозького озера)

    За вузькій смужці льоду дітей і жінок вивозили з оточеного фашистами міста. Цей шлях був важким, але люди подолали його. Я пропоную вам випробувати свою вправність у грі «Переправа»

    Рухлива гра «Переправа»

    Мета гри: розвиток спритності.

    Кількість гравців: парне.

    Устаткування: 4 дощечки розміром 20/30

    Хід гри. Діти шикуються в 2 команди. Перші гравці, підкладаючи собі під ноги дощечки, повинні пройти певну відстань на швидкість, а потім передати їх наступному гравцеві.

    Ведучий.

    Молодці, тримайте третю частину карти! Вирушаємо до Новоросійська!

    Станція «Новоросійськ».

    Питання ведучого:

    - Де знаходиться це місто? (На березі чорного моря)

    Новороссійск- великий порт на Чорному морі. Звідси гітлерівцям відкривалася дорога на Кавказ. Фашисти робили все, щоб заволодіти цим містом, але їх зупинили наші моряки, солдати, партизани.

    -Як називався клаптик суші, який протягом 225 днів утримували наші солдати? (Мала земля)

    Ведучий пропонує дітям відгадати загадки.

    Моряком ти можеш стати,

    Щоб кордон охороняти,

    І служити не на землі,

    А на військовому (кораблі)

    Можеш ти солдатом стати,

    Плавати, їздити й літати,

    А в строю ходити охота-

    Чекає тебе, солдат (піхота)

    Хто крокує на параді:

    В'ються стрічки за спиною,

    Стрічки в'ються, а в загоні

    Ні дівчата жодної? (моряки)

    Будь професії військової

    Вчитися треба неодмінно,

    Щоб бути опорою для країни,

    Щоб в світі не було (війни)

    Ведучий.

    Молодці! І з цим завданням впоралися! Добули останню частину карти! Тепер нас чекає місто- герой Москва.

    Станція 4. «Москва»

    Ведучий задає питання дітям:

    -Що ви знаєте про місто Москва (це столиця нашої рідні)

    -Які ще міста- герої ви знаєте? (Севастополь, Керч, Одеса, Тула, Мурманськ, Брест, Мінськ, Смоленськ)

    Фашисти влітку 1941 року планували за кілька місяців захопити нашу срань і вже восени крокувати по Червоній площі. Але не ступив ворожий чобіт на святу для кожного російського людини землю. Зупинити противника на підступах до нашої столиці, не пустити його, перемолоти в боях гітлерівські дивізії і корпусу вдалося в результаті битви під Москвою.

    Нескінченні танкові атаки обрушував ворог на захисників Москви, але навіть танкова броня не змогла зломити стійкість і мужність радянських солдатів. Під безперервним обстрілом вони, не шкодуючи себе, закидали танки гранатами і пляшками із запальною сумішшю і відстояли місто.

    Зараз вас чекає останнє випробування!

    Рухлива гра «Вогняний кордон»

    Мета гри: розвиток влучності, навичок метання м'яча або мішечка з піском

    Устаткування: мішечки з піском або м'ячі, 2 картонні коробки з намальованими на них танками.

    Хід гри: діти метають «гранату» (мішечок з піском, намагаючись потрапити в мета- танк, намальований на картонній коробці.

    Ведучий.

    Молодці! Ви сильні, спритні, сміливі, влучні і, коли виростите, станете справжніми захисниками нашої країни, такими ж мужніми як ваші прадіди. Ви гідні того, щоб носити на своїх грудях символ Победи- георгіївську стрічку!

    (дітям вручається коробка зі стрічками, дорослі вручають їх дітям)

    Що означають кольори георгіївської стрічки? «Колір пороху і колір вогню» - вважають одні історики; кольори Російського герба- стверджують інші: чорний орел і золота корона. Але як би там не було, для нас це кольору перемоги, кольору мужності і героїзму, символ пам'яті і поваги до ветеранів. Пам'ятайте! Це символ Перемоги, і до нього потрібно ставитися дбайливо і з повагою!

    Загін! Рівняйсь! Струнко! Кроком руш!

    (Квест закінчено, діти йдуть)



    Скачати 10.15 Kb.