• Хід заняття
  • Конспект заняття з ЗСЖ в середній групі «Чисті зубки»




    Дата конвертації30.03.2019
    Розмір7.49 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Фалеева
    Конспект заняття з ЗСЖ в середній групі «Чисті зубки»

    Конспект заняття з ЗСЖ в середній групі

    «Чисті зубки»

    мета:

    Продовжувати знайомити дітей зі здоровим способом життя

    завдання:

    1. Дати елементарне уявлення про будову порожнини рота і призначення губ, зубів, мови.

    2. Ознайомити з правилами догляду за порожниною рота.

    3. Навчити елементарних правил гігієни - полоскання порожнини рота.

    4. Розвивати мовний апарат дітей за допомогою артикуляційної гімнастики.

    5. Збагачувати словник дітей шляхом активізації в мові слів: зуби, язик, губи.

    Обладнання: дошка з крейдою або маркером; набір для моделювання фігури людини для кожної дитини: очі і ніс, рот з гудзиків або кружечків картону; набір картинок: губи, рот розкритий з зубами, зуби, що стоїть біля умивальника; магнітофон, пісня «Точка, точка, кома» Ю. Кіма, Г. Гладкова.

    Хід заняття:

    (Звучить один куплет пісні «Точка, точка, кома» Ю. Кіма, Г. Гладкова. Вихователь співає під фонограму куплет, малюючи чоловічка на дошці.)

    Хлопці, я пропоную вам послухати і подивитися пісеньку, а я намалюю те, про що в ані слова.

    Точка, точка, кома.

    Вийшла пика смішна.

    Ручки, ніжки, огірочок,

    З'явився человечик.

    Що побачать ці точки?

    Що побудують ці ручки? Діти стоять.

    Далеко ці ніжки поведуть його?

    Як він буде жити на світі?

    Ми за це не відповідає.

    Ми його намалювали,

    Тільки і всього.

    Ось який чоловічок у мене вийшов. Вам сподобався? Я пропоную вам побудувати свого чоловічка. А поки ви будете будувати, я вам нагадаю про те, що всі ми з вами схожі один на одного. Кожен з нас - людина. Ви -маленькі чоловічки, а я - велика людина. У кожної людини є: голова, шия, тулуб, дві руки, дві ноги, (діти підходять до столів, складають силует тіла людини за зразком вихователя).

    Які чудові у вас вийшли чоловічки. Ви не забули про ніжки, ручки. Сашин чоловічок схилив голову, у Рити чоловічок напевно, танцює. А Софія забула про шию. Давай, Яночка, додамо твоєму чоловічкові шию, і тоді він зможе повертати голову в різні боки.

    Ваше чоловічки готові, але мені здається, що чогось не вистачає? Що ж ми забули зробити нашу чоловічкові? (Особа, очі, ніс, рот.) Давайте з маленьких кружечків зробимо оченята. Великий червоний кружечок буде ротом. Рожевий ми перетворимо в носик, а для очей нам підійдуть кружечки синього або зеленого кольору. Адже очі у людей бувають різні.

    Які у нас з вами вийшли чудові чоловічки, та й ви у мене дуже хороші і веселі. Давайте погуляємо все разом. Ставайте в гурток.

    (Звучить один куплет пісні «Точка, точка, кома» Ю. Кім, Г. Гладков, вихователь показує на собі частини тіла, діти повторюють. Після закінчення першого куплета діти сідають.)

    Точка, точка, кома. Показує на очі, ніс

    Вийшла пика смішна. Обводить особа за формою овалу

    Ручки, ніжки, оргуречік. Показує руки, ляскають по ногами, описують тулуб

    З'явився человечик Гойдаються з боку в бік

    Що побачать ці точки? Показує на очі

    Що побудують ці ручки? махають руками

    Далеко ці ніжки поведуть його? тупають ногами

    Як він буде жити на світі? Піднімають плечі, дивуються

    Ми за це не відповідає. Хитають головою, загрожують рукою

    Ми його намалювали, тільки і всього Показув. як малюють, розводять руки по сторонам.

    Хлопці, а ви пам'ятаєте казку «Теремок»? Звірі бігли по лісі, побачили Теремок і питали: «Хто, хто в теремочке живе?» Я вам розкрию один секрет: теремок є не тільки в казці, а й у кожного з вас. Це наш рот.

    Давайте з вами перетворимося в маленьких казкарів і дізнаємося, хто ж в роті живе?

    (Вихователь вивішує на дошці губи.)

    Що це? (губи). Наші губки перетворюються в ворота нашого Теремка. {Стукає по дошці біля губ) Давайте з ними пограємо.

    Артикуляційна гімнастика: «Ворота» - відкрили ворота (рот і губи,

    «Хто, хто в роті живе?» (Вихователь вивішує модель рота, відкриває свій рот, демонструючи його дітям; продовжити виконання артикуляційних вправ.) «Веселий язичок» - сховали, прибрали, «Пузир» - надули щоки і здули.

    У червоному будиночку затишок.

    У червоному будиночку живуть.

    Малюки - здоровані.

    Міцно дружать діти, (показує картинку зубів)

    Брати молочні -

    Зубки міцні.

    Якщо б не було його

    Чи не сказали б ми нічого (показує картинку мови)

    Ось хто в роті живе: язичок і зуби. Для чого потрібен язичок? (Відповіді дітей.) Мова нам допомагає говорити. Давайте всі разом скажемо:

    • Рука.

    • Голова. (Вихователь показує правильну

    • Ногіі. чітку артикуляцію.)

    Ось який язичок наш помічник. Але він ще допомагає нам їсти. Зубки жують їжу, а мова її перевертає.

    За роботу, за роботу, тридцять Братів - здорованів!

    За роботу, за роботу, приймаються швидше!

    Чорний хліб, редису, ріпку -

    Пережовують міцно.

    Огірок, моркву, капусту - (показує картинки продуктів)

    Перемелюють з хрускотом. краще м'ясорубки

    Мелють м'ясо зубки. (показує картинки продуктів)

    Мелють яблуко легко, П'ють кефір і молоко.

    Наші зубки попрацювали і засумували. Вони стали брудні. Що потрібно зробити, щоб вони знову стали чистими? (Почистити їх щіткою і пастою) Правильно, зуби потрібно чистити щодня вранці і ввечері. Але ж у нас в дитячому садку немає щітки і пасти. Я пропоную їх полоскати водою.

    Ми з вами буде брати склянку з водою. (Вихователь показує всі дії, але без води. Діти їх повторять.) Наберемо трошки водички в рот. Ось надулися наші щічки. Де наші щічки? (Діти показують надуті щічки.) Тепер пограємо з водичкою і щічками. Будемо переливати водичку з однієї щічки в іншу, ось так. Пополоскали ми зубки, помили їх. Водичка стала в роті брудна і погана. Потрібно її виплюнути. Виплюнув. Зробимо ще разок, (повторюють ті ж дії).

    Засміялися малюки, Веселяться від душі.

    Наші зуби стали чистими. Ось так ми буде піклуватися про своє здоров'я, про свої зубки. Буде їх полоскати після обіду, перед сном. Щоб ваші зуби не боліли, були завжди веселі і здорові. Адже бути здоровою людиною - це дуже важливо і добре.

    Будьте здорові, дорогі мої!

    (Можна запропонувати дітям піти в туалетну кімнату і спробувати пополоскати зуби водичкою. Звернути увагу на те, що воду потрібно спльовувати акуратно в раковину, за розбризкуючи її на всі боки.)

    Конспект занятия по ЗОЖ в средней группе «Чистые зубки»