• Хід заняття.
  • Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі




    Дата конвертації13.09.2019
    Розмір4.58 Kb.
    ТипТемочка

    Марина Самойлова
    Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі «Хліб - всьому голова»

    «Хліб - всьому голова»

    цілі:

    Освітні:. Закріпити знання про хліб як про один з найбільших багатств на землі, Виховувати дбайливе ставлення до хліба, повагу до праці людей, які вирощують хліб.

    Корекційні: розвивати мислення; розвивати пам'ять, мова, увагу.

    Виховні: виховувати у дітей повагу до хліба і праці людей, його вирощують;

    Хід заняття.

    I. Організаційний момент

    вихователь

    Діти входять в групу. Сідають на стільчики.

    Відгадати легко і швидко:

    М'який, пишний і духмяний,

    Він і чорний, він і білий,

    А буває підгорілий (Хліб)

    вихователь

    2. Артикуляційна гімнастика.

    1. «Посмішка».

    Мета. Розвивати кругові м'язи губ.

    2. «Трубочка».

    Мета. Та ж.

    3. «Хоботок».

    Мета. Розвивати рухливість губ.

    4. «Лопаточка».

    Мета. Розвивати уміння розслабляти м'язи мови і утримувати його в такому положенні тривалий час.

    5. «Нервова кішечка».

    Мета. Розвивати рухливість м'язів спинки мови.

    9. «Чашечка».

    3. Чисто Говорко

    Очікує-ож-ож - в поле зріє жито

    Ок-ок-ок - стиглий колосок

    Шки-шки-шки - мама смажить пиріжки.

    Ги-ги-ги - з капустою пироги

    Чи-чи-чи - печуть в печі калачі

    Ни-ни-ни - я люблю млинці

    вихователь:

    Хліб першим на столі ставлять, хлібом - сіллю гідних гостей зустрічають.

    Хліб - це дар матінки землі. Сьогодні ми поговоримо про це дар.

    Хлібні вироби не тільки корисні, але і поживні.

    -Хлопці, що ви сьогодні ледве на сніданок? (Молочна каша, булка, чай). А що було на обід? (Борщ, вермішель з котлетою, сік, хліб.) Хлопці, меню весь час змінюється, а який продукт постійно на столі і вранці і ввечері? Правильно, кожен день у нас столі і в дитячому садку і вдома хліб.

    4. Розповідь про хліб.

    вихователь:

    - Який хліб ви любите? (білий, булки з родзинками, м'який.)

    -Давайте з вами подумаємо і назвемо багато слів, яким буває хліб? (Смачний, м'який, черствий, білий, гарячий, свіжий, ароматний, апетитний.)

    Хліб буває різний, але він обов'язково смачний і корисний. Хлопці, а давайте згадаємо, звідки береться хліб?

    (Відповіді дітей). Спочатку зернятко хліба садять в землю спеціальними машинами, сівалками. Потім виростають колоски. Зерна збирають машини і відвозять на млин. Там зерна перемелють в борошно. З цієї муки на хлібозаводі (завод, де печуть хліб) печуть хліб, булки. Назвіть, які потрібні продукти? Коли тісто замішане його кладуть в форму і ставлять в піч. Коли хліб готовий, його вантажать в машини і везуть в магазин. Хлопці, а що ще печуть з борошна? (Булки, батони, пиріжки.)

    5. пальчикова гра.

    Борошно в тісто замісили, (Стискають і розтискають кулачки)

    А з тіста ми зліпили: (прихлопувати долоньками, «ліплять»)

    Пиріжки та плюшки, (По черзі розгинають пальчики обох рук, починаючи з мізинця)

    Здобні ватрушки,

    Булочки і калачі -

    Все ми спечемо в печі. (Обидві долоні розгортають вгору)

    6. підсумок заняття.

    Багато праці треба докласти, щоб у людей в будинку був хліб. Тому давайте ще раз закріпимо, як потрібно ставитися до нього?

    1. хліб потрібно берегти, брати стільки скільки ви можете з'їсти

    2. ніколи не кидати хліб і не кришити.

    3. продовжити життя залишився шматочку (зробити сухарик, або віддати тваринам і птахам.)

    А зараз давайте влаштуємо чаювання разом, і подивимося які смачні і різні кондитерські вироби ви приготували разом з мамами.