Конспект заняття з навчання грамоті в старшій логопедичній групі «Розвиток слухового уваги і сприйняття на матеріалі»




Дата конвертації22.09.2019
Розмір6.66 Kb.
ТипТемочка

Наталія Клепікова
Заняття з навчання грамоті в старшій логогруппе «Розвиток слухового уваги і сприйняття на матеріалі мовних звуків»

Тема: «Розвиток слухового уваги і сприйняття на матеріалі і мовних звуків».

Цілі заняття:

Корекційно-освітні:

- формувати у дітей сприйняття мови в процесі вимови складів, слів і коротких речень.

- познайомити з поняттям «слово».

Корекційно розвиваючі:

- розвивати фонематичні сприйняття дітей;

- розвивати слухове увагу;

- розвивати артикуляционную, загальну і дрібну моторику.

- розвивати дихання і голос.

Корекційно виховні:

- виховувати акуратність і вміння користуватися роздатковим матеріалом.

Обладнання: картинки до слів-паронімами, індивідуальне дзеркало кожній дитині, шматочок ватки кожній дитині.

хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопед: - Добрий день, хлопці! Сяде той, хто повторить за мною ряди складів без помилок:

Ка - ко - ку пу - пи - по

Ку - ка - до по - пи - па

Ко - ку - ка па - по - пу і т. Д.

2. Оголошення теми заняття.

Логопед: - На минулому занятті ми з вами вчилися розрізняти звуки навколо нас і вгадували звуки, які видають різні предмети. А сьогодні ми поговоримо про тих звуках, які ми вимовляємо, про мовних звуках. Ми вміємо говорити. Звуки мови з'єднуються, і виходять склади, а склади утворюють слова.

Послухайте вірш і доповніть його.

- Де то собаки гарчали:... р - р - р ...

- В стійлі корови мукали:... м - м - м - му - у.

- У кімнаті мухи дзижчали:... ж - ж - ж.

- Повз машини бігли: тр - р - р.

- Гули від вітру всі дроти: з - з - знь.

- Капала в кухні з крана вода: кап - кап.

-Переклікалісь в ночі поїзди: у - у - у! у - у - у!

3. Знайомство з артикуляційних апаратом.

Логопед: - Це були звуки, які видають тварини і предмети навколо нас. А тепер давайте поговоримо про звуках, які вимовляє людина. Подумайте, за допомогою чого ми вимовляємо звуки. Правильно, щоб вимовити звуки - нам потрібен рот. Рот - це будиночок звуків.

У будиночку цьому червоні двері,

Поруч з дверима - білі звірі.

Люблять звірятка цукерки і плюшки.

(Н. Новоторцева)

Логопед: - Коли ми вимовляємо будь-який звук, нам в цьому допомагають губи, зуби і язик.

Логопед видає дітям індивідуальні дзеркала і вони розглядають будову свого апарату артикуляції.

4. Артикуляційна гімнастика.

- «Віконце» - утримати рот відкритим під рахунок до п'яти.

- «Віконце відкривається і закривається» - спокійне відкривання і закривання рота.

- «Посмішка» - «Трубочка».

- «Лопаточка».

- «покарай неслухняний язичок» - шльопати губами за мовою з проголошенням: пя-пя-пя ...

5. Гра «Фокус» - посміхнутися, покласти широкий язик на нижню губу і здути ватку з долоні.

6. Гра «Спіймай мовної звук»

Логопед ховається за ширму, видає звуки різними предметами, але діти ловлять тільки мовні звуки.

7. Розвиток голосу.

Плавно з'єднати руки округло над головою і протяжно вимовити: «О ___». Різко опустити руки вниз і коротко вимовити: «О».

8. Гра «Докажи слівце»

Логопед читає вірші, а діти доповнюють їх словами, відповідними за змістом.

Своєю молодшій доньці Тосі заплітає мама ... коси.

***

Під землею він живе. Землю риє старий ... кріт.

***

Немов будинок величезний він. У зоопарку живе ... слон.

***

Написав листа я Знайка, але забув приклеїти ... марки.

***

Подарували нам іграшки: цілий день стріляють ... гармати.

Логопед: - Хлопці! Ви доказали вірші. Коси, кріт, слон, марки, гармати - це слова.

Всьому назву дано -

І звірові, і предмету.

Речей кругом повно,

А безіменних нету!

І все, що тільки бачить око -

Над нами і під нами,

І все, що в пам'яті у нас,

Означено словами.

А. Шибаєв.

7. Розвиток загальної моторики «Конячка».

Я люблю свою конячку, Скачуть на уявній конячці.

Зачешу їй шерсть гладко, Погладжують руху зверху вниз по тулубу.

Гребінцем пригладжено хвостик «Гладять хвостик».

І верхи поїду в гості. Скачуть на уявній конячці.

8. Гра «Слухай і показуй».

Логопед пропонує послухати слова-пароніми і показати відповідні картинки (ведмедик-миска, дочка-точка і т. Д.).

9. Пальчикова гімнастика «Барабан».

Логопед: - Покажемо як барабанить барабанщик.

Лівою, правою!

Лівою, правою! Стукають по столу лівої, потім правої рукою.

На парад йде загін. «Ходять» пальчиками по столу вперед-назад.

На парад йде загін. «Ходять» пальчиками по столу вперед-назад.

Барабанщик дуже радий:

Барабанить, барабанить,

Півтори години поспіль!

А. Барто Ритмічно стукають кулачками по столу.

10. Гра «Яке слово зайве».

Логопед називає ряд слів і просить дітей знайти зайве, то яке відрізняється від інших.

• Будинок, будинок, тому, будинок;

• Банки, панки, банки, банки;

• Таня, Таня, Маня, Таня;

• Балка, балка, балка, палиця;

• Порт, борт, борт, борт.

11. Підсумок заняття.

Логопед: - Про які звуках ми сьогодні говорили? (про звуки мови). Що таке: оси, кріт, слон, марки, гармати (слова).

12. Оцінка роботи дітей.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття з навчання грамоті в старшій логопедичній групі «Розвиток слухового уваги і сприйняття на матеріалі»