Конспект заняття з малювання в середній групі «Літак»




Дата конвертації10.12.2019
Розмір4.77 Kb.
ТипТемочка

Жданова світла владимировна
Конспект заняття з малювання в середній групі «Літак»

Мета: закріпити знання дітей про повітряний транспорт (літаку, його частинах, розвивати вміння малювати літак олівцем.

завдання:

-Вчити дітей зображати літаки, що летять крізь хмари, використовуючи різний натиск на олівець, зафарбовувати.

-Розвивати образне сприйняття.

-Актівізіровать словник дітей (кабіна, корпус, крила)

-Виховувати інтерес до творчості, самостійність.

Матеріал для роботи: альбомні листи, фарби акварельні, зображення літака.

Хід заняття:

Вступна частина.

-Хлопці! Сьогодні я несла вам в подарунок велику красиву картинку, але вона випала у мене з рук і розсипалася на кілька частин. Як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб дізнатися, що на ній намальовано? -Склалося частини разом.) Давайте підійдемо до столу і складемо картинку.

Основна частина.

Дидактична гра «Зберемо пазл» (навколо столу).

-Що зображено на картинці? (-Самолет). Хлопці, а як ви думаєте, чому його так називають: літак? (-Тому що сам летить).

Відгадайте загадку:

залізний птах

У небі кружляє,

За сигналом пілота

На землю сідає. (Літак)

Вихователь: Правильно, діти, звичайно, це літак. Подивіться ось він. Давайте назвемо з яких частин він складається? (Кабіна, крила, хвіст, корпус) (Відповіді дітей) Діти, хто керує літаком? (Пілот)

Вони різні за розміром? (Відповіді дітей)

-Сьогодні ми з вами будемо малювати літаки. А для цього давайте розімніть пальчики і приготуємо їх до роботи.

Пальчикова гімнастика «Літак».

Я побудую літак,

(Розводимо руки широко в сторони)

Шолом одягну - і в політ.

(Показуємо «шолом» над головою)

Крізь хвилясті тумани,

Полечу в інші країни,

(Ворушимо пальчиками)

Над морями і лісами,

Над горами і полями,

(Робимо «бризкати» рухи пальцями)

Зодягнутися весь земну кулю.

(Обхоплюємо уявний куля)

А потім повернуся додому.

(Взмахивающие руху долонями)

Вихователь: Діти, я намалювала літак, він летить крізь білі, пухнасті хмари. Подивіться, який він у мене вийшов. Які я використовувала фігури для зображення літака? Чи всі вони однакового розміру? (Відповіді дітей). Корпус літака витягнутий овал, крила теж овал, але трохи менше, а хвіст маленький овал.

Вихователь: Хлопці, а ви хочете навчитися малювати літак? (Відповіді дітей). Тоді підходьте до столів, сідайте і я покажу, як малювати літак (показ малювання літака).

Вихователь: Подивіться, що лежить у вас на столі (звертаючи увагу дітей на аркуш паперу, уявіть, що це небо, по якому зараз полетить літак, який ви намалюєте.

Вихователь: Візьміть олівець, давайте в повітрі намалюємо літак.

А тепер ми з вами перетворюємося в льотчиків і полетимо на літаку.

Физминутку.

Полетіли, полетіли,

(Стойка ноги нарізно)

Вперед руками завертіли.

(Обертання руками перед грудьми)

Руки в сторони - в політ Відправляємо літак,

(Розвести горизонтально руки в сторони)

Праве крило вперед,

(Поворот тулуба вправо з закладом правої руки вперед)

Ліве крило вперед.

(Поворот тулуба вліво з закладом лівої руки вперед)

Раз, два, три, чотири - Полетів наш літак.

Чудовий пілот. У шлях відправив літак.

(Довільний біг з розставленими в сторони руками)

-Діти, приступаємо до малювання.

Конспект занятия по рисованию в средней группе «Самолет»

Вихователь: Хлопці подивіться, що лежить у вас на столі (звертаючи увагу дітей на аркуш паперу, уявіть, що це небо, по якому зараз полетить літак, який ви намалюєте.

Вихователь: Не забувайте з яких деталей складається літак. Діти, ми з вами часто бачимо пролітають літаки, а вони все білого кольору? (Відповіді дітей). Правильно, вони бувають різних кольорів.

Підсумок заняття.

В кінці всі малюнки вивісити на дошці. Звернути увагу дітей, як багато різних літаків вони намалювали, як літаки красиво летять в небі.

. Вихователь: Діти, що ви малювали? Чим ви малювали літаки? Мені дуже сподобалися ваші малюнки. А вам сподобалося малювати літак?