«Конструювання макета міста»




Скачати 10.11 Kb.
Дата конвертації31.10.2018
Розмір10.11 Kb.
ТипТемочка

Анна Тихонова
Конспект відкритого заняття «Конструювання макета міста»

Конспект відкритого заняття

Тема: Конструювання макета міста

Вікова група: старша група

Педагог: Тихонова Анна Володимирівна

Мета: оволодіти вмінням конструювати за схемою, запропонованою дорослим.

завдання:

ознайомлення з архітектурою міста;

виділяти основні частини, визначати відповідність форм, розмірів, розташування цих частин, встановлювати функціональне призначення кожної з них;

самостійно будувати схему майбутньої споруди на макеті;

в процесі формулювання задуму збагачення розвитку і саморозвитку зв'язковий контекстної промови (описової, доказової, пояснювальній, ініціативної, образної, емоційної, словника - назвами об'єктів, дієсловами та іншими частинами мови (над, під, зліва, справа, внизу);

розвитку колективних взаємин між дітьми у вигляді здійснення дитиною-архітектором загального задуму (створення макета).

Обладнання: Карта (глобус, мольберт, значки.

хід заняття

Вступна частина.

дії педагога

дії дітей

(на фланелеграф вивішується схема міста)

Широка страна моя родная, багато в ній полів озер і річок. А ще наша країна дуже багата на корисні копалини.

Це і кам'яне вугілля і нафту і золото. і залізна руда, і без цього люди обійтися не можуть.

І ось на Уралі, на березі річки геологи виявили поклади кам'яного вугілля.

Але його відразу не відправиш в місто, щоб опалювати приміщення. Потрібен завод. А раз завод, то багато людей. А де багато людей?

Звичайно, в місті багато людей. І геологи послали заявку в архітектурне бюро про те, що потрібен місто, величезний завод будемо будувати, величезна кількість кам'яного вугілля знайшли, людей приїде багато, що робити?

Звичайно ж побудувати, але споруда міста з чого завжди починається?

І архітектор задумався і придумав для геологів місто.

Давайте дивитися, про що думав архітектор, коли придумував план цього міста.

Знайшов архітектор місце для заводу ?.

Зручно розташований завод?

Занурять в вагони або по річці і по везуть куди треба. Добре, про що ще думав архітектор, коли придумував місто?

І де будинки тут? Побачили? Покажи, будь ласка, який це будинок?

А ще які ви вдома побачили?

Добре, перевіряємо, все згодні? Є будинки, де людям жити?

Добре, завод побудували, будинки будуть, а раз вдома, там напевно живуть мами, тата, у них є хто?

Подумав про це архітектор?

Де дитячий сад? Покажіть.

А ви перевіряйте. Чи згодні ?.

Що ще потрібно для дітей побудувати?

І поруч школа, відмінно. Подивіться який мудрий архітектор, завод, будинки житлові, дитячий сад, школа, про що ще думав архітектор, щоб людям добре жилося?

А навіщо стадіон?

Значить, жителі міста будуть сильними, здоровими, відмінно !. А що ж ви ще побачили?

А навіщо потрібен магазин?

А вокзал для чого?

А як же переміщатися будуть люди, посередині міста річка тече?

І про це подумав архітектор?

Вийшов у нього зручне місто?

А чому зручний? Що в ньому є? Умілий архітектор, все передбачив. Ось який архітектор майстер, але проект тільки на папері. А перш ніж його побудувати на місцевості, архітектори зазвичай будують макет. Ну ось навіть не знаю, хто б макет такої зміг би побудувати.

Що, зможемо побудувати макет ось цього міста?.

Ось такого зручного?

Ось архітектор порадіє, що у нас в групі вмілі діти. але на жаль часу на споруду нам не вистачить, гуляти пора, давайте після прогулянки?

місті)

(Побудувати)

(З задумки)

(Про завод)

(Так, поруч залізниця і річковий порт)

(Так)

(Про людей, які будуть працювати, будинки, в яких вони будуть жити, відпочивати після важкої роботи)

(Двоповерховий)

(триповерховий, одноповерховий)

(Так)

(Є)

(Дочки, синочки, їм потрібен дитячий сад)

(Так)

(Дитина показує на схемі, де розташований дитячий садок)

(Так)

(Школу)

(Стадіон)

(Займатися спортом, бути здоровими)

(Головну площу, театр, човнову станцію, магазин)

(Купувати продукти, одяг)

(щоб гості приїжджали в місто)

(По дорозі, мосту)

(Так)

(Так)

(завод, будинки, школа, д / с, мости, дороги, театр, музей.)

(Я, я, я.)

(Так)

(Так)

(Так)

Основна частина

дії педагога

дії дітей

У приймальні другий вихователь зустрічає дітей:

вихователь кладе на стіл річку.

Вихователь дає позначення залізниці, автомобільної, головною, для розташування їх на макеті.

Вихователь своїм прикладом показує як потрібно стояти, руки повинні бути за спинкою)

Зайшла в групу подивилася на мольберті схема висить, це макет тільки або план?

А що ж ви зараз збираєтеся будувати?

А місто то зручний буде?

Що в місті буде?

Там річка чи є, а через річку як перебиратися?

А ви вже готові будувати? Або ще щось потрібно зробити?

Йдемо вмиватися.

Проходьте хлопці, ще раз на план подивимося, видно вам, хлопці?

Ось дивіться, тече річка, є залізниця, є різні дороги, от цікаво, чому архітектор задумав завод побудувати саме в цьому місці, а не в іншому?

Так, хлопці, архітектор і про це подумав.

ну що, хотіли зробити?

Будь-яке будівництво починається з річки.

Що ще потрібно? Все вірно, залізниця потрібна, хто прокладе полотно залізниці ?.

Подивіться уважно на схему, що ще потрібно? Хто прокладе ?.

Яку ще ви побачили дорогу ?. Правильно, візьми позначення автомобільної дороги, і проклади її на макеті.

Є ще дороги ?.

Ну тепер потрібно розібратися з будовами. Є річка. Є дороги. І на правому березі і на лівому. (А як дізнатися, де правий берег, а де лівий?

Всі згодні?

Набираю умілих людей !.

Архітектори, конструктори, які зведуть на цій красивій місцевості макет майбутнього зручного міста. Давайте будемо набирати умілих архітекторів, які будуватимуть на правому березі. Піднімайте руку, я запрошу вас до схеми, ви називаєте, то, що будете будувати, позначаєте на якому березі лежить колекція, що ви вибрали будувати і встаєте в сторону того конструкторського бюро, на якому воно знаходиться (праве або ліве бюро).

Головне у нас що?

Хто візьметься за будівництво заводу?

Давай, іди Саша, на якому березі збудуєш ?.

Отже, план є, ви вже задумали, що побудувати в цьому чудовому місті, а зараз, треба вашу задумку перенести на макет, але будувати ми не будемо, а візьмемо значки, кожен пам'ятає, як позначаються будівлі міста?

Отже, шановні архітектори правого берега, йдіть вибирайте значки.

Шановні архітектори лівого берега, вибирайте значки. Раджу вам звірятися з планом.

(план міста, задумка)

(Макет міста)

(Так)

(завод, будинки, школа, д / с, мости, дороги, театр, музей.)

(Там мости є)

(потрібно помити руки)

Діти йдуть вмиватися.

(Так)

(тому що поруч залізниця, вугілля можна відправити і по річці сплавляти, щоб в місті не пахло вугіллям)

(Побудувати макет міста)

(Залізницю провести)

(Головну дорогу, головну площу) Діти мають у своєму розпорядженні значки на столі, згідно зі схемою.

(Автомобільну)

Так, до заводу, музею, театру, стадіону.

(Потрібно встати за течією річки, а протягом видно по стрелочкам біля річки, от права рука, значить тут правий берег, ось ліва рука, значить тут лівий берег)

(Так)

(завод)

(Я)

(На правом). Діти по черзі називають ті будови, які вони будуть будувати, і визначають їх місце розташування на макеті, а другий вихователь відзначає олівцем на схемі імена архітекторів)

Діти підходять до столу, де розташовані значки і вибирає кожен свій значок, і має в своєму розпорядженні його на макеті, відповідно до схеми.

Заключна частина

дії педагога

дії дітей

Хто виконав завдання, повертається на своє місце, в свою конструкторське бюро правого берега річки або лівого)

Давайте перевіряти.

Завод. Хто у нас за завод відповідав? Показовий на плані завод. А тепер на макеті, є ?.

(Кожна дитина показує свою споруду і звіряє її зі схемою, пояснюючи її розташування)

Ще раз помилуйтеся своєю будівлею. Хлопці, як ви думаєте впоралися ми з завданням? Допомогли архітекторам в створенні макета?. Молодці !.

А побудувати це чудове місто давайте після тихої години! І тоді у нас вийде місто, в якому обов'язково з'являться жителі !.

Завод знаходиться між залізницею і річкою). Є.

(Так)

(Так)



Скачати 10.11 Kb.