• Прикріплені файли
  • Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей з ОНР «Домашні птахи»




    Дата конвертації21.10.2018
    Розмір10.8 Kb.
    ТипТемочка

    Світлана Ліпінцева
    Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей з ОНР «Домашні птахи»

    Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей з ОНР

    Форма заняття: подгрупповие

    Вікова група: середній дошкільний вік

    Тривалість заняття: 20 хвилин

    Тема заняття: «Домашні птахи»

    Місце і роль заняття в досліджуваній темі: групове приміщення, створення комфортних умов для розширення словника з даної теми.

    Тип заняття: інтегроване

    Мета: Закріплювати знання про домашніх птахів. Розвивати граматичну будову мови дітей.

    Завдання заняття:

    - розвиваючі:

    1. Закріплювати знання по темі. Формувати узагальнююче поняття «домашні птахи».

    2. Удосконалювати граматичну будову мови (освіта іменників множини називного відмінка; освіту іменників родового відмінка однини і множини).

    3. Тренувати в практичному вживанні простих прийменників: в, з, по, за, від, до, близько.

    4. Розвиток дрібної і загальної моторики, координації руху.

    - корекційні:

    1. Збагачення і активізація словника по темі «Домашні птахи».

    2. Закріплення знань про домашніх птахів.

    3. Уміння складати пропозиції по двом предметним картинок.

    - виховні:

    1. Виховання ініціативності, самостійності, навичок співпраці на занятті, виховувати дбайливе ставлення до птахів, до природи.

    2. Уміння працювати в мікрогруп.

    Ключові компетенції, які формуються в ході заняття:

    Організаційні: організація вихованців під час всього заняття, готовність вихованців до сприйняття матеріалу, сприятлива обстановка, дисципліна.

    Цільові: чітка постановка цілей педагогом, як на все заняття, так і на окреме його частини.

    Мотиваційні: вміння педагога зацікавити аудиторію дітей до досягнення запланованих їм цілей.

    Комунікативні: рівень спілкування педагога з групою.

    Змістовні: грамотний продуманий підбір матеріалу для досягнення високого результату поставлених завдань і мотивації дітей.

    Технологічні: вибір форм прийомів і методів навчання (словесних, наочних, продуктивних і т. Д.)

    Аналітичні: підведення підсумків заняття, аналіз діяльності учасників.

    Плановані результати: Дитина активний в розмовному спілкуванні, відповідає на питання. Граматичні помилки в мові не часті, в звуковому відношенні мова виразна, досить голосно, емоційна. Допомога дорослого потрібно дитині при оповіданні і складанні описових розповідей. Дитина володіє простим пропозицією, складні речення будує за допомогою дорослого.

    Устаткування: Ноутбук, проектор, екран, презентація «Домашні птахи», мольберт, м'яч, картинки (качка і каченята, картинки до гри з приводами, картинки для гри «У кого хто?», Розмальовки за кількістю дітей з зображенням півника, предметна картинка із зображенням півника, коробка з горохом і квасолею, сині та червоні чашечки за кількістю дітей.

    хід заняття

    1. Організаційний момент

    Діти знаходять в групі пір'їнка.

    Вихователь: Хлопці, це пір'їнка не проста, воно чарівне:

    Варто на нього подути

    І воно покаже шлях -

    В який бік іти,

    Щоб господаря знайти.

    Вихователь: Цікаво, хто господар цього пір'їнки і де він живе в лісі або на пташиному дворі? Хлопці, вам хотілося б дізнатися?

    (Відповіді з ініціативи дітей)

    Вихователь: Коли я скажу: «Раз, два, три - пір'їнка лети!», Ви все разом подмімо на нього, вдих - через ніс, видих - через рот. (Перинка лежить на долоні витягнутої руки вихователя)

    Вихователь: Чарівне пір'їнка привело нас на пташиний двір, де живуть домашні птахи. Давайте відгадає загадки!

    Хто так заливисто співає

    Про те, що сонечко встає?

    (Півник)

    Квокче, квокче,

    Дітей скликає,

    Всіх під крило збирає.

    (Курка)

    Був білий будинок,

    Чудовий будинок,

    Але щось застукало в ньому,

    І він розбився, а звідти

    Живе вибігло диво.

    (Курча)

    Довга шия,

    Червоні лапки,

    Щипає за п'яти,

    Біжи без оглядки.

    (Гусь)

    Дивовижний дитина!

    Тільки вийшов з пелюшок,

    Може плавати і пірнати,

    Як його рідна мати. (Каченя)

    Вихователь: Хто перед вами на зображенні, хлопці, як одним загальним словом назвати?

    Відповіді з ініціативи дітей: (свійські птахи).

    Вихователь: Чому вони так називаються?

    Відповіді з ініціативи дітей: (Ці птахи живуть поруч з людиною, людина про них піклується)

    2. Основна частина

    Ігри з м'ячем на розвиток граматичної будови мови. Вихователь пропонує дітям зловити м'ячик і відповісти на питання.

    Дидактична гра «У кого хто?»

    - Хто у курки? (курча)

    - Хто у качки? (каченя)

    - Хто у гуски? (гусеня)

    Дидактична гра «Один-багато»

    - У курка не курча, а (курчата)

    - У качки не каченя, а ...

    - У гуски НЕ Гусеня, а ....

    Складання пропозицій по двом картинкам

    Вихователь: Хлопці, я вам пропоную розглянути картинки (качка і каченята) і скласти пропозиції про качку і каченят.

    Можливі відповіді дітей: (Качка любить каченят. У качки каченята. Качка годує каченят. Качка вчить каченят плавати.)

    Вихователь: Отже, хлопці, що ми вчилися складати? Правильно, пропозиції! Молодці! А тепер, давайте трохи відпочинемо!

    Физминутку

    (Розвиток загальної моторики, координації руху)

    Наші качечки з ранку -

    Кря-кря-кря! Кря-кря-кря! (Йдуть по колу перевалюючись, наслідуючи ході качок)

    Наші гуси біля ставка -

    Га-га-га! Га-га-га! (Йдуть по колу, витягнувши шиї і відвівши руки назад)

    Наші курочки у вікно -

    Ко-ко-ко! Ко-ко-ко! (Зупиняються, встають лицем до кола, б'ють руками «крилами» з боків)

    А як Петя-півник,

    Рано-рано вранці

    Нам заспіває ку-ка-рі-ку! (Встають спиною в коло, піднімаються на носочки, відводять руки назад.)

    закріплення прийменників

    Вихователь: Я розповім і покажу вам казку, а ви уважно послухайте. (Вихователь супроводжує казку показом, за допомогою предметних картинок).

    Вихователь: Жив-був курча. Сидів він в своєму будиночку - в коробці. Де сидів курча? Відповідаємо повним відповіддю.

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Сидів він в коробці, сидів, набридло йому сидіти, і вирішив пташеня вийти погуляти. Вистрибнув він з коробки! Звідки вистрибнув курча?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Пішов курча гуляти по доріжці. Де йшов курча?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Йшов він йшов, і підійшов до паркану. А за парканом ховалася кішка! Де ховалася кішка?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Побачила кішка курчати і захотіла його зловити. Злякався пташеня і побіг від кішки. Від кого побіг курча?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Побіг він до своєї мами курочку. До кого побіг курча?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Кішка його не спіймала. Сидить курча кожен біля своєї мами, і нікуди від неї йти не збирається. Де сидить курча?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь дякує дітей за відповіді і роздає дітям розмальовки із зображенням півника, олівці і поміщає на мольберт предметну картинку із зображенням півника. (Розвиток дрібної моторики)

    Вихователь: Хлопці, подивіться, який гарний півник зображений перед вами, тільки він не розфарбований, давайте розфарбуємо його. Дивіться на картинку і фарбуйте свого півника. Якого кольору у півника гребінець і борідка?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: А які у нього крильця?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Якого кольору хвостик?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Якого кольору пір'ячко на шиї?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Дзьоб і лапи півня теж розфарбуйте жовтим олівцем.

    Діти виконують завдання.

    Вихователь: Хлопці, коли ви прокинетеся після денного сну, ви докрасіть півника. А зараз ми з вами пограємо і приготуємо корм для наших птахів.

    Гра «Приготуємо корм птахам» (Розвиток дрібної моторики)

    Вихователь ставить на стіл коробку з горохом і квасолею. Кожному з дітей роздає по дві маленьких чашечки синього і червоного кольору.

    Вихователь: Зараз ми з вами приготуємо корм для домашніх птахів. У синю чашку ви повинні скласти горох, а в червону - квасоля. Проведемо змагання, перевіримо, хто швидше наповнить чашечки.

    Діти виконують завдання, вихователь допомагає їм. Уже можна підбити підсумки змагання.

    3. Заключна частина

    Вихователь просить дітей перерахувати ігри та вправи, розповісти, що їм сподобалося на занятті найбільше, а що було складним. Обов'язково оцінюється діяльність кожної дитини.

    Вихователь: Хлопці, ви всі молодці, і за хорошу роботу, все отримують медальки-смайлики!

    Прикріплені файли:

    prezentacija-k-konspektu_iphoj.pptx | 2447,07 КБ | Завантажено: 10