Конспект заняття з пізнавально-дослідницької діяльності для дітей другої молодшої групи «Властивості води»




Дата конвертації27.06.2019
Розмір5.63 Kb.
ТипТемочка

Лідія Соколова
Конспект заняття з пізнавально-дослідницької діяльності для дітей другої молодшої групи «Властивості води»

Конспект заняття з пізнавально-дослідницької діяльності для дітей другої молодшої групи "Властивості води"

Конспект занятия по познавательно-исследовательской деятельности для детей второй младшей группы «Свойства воды»

мета:

- продовжувати знайомити дітей з водою і її властивостями;

завдання:

- збагачувати словниковий запас, розвивати діалогічну мова.

- формувати елементарні уявлення про основні властивості води; розвивати вміння виділяти окремі ознаки води і інтерес до експериментування;

- стимулювати розвиток інтересу до спільних ігор; формувати вміння спілкуватися, дотримуватися окремі елементарні моральні норми і правила поведінки.

Матеріали: камінчик, одноразові стаканчики з водою, гуаш, пензлі, цукор, пісок, іграшковий зайчик, паперові кораблики, тазик з водою.

Хід діяльності.

1. Організаційний момент.

Встаємо в коло.

«Ми дружні хлопці,

не сваримося, що не лаємося, один одному посміхаємося! »(посміхаємося один одному)

Стукіт у двері.

Вихователь: ой, хлопці, хто до нас в гості прийшов? Це ж зайка-незнайка. Його звуть так, тому що він ще маленький і багато чого не знає.

Здрастуй, зайка, ми сьогодні поговоримо про воду.

Зайка: здрастуйте. Ой, подумаєш, вода, та кому вона потрібна?

Вихователь: зайка, без води жити неможливо. Хлопці, давайте скажемо, для чого потрібна нам вода? (Відповіді дітей)

Зайка: а ще я чув, що вода кольорова і пахне смородиною.

Вихователь: це правда, хлопці? А ось зараз і перевіримо. А давайте, з зайчиком пограємо - раз, два, три, чотири, п'ять будемо в хованки ми грати.

Зайка, ми тобі зауважимо очі і сховаємо камінчик. А ти будеш його шукати.

2. Досвід з водою.

Вихователь опускає камінчик в стакан з прозорою водою.

Вихователь: раз, два, три, чотири, п'ять - можеш очі відкривати.

Вихователь: хлопці, давайте попросимо зайчика знайти камінчик.

Зайка: ой, та ось же він, в склянці з водою.

Вихователь: як ти його так швидко знайшов?

Зайка: не знаю!

Вихователь: хлопці, як ви думаєте, чому зайка так швидко знайшов камінчик?

Діти: тому, що вода прозора.

Вихователь: а давайте ще раз сховаємо камінчик. А ти, зайка, спробуй його знайти.

Діти, що потрібно зробити, щоб зайка не знайшов камінчик?

Діти: воду потрібно пофарбувати. Один з дітей додає фарбу в воду - камінчика не видно. Зайка відкриває очі і не може його знайти.

Зайка: ой, хлопці, де ж камінчик? Не можу його знайти.

Вихователь: чому зайка не зміг знайти камінчик?

Діти: тому що ми пофарбували воду, і вона перестала бути прозорою.

Вихователь: зайка, а ти казав, що вода пахне смородиною. Понюхай її.

Зайка: так вона зовсім не пахне.

Вихователь: хлопці, а ви понюхайте. (Дає дітям)

Вода пахне? діти відповідають

Вихователь: так що ми знаємо про воду? Є у води запах? А якого вона кольору?

Вихователь уточнює відповіді дітей.

3. Гра «Кораблики пливуть»

Вихователь: зайка для вас сюрприз приготував (дістає мішечок з корабликами і роздає діткам.)

У приготовлений таз з водою діти опускають кораблики і дмуть на них. Чий кораблик далі попливе.

Вихователь: зайка, хоче з вами пограти.

4. Фізкультхвилинка.

Жили-були зайчики на лісовій галявині,

Жили-були зайчики в маленькій хатинці.

Мили зайчика вушка, мили зайчика лапочки,

Вбиралися зайчики, надягали тапочки!

5. Досвід «Вода - розчинник»

Зайка шепоче на вухо вихователю.

Вихователь: так, Зайка, я теж це знаю, і у мене для цього все є. Ходімо всі разом, я вам покажу.

Вихователь: подивіться, хлопці, що у мене стоїть на столі? (Відповіді дітей)

На столі стоять дві склянки з водою, пісок, цукор.

Вихователь: а що станеться, якщо їх покласти в воду цукор? Пісок? (Відповіді дітей). Давайте перевіримо. В один стакан я покладу цукор, в інший пісок. Спочатку розмішайте цукор. Що з ним сталося? Він зник з води? (Відповіді дітей)

Вихователь: хлопці, давайте ще раз, пояснимо зайчику: вода розчинила цукор, він став невидимим, але залишився у воді.

Вихователь: а тепер подивимося, що вийшло в іншому стакані, куди я кинула пісок? Розмішати.

Що з ним сталося? Він зник з води? Піщинки впали на дно. Таку воду пити можна (відповіді дітей).

Підсумок.

Вихователь: хлопці, ніж ми сьогодні займалися? Давайте, ще раз нагадаємо зайчику, вода має смак? Колір? Пісок розчиняється в воді? А цукор? (Відповіді дітей).

Вихователь: зайка, ти тепер зрозумів, як важлива нам вода?

Зайка: я дуже багато дізнався про воду. Спасибі вам велике, хлопці! На пам'ять про мене я вам дарую крапельки води. І тепер я знаю, що без води жити не можна, як вона для нас важлива! Але, на жаль, мені пора повертатися додому. До побачення, хлопці!

Діти: до побачення, зайка!

Вихователь: хлопці вам сподобалося? А що Вам найбільше сподобалося? (Відповіді дітей).

Ви великі молодці!




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття з пізнавально-дослідницької діяльності для дітей другої молодшої групи «Властивості води»