Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі «В гості до нас прийшла весна» (з використанням мнемотабліц)




Дата конвертації13.09.2019
Розмір6.89 Kb.
ТипТемочка

Конішова Оксана
Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі «В гості до нас прийшла весна» (з використанням мнемотабліц)

Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі

«В гості до нас прийшла весна» (з використанням мнемотаблі ц)

Мета: створювати умови для розвитку мовлення дітей за допомогою мнемотабліц.

завдання:

Освітні: вчити дітей підбирати однорідні визначення до слів, складати переказ про зиму за допомогою мнемотабліц, використовуючи отримані раніше знання і уявлення; розповідати зв'язно, використовуючи для опису зими образні слова і вирази; активізувати вживання однокореневих слів; складає пропозиції, спираючись на картинки.

Розвиваючі: удосконалювати процеси уваги, пам'яті, мислення; розширювати словниковий запас дітей, дрібну моторику.

Виховні: виховувати дбайливе ставлення до рідної природи, інтерес до художньої літератури.

Устаткування: презентація, мнемотабліци.

Хід заняття:

В: Хлопці, подивіться яке чудове весняні ранок, скільки гостей до нас прийшло. Давайте привітаємо один одного і гостей словами:

Доброго ранку

Швидше прокинься

Сонцю ширше посміхнися

В: Ой, хлопці!

Хтось кинув мені в віконце

подивіться листа

Може це промінчик сонця

Що лоскоче мені обличчя.

«Дорогі хлопці, я весняне сонце. Послало я свої сонячні промені землю зігріти, а вони від мене сховалися. Допоможіть мені, будь ласка, їх знайти. А допоможуть в цьому вам лісові жителі ».

В: Хлопці, а що станеться, якщо ми промінчики не знайдемо? »

Варіанти відповідей.

В: Ну що, вирушаємо в дорогу?

Д: так.

В: Сонечко, сонечко, в небі світи!

(Діти тягнуться руками верх, встають на ноги)

Яскраві промінчики нам простягни.

(Вибирають руки вперед долонями вгору)

Ручки ми вкладемо

(Розбиваються на пари, простягають один одному руки)

В долоні твої. Нас покружляв, відірвавши від землі.

(Крутяться парами)

Разом з тобою ми підемо на лужок

(Шикуються в ланцюжок, тримаючи один одного за руки)

Там все ми встанемо дружно в гурток

(Утворюють коло)

З піснями водимо ми хоровод.

Сонечко з нами по колу йде.

(Йдуть по колу)

В: Ось і в ліс ми потрапили. (Слайд) Подивіться, як в ньому казково красиво і таємниче. (Слайд) Тут ще панує зима. Закрийте очі, прислухайтеся до лісових звуків, а як мелодія закінчиться, розкажіть, які картини собі уявили. (Клік)

Прослуховування мелодії.

Обмін враженнями.

В: Яка ж зима? Опишіть її. (Слайд)

Д: Морозна, студена, сувора, холодна, вітряна, сніжна, хуртовинну.

В: Все сказали вірно. Ось ми і знайшли перший промінчик. Але зима також радісна і весела. Скільки приємних свят, сюрпризів вона приносить з собою. Скажіть, ви любите грати в сніжки, дивитися, як сніг падає з неба?

Д: Так.

В: Лісові мешканці теж дуже люблять грати. Давайте з ними пограємо?

Д: так.

В: Вони придумали для вас завдання. З кожним правильною відповіддю буде з'являтися промінчик.

(Слайд) - Мудрий Філін загадав загадку:

Усюди сніг-снежіще-

Зернятка не знайдеш.

Але щебечуть птічкі-

Жваві синички,

Збилися на узліссі,

Де повні ...

Д: годівниці. (Промінчик)

В: (слайд) Синички залишаються в лісі на всю зиму. Помогите узнать вовченя, як це сказати одним словом.

Д: замовити. (Промінчик)

В: (слайд) У білченям був один повітряну кульку, а він хотів багато куль. У нього було одне ескімо, а хотілося багато ...

Д: ескімо. (Промінчик)

В: Одного разу Лисеня показав зайченя картинки. (Слайд) Допоможіть йому визначити, що вони позначають.

Д: пори року. (Промінчик)

В: А яку пору року зараз?

Д: Весна

В: Я пропоную вам скласти розповіді про весну. У цьому нам допоможуть наші помічники-таблиці. Згадаймо головне правило красивої мови:

Говоримо завжди красиво, сміливо і неквапливо.

Ясно, чітко говоримо, бо не поспішаємо.

Складання розповіді дітьми про весну по мнемотабліцам:

Навесні пригріває яскраве сонечко. На дахах будинків тануть бурульки, а на землі з'являються калюжі. Всі люди відзначають навесні мамине свято - 8 Березня. Я зробив (а) для своєї мами вітальну листівку і подарував (а) їй.

Конспект занятия по развитию речи в старшей группе «В гости к нам пришла весна» (с использованием мнемотаблиц)

Навесні пригріває тепле і ласкаве сонечко. Тануть на дахах бурульки, і з'являються калюжі. Діти пускають в них і струмочках кораблики. Навесні розпускаються перші квіти - проліски, а на деревах з'являються зелені листочки.

Навесні пригріває яскраве сонечко. На дахах будинків тануть бурульки, а на землі з'являються калюжі і струмочки. На деревах набухають бруньки, з яких скоро з'являться перші зелені листочки. З далеких країн починають прилітати птахи: ластівки, шпаки. Я дуже люблю весну!

В: Ось і знайшли ще один промінчик.

В: А ось і наше сонечко. Передаючи його один одному, ви будете говорити, яке воно.

- Сонце жовте як (кульбаба, лимон)

- Сонце кругле як (м'ячик, кулька)

- Сонце ласкаве як (мама, бабуся)

- Сонце тепле як (грубка, рукавичка)

- Сонце яскраве як (ліхтарик, лампочка)

- Сонце печеня як (багаття, вогонь ....)

В: Ми знайшли всі промені, і подорож наше закінчилися. Сонце дякує вам за допомогу і каже вам щось. Хочете дізнатися? Давайте розкладемо промені навколо сонця.

Діти розкладають промені навколо сонця.

Д: Дякую! (Слайд)

В: Сонце говорить вам спасибі і в подарунок відправило вірш.

(Жива мнемотабліца «Вийшло сонце!»)

Вийшло сонце в небеса

І дивиться в усі очі.

Здрастуй, сонце золоте!

Добре гуляти з тобою -

Немов добрими руками,

Обіймаєш нас променями.

В: Молодці, хлопці! Так яку важливу справу роблять сонячні промені?

Д: Зігрівають землю, дають життя нашій планеті.

В: А після сну я пропоную вам намалювати малюнки на тему «В гості до нас прийшла весна» з яких оформимо альбом.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі «В гості до нас прийшла весна» (з використанням мнемотабліц)