конспект




Скачати 10.84 Kb.
Дата конвертації28.09.2017
Розмір10.84 Kb.
ТипТемочка

Миляуша Исхакова
конспект

конспект

театралізованого заняття

на тему: «Чарівна країна Фантазілія»

Цілі: Вчити дітей чітко вимовляти слова чистоговорки з різними інтонаціями.

Розвивати у дітей виразність жестів, міміки, голосу.

Розвивати пантомімічна навички.

Розвивати творчу уяву, фантазію.

Виховувати почуття колективізму, комунікативні здібності.

попередня робота

1. Прослуховування тексту казки, бесіди, індивідуальна робота над уривками твору, слухання музики, виготовлення атрибутів, пошиття костюмів до казки.

2. Робота над текстом, словникова робота.

3. Обігрування і розподіл ролей.

4. Робота над сценічною мовою (ритм, темп, виразність мови, дихання, чіткість

вимови).

5. Робота над розвитком почуття ритму, умінням виконувати руху відповідно до

музикою, над виразністю, пластичністю і координацією рухів.

хід заняття

В- Хлопці, сьогодні я запрошую вас відправитися в чарівну країну-Фантазілію.

У чарівній Фантазіліі, чарівної Фантазіліі

Там панує фантазія у всій своїй всесилля.

Там все мрії збуваються, а наші прикрощі

Зараз же перетворюються в смішні пригоди.

В. - Як ви думаєте, чому ця країна так називається?

Д. - Тому, що в цій країні можна нафантазувати різні чарівні історії,

перетворитися в казкового героя, можна помріяти про - щось хороше.

В. - Правильно, а ще в цій країні багато кумедних, цікавих ігор.

Щоб потрапити в цю країну, потрібно взяти з собою фантазію, уяву і вимовити

чарівні слова:

«1,2,3- повернись, в Фантазіліі- виявися!»

(Діти повторюють чарівні слова, звучить музика, закривають очі, потім відкривають)

В. -Ось ми з вами і опинилися в чарівній країні. Подивіться, як тут красиво, скільки

повітряних куль!

А ось - Чудо дерево! На ньому ростуть чарівні плоди. На самій макушке- плід з

сюрпризом. Щоб до нього добраться- ми повинні зібрати всі плоди, які ростуть

внизу. Всі плоди з секретом - в них знаходяться цікаві завдання.

Тож почнемо. Зриваємо перший плід У ньому -завдання:

«Буває без сумніву,

Різне настрій,

Його я буду називати,

Спробуйте його показати.

У цьому плоді є кружечки різного кольору, які символізують різний

настрій. Ви повинні назвати настрій і показати його.

(Смуток, радість, страх, здивування)

А тепер прийшла пора

Спілкуватися жестами, да-, так!

Я вам слово кажу

У відповідь - я жестів чекаю! »

(Йди сюди, йди, тихо, не балуйся, до побачення, я думаю).

Молодці, з цим завданням впоралися!

Зриваємо другий плід. У ньому - завдання:

«Сядемо на горбочку

Так розповімо чистоговорки.

Ми будемо розмовляти

І будемо вимовляти

Все правильно і виразно,

Щоб усім було зрозуміло. »

А чистоговорки така:

«До міста дорога в гору, а з міста з гори»

Запропонувати вимовити чистоговорку:

1. Всім разом з різною силою голосу (тихо, голосніше, дуже голосно)

2. По черзі з різними інтонаціями (сумно, сердито, стомлено)

3. Разом, початок-втомлено, повільно, а кінець швидко Початок тихо, сумно, кінець-

голосно, весело.

4. Скажіть, вам було легко чи складно виконувати це завдання?

Д .. Було складно вимовляти слова в швидкому темпі.

С. - Тепер ви знаєте, над чим треба попрацювати у вільний час в групі.

Зриваємо третій плід. У ньому - завдання:

«У звичайному оркестрі всього потроху,

Грають тріскачки, румби, гармошки.

А в нашому оркестрі НЕ бубни і ложки,

Грають звичайні ручки і ніжки »

Хлопці, як ви думаєте, які звуки може видавати ваше тіло?

Д. - Удари, тупання, клацання пальцями, цокання мовою і т. Д.

С. - Правильно.

Зараз я пропоную вам виконати «живий» оркестр. Визначтеся, на чому ви будете грати.

«Живий» оркестр. Джаз.

Молодці! Вийшов чудовий «живий» оркестр.

Зриваємо четвертий плід У ньому -завдання:

«1,2,3,4,5-ви хочете пограти?

Давайте розімнемося. Я махну чарівною паличкою і ви більше не зможете

говорити, а будете тільки рухатися »

(Три дитини по черзі читають вірші)

Слава 1. На галявину ми заходимо, багато ягід ми знаходимо.

Суниця так запашна, що не лінь і нахилитися.

Настя 2. лісоруби ми стали, сокири ми в руки взяли.

І руками зробивши помах, по коліну сильно БАХ! БАХ!

Аріна 3. На болоті дві подружки, дві зелені жаби

Вранці рано вмивалися, рушником розтиралися.

Лапками шльопали, лапками плескали.

Лапки разом, лапки нарізно, лапки прямо, лапки навскіс,

Лапки тут і лапки там, що за шум і що за гам!

(Звучить весела танцювальна мелодія. Діти довільно танцюють)

С. Підійшла до кінця розминка ...

Постаралися все зараз

А тепер сюрприз, хлопці.

В казку запрошую вас!

Зриваємо останній плід.

«1,2,3,4,5 в казку ми прийшли знову»

Хлопці, а зараз я пропоную вам стати справжніми артистами і розіграти

знайому казку «Гусі- лебеді». Проходьте одягати костюми.

(Поки діти одягають костюми-1 дитина розповідає вірш «Казки

гуляють по світу »Пляцковского)

Дитина: «Казки гуляють по світу,

Ніч запряга в карету.

Казки живуть на галявинах,

Бродять по світанку в туманах.

А принц Білосніжку полюбить,

А жадібність Кощія погубить ...

Нехай зло на витівки хитро,

Але все ж перемагає Добро!

Світ опромінивши чудесами,

Казки летять над лісами,

На підвіконня сідають,

У вікна, як в річки, дивляться.

А Попелюшку виручить Фея,

Чи не стане Горинича- змія ...

Нехай зло на витівки хитро,

Але все ж перемагає Добро!

Казки зі мною всюди,

Їх ніколи не забуду.

Варто зімкнути мені ресніци-

Вмить Сівка - Бурка наснитися.

А місяць засвітить ясний

В очах Василини Прекрасної

Нехай зло на витівки хитро,

Але все ж перемагає Добро! »

В.: Артисти готові?

Завіса відкривається - казка починається

Драматизація казки «Гусі- лебеді»

(На сцені зліва стоїть будиночок, біля нього стоять дерева, трава, квіти, в

в правому кутку - стоїть будинок Баби- Яги)

Під музику з будиночка виходять Оленка з віником і Іванушка з кошиком і

прибирають сміття біля будиночка, потім заходять до хати, ставлять віник і кошик і

знову виходять з будиночка. З лісу виходять подружки Оленки.

Подружка - Оленка, підемо гуляти!

Аленушка- Не можу братика залишити.

П. - Ну, підемо ненадовго (махає їй рукою)

А. - Іванко, будь розумницею, посидь тут пограй.

(.Іванушка сідає біля будиночка. Оленка з подружками водять хоровод.

Тут налітають гусі- лебеді і забирають Іванка з собою)

П. - Знаєте, кажуть, що гусі- лебеді з'явилися і маленьких дітей забирають!

А. - Ой братці, ой що буде!

Іванко, де ти! - немає ніде! - Що ж робити? Де шукати?

(Звертається до глядачів) -

Ви не бачили куди гуси - лебеді забрали мого братика? Мене тато з мамою

будуть лаяти! (Тікає шукати братика)

(Вихід Пічки)

А. - Піч, грубка куди гуси лебеді полетіли?

П. - Я печу, печу, печу, діткам всім по пиріжку, - з'їж мого житнього

пиріжка, тоді скажу.

А. - Біля магазину «Пятерочка» - я-з'їла.

(Оленка тікає шукати братика, грубка пішов)

(Вихід Яблуні)

А. - Яблуня, яблуня, куди гусі- лебеді полетіли?

Я. - З'їж мого лісового яблучка, тоді скажу.

А. - У мого татка і голландські НЕ едятся!

(Оленка тікає шукати братика, яблуня пішов)

(Вихід Річки)

А --- Молочна річка - кисільні береги, куди гусі- лебеді полетіли?

Р. - З'їж мого простого кіселька, тоді скажу.

А. - Я вдома його не їм - терпіти, терпіти не можу!

(Оленка тікає шукати братика, річка йде)

танець мухоморів

(Під музику гусі- лебеді заколисують Іванка, Оленка ховається за

пеньком)

Танець Гусей- лебедів і Баби- Яги.

(Під час танцю - Оленка забирає братика)

Баба-Яга- Караул! А хлопчаки-то немає! Гусі- лебеді- в погоню! А не те,

самих зажарю і з'їм! (Гусі- лебеді летять шукати Іванка)

(Вихід Річки)

А. і І --- Річка - матушка- заховай нас!

Р. - З'їж мого простого кіселька- тоді сховаю (.Аленушка і Іванушка

їдять кисіль, річка ховає їх, гусі- лебеді пролітають повз, не помічаючи їх)

А. і І. - Дякую річка! (Оленка і Іванушка тікають)

(Вихід Яблуні)

А. і І. - Яблоня- матінка - сховай нас!

Я. - З'їж мого лісового яблучка, тоді сховаю. - (Оленка і Іванушка їдять

яблучко, яблуня ховає їх, гусі- лебеді пролітають повз, не помічаючи їх)

А. і І. - Дякую яблуня! (Оленка і Іванушка тікають)

(Вихід Пічки)

А. і І. -Печка- матінка - сховай нас!

П. - З'їж мого житнього пиріжка тоді, сховаю! (Оленка і Іванушка

з'їдають пиріжок, яблуня ховає їх, гусі- лебеді пролітають мимо, не

помічаючи їх)

А. і І. - Спасибі, смачні у тебе пиріжки!

П. - Ви самі поїли і потім інших дітей почастуєте - (звучить музика все

учасники казки шикуються в лінію на уявлення артистів)

В. Чудово! Ви справжні артисти.

(Уклін, уявлення артистів)

В. - Хлопці, ось і підійшло до кінця наше подорож в чарівну країну Фантазілію,

нам пора повертатися в дитячий сад - зніміть, будь ласка, костюми.

(Діти йдуть знімати костюми і завісу закривається)

(Діти виходять за завісу)

В. - Закрийте очі і скажіть слова:

«1,2,3- повернись,

І в дитячому саду виявися! »(Діти вимовляють чарівні слова)

В. - Ось ми і опинилися в дитячому саду.

У -.Ребята, що вам більше сподобалося в нашій подорожі в чарівну

Країну Фантазілію?

Д. - У подорожі нам сподобалося грати в цікаві ігри, вимовляти

скоромовки, грати ролі, водити хоровод, співати, сподобалася казка

«Гусі- лебеді» - ми любимо казки)

(Діти співають пісню «Казковий світ» - слова і музика

Т. Барбакуц)

В. - У мою Фантазілію потрапити зовсім не складно,

Адже вона виключно зручно розташована!

І тільки той, хто начисто позбавлений уяви, -

На жаль, не знає, як потрапити в її розташування!

В.: заняття закінчилося.



Скачати 10.84 Kb.