• Хід заняття.
  • Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі комбінованої спрямованості «У пошуках книг»




    Дата конвертації26.08.2019
    Розмір8.52 Kb.
    ТипТемочка

    Альошкіна Анжела
    Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі комбінованої спрямованості «У пошуках книг»

    Мета: - виховання інтересу до книги, вчити бути стриманими і доброзичливими, уміти працювати в колективі і знаходити рішення на поставлені питання.

    завдання:

    - закріпити і розширити знання дітей про назву і зміст знайомих літературних творів.

    - розвивати мову, пам'ять, мислення, спостережливість;

    - виховувати інтерес до читання, емоційний відгук на добре знайомі й улюблені твори, естетичні якості.

    Попередня робота: читання дітям казок, перегляд мультфільмів та бесіди за змістом, виставка книг по темі, ігри - драматизації за казками.

    Хід заняття.

    I. Організаційний момент.

    Придумано ким - то просто і мудро

    При зустрічі вітатися!

    - Добрий ранок!

    - Доброго ранку, і сонця, і птахам!

    - Добрий ранок! Привітним особам!

    І кожен стає добрим, довірливим!

    Доброго ранку триває до вечора!

    - Хлопці, давайте посміхнемося один одному, нашим гостям! І нехай гарний настрій не покидає нас цілий день!

    II. Основна частина.

    Вихователь: Хлопці, я зараз загадаю загадку. Відгадавши її, ви зможете дізнатися, про що піде мова на сьогоднішньому занятті.

    Є листок, є корінець,

    А чи не кущ і не квітка.

    Немає ніг і немає рук.

    А приходить в будинок як друг.

    На коліна до мами ляже,

    Дітям про все розповість.

    Що це? (Книга).

    Вихователь. Здогадалися, про що ми з вами будемо сьогодні говорити. Так, про книгу.

    Навіщо нам потрібні книги? Відповіді дітей.

    Книги, як мудрі добрі друзі вводять нас в дивний і прекрасний світ - розповідають про землю і космос, про життя дітей, знайомлять нас зі світом природи. За допомогою книг ми можемо зробити цікаві подорожі, читаючи книги, ми дізнаємося вірші, загадки, прислів'я та приказки.

    Вихователь. Хлопці, а де у нас книги в групі знаходяться? (в книжковому куточку). Подивіться, а де наші книги, вони пропали.

    Стукіт у двері. Приносять лист.

    «Дорогі, хлопці! Я знаю, що ви любите книги. У моєму королівстві сталася біда. Пропали всі книги. Щоб їх повернути потрібно знайти букви, і з них скласти слово. Я посилаю вам карту пошуку букв. Будьте уважні: вас чекають труднощі. Якщо ви відповісте на всі питання, то книги повернутися. Бажаю удачі. Королева королівства книг ».

    Вихователь. Хлопці, що ви вирішили, будемо шукати книги?

    Діти. Так!

    Вихователь. І так, вперед. Подивіться по карті, де знаходиться перше завдання. Там повинна знаходитися цифра 1 і записка.

    Діти йдуть на пошуки завдання. Знаходять записку і м'яч.

    Вихователь. Слухайте завдання:

    «Плутанина»

    «Півник Ряба»

    «Даша і ведмідь»

    «Вовк і семеро ягнят»

    «Качки - лебеді»

    «Іван-безсмертний»

    «Царівна Індичка»

    «Суп із сокири»,

    «По-заячому велінням»,

    «Зелена шапочка»,

    «Кіт у туфлях»,

    «Два порося»,

    «Лисиця і чапля»,

    «Вовк і п'ятеро щенят»,

    «Сестричка Танюшка і братик Іванко»,

    «Хлопчик з долоньку;

    «Сивка-Мурка».

    Діти стають в коло; вихователь кидає м'яч по черзі і задає питання.

    Вихователь. Молодці! Ой, дивіться, тут ще є буква «К» з № 1. Щоб це значило? Йдемо далі, дізнаємося. Друге завдання, де у нас знаходиться? Давайте дивитися по карті. Ось, знайшли. Слухайте наступне завдання

    «Відгадай казку».

    - Сидить в кошику дівчинка у ведмедика за спиною.

    Він сам, того не відаючи, несе її додому.

    Ну, відгадав загадку?

    Тоді мерщій відповідай:

    Назва цієї казки ... ( «Маша і ведмідь»)

    - Допомагала їм яблунька,

    Допомагала їм грубка,

    Допомагала їм молочна річка.

    Все їм допомагали, все їх переховували.

    До матінки і батюшці

    Вони додому потрапили ... ( «Гуси - лебеді»)

    - Здобний, пишний, круглощекій.

    У нього рум'яний бік.

    Тікає від звіряток і зветься ... ( «Колобок»)

    - Летіла стріла і потрапила в болото,

    А в цьому болоті спіймав її хтось.

    Вона розпрощалася з зеленою шкірою

    І стала красивою і дуже пригожої ... ( «Царівна жаба»)

    - Скрипит зубами, водить носом,

    І російський дух не переносить.

    Стара з кістлявою ногою, зветься ... (бабою - Ягою).

    - З'явилася дівчинка в чашечці квітки

    І була та дівчинка не більше нігтики.

    Хто читав таку книжку, знає дівчинку - малятко ... ( «Дюймовочка»)

    - Зараз поговоримо про казку інший:

    Тут синє море. Там берег морський.

    Старий вийде до моря, він невід закине,

    Кого-то зловить і щось попросить.

    Про жадібної старій розповідь тут йде,

    І жадібність, хлопці, до добра не веде

    - І випаде справа все тим же коритом,

    Але тільки не новим, а старим, розбитим ... ( «Казка про рибака і рибку»)

    - Десь будинок собі знайшла,

    Дуже добра була.

    В тім домі, в кінці кінців,

    Стало безліч мешканців ... ( «Теремок»)

    Вихователь. Молодці. Можна йти далі, але і тут є буква це «Н», з № 2, беремо її з собою. Хлопці, я думаю, що нам потрібно трохи відпочити і зробити невелику розминку.

    Физкультминутка.

    Рухлива гра «Море хвилюється» - вгадати, яких героїв зображують діти.

    Вихователь. Дивимося карту далі. Знайшли місце з третім завданням? Знайшли.

    Гра «Казкове лото».

    Потрібно по ілюстрації відгадати казку: Лисиця і заєць, Гуси-лебеді, Царівна -Лягушка, Маша і ведмідь, Лисиця і журавель, Крихітка-Хаврошечка, Троє поросят, Хлопчик з пальчик, Чиполіно, Кощій безсмертний.

    Вихователь. Ось ви виконали третє завдання. І знайшли букву «І» під № 3.

    очна гімнастика

    «Теремок».

    Терем- терем- теремок! Рух очима вправо-вліво.

    Він не низький, не високий, Рух очима вгору-вниз.

    Нагорі півень сидить,

    Кукуріку він кричить. Моргають очима.

    Вихователь. Шукаємо четверте завдання? Дивимося карту. Ось місце з четвертим завданням.

    Гра «Так - ні».

    Що любить книжка?

    - Обкладинку? - Так!

    - Брудні руки? - Ні!

    - Закладання? - Так!

    - Дощик і сніг? - Ні!

    - Бережливе ставлення? - Так!

    - Ласку? - Так!

    - Яєчню? - Ні!

    - Чисті руки? - Так!

    - Валятися на підлозі? - Ні!

    - Битися? - Ні!

    - Жити на книжковій полиці? - Так!

    - Допитливих читачів? - Так!

    Вихователь. Молодці, відповіли на всі питання. І отримуємо картку з буквою «Г» під № 4.

    Поспішаємо далі. Нас чекає останнє завдання. Де ж вони сховані? Подивимося нашу карту. Ходімо, перевіримо. Ось, картинки.

    Підкажемо, хто з казкових героїв забув ці предмети? (Так)

    Золотий ключик - «Пригоди Буратіно»

    Туфелька - «Попелюшка»

    Чоботи - «Кіт у чоботях»

    Дзеркало - «Казка про мертву царівну і сім богатирів»

    Яйце - «Курочка Ряба»

    Стріла - «Царівна Жаба»

    Піч - «Ємеля»

    Золота рибка - «Казка про рибака і рибку»

    Яблуня - «Гуси-лебеді»

    Вихователь. Ось ми і виконали всі завдання. І отримали з останнім завданням букву «А» з №5. Яке слово у нас вийшло «книга». Молодці! А ось і книги повернулися.

    III. Підсумок заняття.

    - Чи сподобалося вам сьогоднішнє заняття?

    - Що вам сподобалося?

    - Що було важкого в завданнях?

    - Які завдання здалися легкими?




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі комбінованої спрямованості «У пошуках книг»