• Хід НСД.
  • Конспект заняття з пізнавальної діяльності для дітей підготовчої групи «Наша планета Земля»




    Дата конвертації17.05.2017
    Розмір6.08 Kb.
    ТипДень Землі. Сценарії, розваги. 22 квітня

    Наталія Рудакова
    Конспект заняття з пізнавальної діяльності для дітей підготовчої групи «Наша планета Земля»

    мета:

    * Формувати уявлення дітей про те, що земля - це планета, вона має форму кулі, на ній багато океанів, морів, річок, степів, гір.

    * Закріпити знання про рослини, тварин, про життя на землі багато століть назад, про інших планетах.

    * Розвивати мова, мислення, активізація словникового запасу, розвиток творчої уяви.

    * Виховувати активну любов до природи, бажання допомогти дорослим охороняти її.

    устаткування:

    * Конверт з листом, зірки, глобус, макет сонячної системи, відео-слайди (космічна ракета, ілюмінатор).

    * Картки різних кольорів для гри «Рассели тварин».

    * Відео- слайди первісних людей, диких і домашніх тварин.

    * Ноутбук, екран для показу слайдів.

    Хід НСД.

    Організаційний момент.

    Вихователь звертає увагу дітей на лист. Діти ви хочете дізнатися від кого цей лист. / Читає /.

    Привіт, добрі, маленькі мешканці планети земля. Мене звуть Онеллі. Я живу на далекій планеті Туамі. Я і мої друзі дуже хочемо подружитися з вами. Але ми ще дуже мало знаємо про вас і вашої планеті, хоча і побували на Землі кілька разів, і навіть, сфотографували її. За знімком ми зробили макет, і ось що вийшло.

    Вихователь показує глобус.

    - Яка вона Земля?

    - Вона така ж маленька, як глобус?

    - Що є на нашій планеті?

    Запропонувати алгоритм розповіді з опорою на умовні позначення.

    ФОРМА РОЗМІР КОЛІР ХТО ЖИВЕ

    Діти по заданих умовних позначень складають розповіді.

    Вихователь: діти зараз послухайте уважно історію нашої Землі. Люди давно хотіли дізнатися яка вона, наша Земля? Спочатку вони думали, що Земля пласка, як стіл. Одні говорили, що її тримають три величезних кита, які плавають в океані / показ ілюстрацій /. Інші доводили, що Земля тримається на трьох слонах, слони стоять на спині величезної черепахи, а черепаха плаває в океані. За тисячі років люди багато дізналися про Землю. Вона виявилася круглою, як яблуко. Земля крутиться навколо своєї осі і навколо сонця. Разом з нею навколо сонця кружляють ще вісім планет.

    Давайте всі разом розглянемо макет сонячної системи.

    Як виглядають планети?

    - Скільки їх?

    - Як вони звуться?

    Діти розглядають макет сонячної системи, називають знайомі планети.

    Вихователь: А я вам зараз розповім історію Землі.

    Наша Земля дуже красива! Про це розповіли космонавти, які бачили її з космосу, з ілюмінатора космічного корабля. Уявіть, що ми з вами теж космонавти і летимо на космічному кораблі.

    Земля - це блискучий блакитний куля.

    - Як ви думаєте, чому блакитний?

    Тому, що велика частина нашої планети зайнята морями і океанами.

    Білосніжні полюса виблискують в відображенні сонячного світла.

    А чому вони білі?

    З космосу видно також високі гори коричневого кольору / показ на екрані слайдів /, зелені простори лісів, жовто-піщані пустелі.

    Гра «Рассели тварин»

    БІЛИЙ ГОЛУБОЙ ЗЕЛЕНИЙ

    білий ведмідь кит ведмідь

    морж акула білка

    морський котик риби лисиця

    ЖОВТИЙ КОРИЧНЕВИЙ / гори /

    верблюд архар

    ховрах сарна

    черепаха

    Вихователь хвалить дітей за правильно виконане завдання.

    Розповідь вихователя «Як людина обживав Землю».

    Наша Земля не завжди була такою, як зараз. Клімат на Землі багато разів змінювався. Він ставав то тепліше, то холодніше. А значить, змінювалися умови життя і живі істоти. Папороть раніше був заввишки з дев'ятиповерховий будинок, а предком юркой ящірки був величезний динозавр.

    Серед цих тварин мільйони років тому з'явився і далекий предок людини, схожий на мавпу. Первісна людина / показ слайдів / вмів тільки полювати, та збирати їстівні плоди. Минув час, і людина приручила диких тварин. Так з'явився сторож- собака, працівник-кінь, годувальники-корови, кози, свині, свійська птиця. Людина з'їдав дикі плоди, а кісточки викидав біля свого будинку. З викинутих насіння виростали нові рослини. Люди зрозуміли, що їх можна спеціально вирощувати, і тоді в будинку завжди буде їжа.

    Так людина стала господарем на Землі.

    Гра «Дикі і домашні тварини»

    Вихователь: Наша Земля така різна і красива, тому що вона жива.

    * А чому вона жива?

    На ній добре себе почувають рослини, тварини, людина. Всі вони можуть на ній жити, тому що на ній є всі умови:

    1. На ній не так жарко інеї так холодно, як на інших планетах - на Меркурії і Венері жарко.

    2. На Землі є повітря, а значить можна дихати.

    3. Є прісна вода для пиття і життя.

    4. Є чим харчуватися.

    / Розповіді дітей за картками - моделям /.

    Діти давайте згадаємо, які є прислів'я про Землю.

    «Земля годує людей, як мати дітей».

    «Земля матінка годувальниця і поіліцей».

    «Земля турботу любить».

    Ось заняття наше підійшло до кінця я пропоную вам намалювати нашу планету Земля з її рослинами, тваринами, людьми, комахами і відправити дівчинці Онеллі на далеку планету Туамі для більшого ознайомлення з нашою Планетою Земля.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття з пізнавальної діяльності для дітей підготовчої групи «Наша планета Земля»