• Хід заняття
  • Конспект заняття з математики у підготовчій групі Тема: «Подорож в країну математики»




    Дата конвертації27.12.2018
    Розмір8.9 Kb.
    ТипТемочка

    Катерина Монгуш
    Конспект заняття з математики у підготовчій групі «Подорож в країну математики»

    Мета: Використовуючи Тувинську юрту, а також начиння тувинської народу формувати у дітей елементарні математичні уявлення.

    Завдання: 1) Повторення чисел від 1 до 10; продовжувати знайомити дітей з начинням тувинській юрти: повторити геометричні фігури: коло, прямокутник, квадрат, трапеція, ромб.

    2) Підвищувати інтерес дітей до Тувинської усної народної творчості;

    3) Виховувати інтересу до начиння юрти, дбайливого ставлення до них.

    Демонстраційні матеріали: макет юрти, камені з цифрами, начиння юрти, мелодія тувинській пісні, ІКТ.

    Роздаткові матеріали: геометричні фігури: квадрат, прямокутник, трикутник.

    Словникова робота: скриня - аптара, димове отвір -хараача, повстяні килими - шіртек.

    Хід заняття:

    Організаційний момент. (діти з вихователем входить в зал)

    - Хлопці, давайте встанемо в коло. Подивіться, сьогодні до нас прийшли гості

    -Доброго дня!

    Гра: «Давайте привітаємося»

    - Тепер один одного привітаємо посмішкою. І скажіть один одному чарівне слово «Здрастуйте!»

    1. Вступна частина.

    Хлопці, подивіться і скажіть що у мене в руці? (лист)

    -Та правильно. А вам цікаво від кого цей лист? (та)

    - Зараз я його відкрию і прочитаю.

    (вихователь повільно читає лист)

    «Хлопчики і дівчатка! математичному королівстві сталася плутанина. Всі числа переплуталися в числовому ряду, геометричні фігури забули свої імена. Я за вами довго спостерігала як ви цікаво грали на заняттях з

    математики і хочу вас попросити допомогти мені. Королева Математичної країни.

    -Хлопці, тепер ви дізналися, хто написала нам листа? (та Королева математичної країни). А що вона там пише? Вона просить допомоги.

    -А ви хочете допомогти Королеві Математичної країни? (та)

    Вос-ль: Спочатку відгадайте загадку?

    Чеді алишкинин Аттара анги, анги.

    Чангис чилда торутунген.

    Чул ол уруглар? (Неделянин хуннері). Молодці діти.

    Вихователь: Назвіть дні тижня по порядку? (понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця, субота, неділя)

    -Сьогодні який день тижня? (вівторок)

    -У який день тижня ми приходимо в дитячий сад? (понеділок)

    -У який день тижня ми йдемо додому? (п'ятницю)

    -У які дні тижня ми відпочиваємо? (субота неділя)

    -Як квітами прикрашені дні тижня? (блакитний, червоний, синій, рожевий, фіолетовий, жовтий, зелений)

    Молодці! А тепер вирушаємо подорожувати в математичну країну.

    Ось, ми і опинилися в чарівній країні математики.

    Слайд 1. (тече річка)

    Подивіться хлопці у нас попереду тече річка Хемчик, але там немає моста.

    Тепер подумайте а як без моста нам перебратися її? Що ми повинні побудувати? (міст)

    - А як ми побудуємо міст?

    -Що нам допоможе? Може побудуємо місток?

    -Подивіться навколо, що ви бачите? (Камені)

    Ось, зараз ми самі побудуємо місток переставляючи ці камені. Але уважно подивіться, ці камені незвичайні! У кожного каменю є своя цифра, всі цифри в числовому ряду переплуталися. давайте розставимо їх по порядку. Якщо правильно поставимо, то у нас вийде місток.

    Починаємо побудувати наш міст. З початку принесіть камінь, який стоїть попереду цифри два. Спочатку принесіть камінь, який стоїть попереду цифри два. Яка цифра стоїть попереду цифра 2.? (1) правильно! тепер, принесіть камінь, який стоїть попереду цифри 3. Тепер подайте камінь, який стоїть попереду цифри 4. А тепер потрібен камінь з цифрою якої стоїть цифри 5,6. Тепер принесіть камінь зі цифрою, яку варто після 7,8, 9,10. (Діти подають камені зі цифрами вставляє камені по порядку.)

    Молодці, діти! - Дуже добре впоралися з першим завданням. Побудували красивий, правильний місток. Тепер все один за одним, вважаючи камені моста по порядку, переправимося через річку. (кожна дитина от1 до 10 рахують кожен камінь) От молодці! Все добре вмієте рахувати ходімо далі!

    2 завдання: Слайд 2. (на екрані тувинські юрти) тихо звучить мелодія тувинської горлового співу - каргираа).

    Хлопці чуєте красиву мелодію? Яка це пісня? Російська або тувинская? (тувинская)

    -Так правильно це тувинская горловий пісня каргираа. Тепер все закрили очі і уявімо красиву Тувинську юрту. Як вона красива і білого? Так хлопці. Зараз відкрили очі і скажіть хто закривши очі побачив юрту? підійдіть і подивіться це у нас макет тувинській юрти. У ньому заховані багато різних геометричних фігур. Але ці фігури забули свої імена. А ми повинні з вами їх знайти.

    - Скажіть яку форму вона має? (круглу). Так вона кругла. Чи є юрті кутів? (немає) Чому?

    -Як ви думаєте? Тому що вона кругла. А також є кругле димове отвір це по Тувинської хараача. Вона теж кругла. Ось ми знайшли геометричну фігуру круг.

    Вос-ль: Тепер все гарненько подивіться, поспостерігайте які геометричні фігури сховалися в юрті? Це що? (двері)

    Так, це двері на яку геометричну фігуру вона схожа? (на прямокутника).

    По-ль: Правильно! Ще, які фігури сховалися в юрту? Це гратчасті стінки (хана, тут якісь геометричні фігури сховалися? Які вони? (Вони квадратні і схожі на ромб).

    - А всередині які геометричні фігури сховалися? Давайте подивимося.

    - А це скриня дерев'яний, по - Тувинської аптара. Тут господарі зберігають свої цінні речі. На яку геометричну фігуру вона схожа? (на прямокутника)

    - Це що? (ліжко). На яку фігуру вона схожа? (на прямокутника).

    - А також є повстяні килими, по - Тувинської - шіртек. Вони схожі на трапецію. Ось, тепер ми дізналися секрети нашої тувинській юрти. Скільки різних геометричних фігури заховані в тувинській юрті, давайте перерахуємо їх. (коло, квадрат, прямокутник, трапеція, ромб).

    Молодці, діти і з цим завданням впоралися !.

    По-ль: Хлопці а також з давніх часів тувинці орієнтувалися в просторі перебуваючи в юрті.

    - Подивіться і скажіть, де права сторона юрти? (правильно) Права сторона юрти від входу називалася жіночий половиною. Там перебувала посуд, одяг, т, е. ті речі, які потрібні жінці.

    - А де ліва сторона юрти? ліва сторона юрти з давніх часів називалася чоловічим. Там знаходилися чоловічі знаряддя праці.

    А тепер давайте зробимо фізкультхвилинки.

    Оюн: «Едіскі»

    Едіскі- даа етилену

    ештерівіс чалаал,

    ту- тут-тут тутунчупкаш тацилаал.

    Деерде куштар деескінкен

    Черд куртар соястаан

    Тут-тут-тут тутунчупкаш танцилаал. Молодці, діти!

    3. Практична частина.

    По-ль: Хлопці, всі сіли за столи. У вас на столах геометричні фігури: кола, і рахункові палички. Зараз складемо з цих геометричних фігур Тувинську юрту. (індивідуальна робота з кожному дитиною).

    1. Хараачанин инааларин килир.

    2. Побудуємо Ялинку.

    3. Побудуємо Будинок. (Спочатку порахуємо наших паличок і потім подивимося зі скількох паличок ми побудували.)

    Рішення задач:

    1. На дереві сиділи 10 птахів. Троє з них відлетіли. Скільки птахів залишилося на дереві? (7 птахів)

    Геометричні фігури: (діти відгадують)

    2. Яка геометрична фігура коштує до прямокутника? (трикутник)

    3. Яка геометрична фігура коштує після овалу (квадрат)

    4. Яка геометрична фігура коштує до трикутника (коло)

    Підсумок заняття.

    -Хлопці, сьогодні ми зробили незвичайну подорож. А вам сподобалося наша подорож? (та).

    -Куди ми робили подорож.

    -До скількох каменів ми рахували?

    -Які геометричні фігури сховалися в нашій юрті?

    -В якій стороні знаходиться господиня юрти?

    -А господар в якій стороні знаходиться?

    Все дуже добре займалися.

    Молодці, діти !. А в подяку від Королеви математики я хочу вам вручити смайли за хорошу роботу. Королева математики дуже рада. Ну а тепер повернемося в наш дитячий садок. Хлопці, назад повернемося на нашу містку. Але тільки вважатимемо зворотний рахунок. (діти все вважають назад).




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття з математики у підготовчій групі Тема: «Подорож в країну математики»