Конспект заняття з навчання грамоті «Звук [З] і буква« З »




Дата конвертації04.01.2019
Розмір5.85 Kb.
ТипТемочка

Абдулова Джюме Сіражутдіновна
Конспект заняття з навчання грамоті «Звук [З] і буква З»

Мета: Закріпити знання дітей про звук і букві З

Матеріал: демонстраційний матеріал, робочі зошити 1 частина, простий олівець, кольорові ручки і олівці, неваляшки, рахункові палички, фломастери для роботи у дошки

I. Організаційний момент

вихователь:

Хлопці, послухайте загадку і скажіть який звук будемо сьогодні вивчати

Зебра, ти сестра конячки?

Пограй-ка з нами в хованки.

Спираючись де-небудь, в лозі,

На зображенні з буквою.

(З)

Вихователь: визначте яким буває звук З

Парасолька, зоря, зуб (відповіді дітей З) Зебра, зефір (відповіді дітей (З)

Вихователь: Правильно, чується звук З.

Звук З- приголосний, дзвінкий, буває м'яким і твердим

артикуляція звуку

Давайте разом вимовив звук «З»

II. Основна частина.

Одна дитина робить завдання у дошки. До дошки сьогодні йде Кароліна.

(Робота в зошиті Олена Астаф'єва: Граємо, читаємо, пишемо. Робочий зошит № 1. ФГОС).

1. Ігрова вправа «Осели букву в її квартиру»

Цілі: закріпити знання про вивчені звуці і букві; вчити вибирати правий і лівий парадний будиночок, відраховувати поверхи по порядку, починаючи знизу; пояснити вибір свого рішення, спираючись на знання про звук.

Вихователь: Хлопці, подивіться, в зошиті у вас намальований будиночок для букв, господиня цього будиночка неваляшка. Осели букву З на першому поверсі, перед буквою С.

Вихователь: яку неваляшку вибираємо?

Кароліна. : Синію і зелену з дзвіночком

Вихователь: чому?

Кароліна: бо З- приголосний, дзвінкий, буває м'яким і твердим

Вихователь: Тепер знайди в словах звук З і напиши букву З. (дитина пише букву, якщо короткі слова пише всі букви)

Кароліна

Кошик З, згоден, дзвінкий, м'який, перебувати в середині слова, пишемо зеленим кольором.

Парасолька З, згоден, дзвінкий, твердий, перебувати на початку слова, пишемо синім кольором.

Око - З, згоден, дзвінкий, твердий, перебувати в кінці слова, пишемо синім кольором

Вихователь: Тепер в порожніх квадратах намалюй предмети зі звуком З.

Кароліна:

Гвоздіка- З, згоден, дзвінкий, твердий, перебувати в середині слова, пишемо синім кольором.

Заєць З, згоден, дзвінкий, твердий, перебувати на початку слова, пишемо синім кольором.

Зуб- З, згоден, дзвінкий, твердий, перебувати на початку слова, пишемо синім кольором.

Вихователь: А ти які предмети намалював Трохим?

Трохим: Зебра, бабка, троянда

Вихователь: молодці хлопці, все впоралися

2. Ігрова вправа «Продовж за зразком»

Цілий і: закріплюємо знання про звук і букві. Тренуємо зорову пам'ять дитини

3. Вправа «Продовж орнамент»

Мета: продовжити за зразком; розвивати зорову пам'ять

4. Вправа «Закінчи малюнок»

Цілий ь: розвивати моторику рук

Конспект занятия по обучению грамоте «Звук [З] и буква З»

5. Гра «Яке слово останнім» (Ребуси »

Цілі: вчимо дитину розгадувати і самостійно складати ребуси. Вчимо звуко-буквеному аналізу і синтезу слів на прикладі слів: коза, коса, оса. Закріпити вміння диференціювати З і С.

хід гри

Дитина підписує картинку (коза); за допомогою звукової і складової схеми аналізує слово; відгадує ребус і в частині Б замальовує і записує відгадку (коса) .Тут він вир \ полняет завдання аналогічно попередньому, дізнається останнє слово -оса, - замальовує і записує відповідь в частині В, аналізує слово.

6. Гра «Слова- близнюки»

Цілі: познайомити дітей зі словами, що мають однаковими звучання і написання, але різне лексичне значення (омоніми). Вчимо пояснити лексичне значення слова.

хід гри

Розглядаючи малюнки, дитина з'єднує лінією предмети, що мають однакову назву. При цьому він пояснює, що позначає кожен з предметів (труба-музичний інструмент; труба-на даху і з неї йде дим) Потрібно загострити увагу дитини на те, що при однаковому звучанні і написанні ці слова позначають зовсім різні предмети. В кінці гри дитина знаходить предмети, у яких не виявилося пари: цибуля, лист. Пояснюючи значення слів, він домальовує відсутні малюнки.

7. Гра «Сніжинка»

Цілі: закріпити вміння впізнавати обриси вивчених букв. Вчимо виділяючи неправильно написані букви, пояснити, в чому неправильність. Закріплюємо знання дзвінких і глухих приголосних і вміння їх диференціювати. Вчимо читати по колу, за годинниковою стрілкою.

Хід гри: На зображенні дитина дізнається сніжинку; пояснює, що для її зображення використані літери. Дитині пропонується спочатку розглянути букви на кінцях сніжинки і знайти зайву (М). При цьому він пояснює свій вибір: М- дзвінкий приголосний з, інші глухі). Дитина розглядає літери всередині сніжинки, закреслює неправильно написані і пояснює свої дії. Після цього він читає (всередині сніжинки, за годинниковою стрілкою з літери З, слово ЗИМА.

Дитина записує прочитане слово, виконує його звукову та складову схему, малює свою сніжинку.