• Хід заняття
  • Конспект заняття з малювання та ліплення в другій молодшій групі «Мишка в Теремки»




    Дата конвертації03.08.2019
    Розмір3.87 Kb.
    ТипТемочка

    Лідія Нестерова
    Конспект заняття з малювання та ліплення в другій молодшій групі «Мишка в Теремки»

    Конспект освітньої діяльності по художньо-естетичному розвитку (малювання і ліплення) в групі молодшого віку, "Мишка в Теремки"

    Автор: Нестерова Лідія Володимирівна. Вихователь. МДОУ №120 «Носики-Курносики», Республіка Карелія, м Петрозаводськ

    Мета: Ознайомити дітей з червоним кольором і казкою «Теремок»

    завдання:

    Навчити малювати прямі смужки зліва направо, ліпити кульку з цілого шматочка пластиліну, орієнтуватися на аркуші паперу, бачити і зафарбовувати форми предметів, чашка (квадрат, ваза (прямокутник)

    Розвивати у дітей пам'ять, сприйняття, увага, мислення, уява

    Виховувати акуратність при виконанні завдання, вчити взаємодіяти з педагогом і однолітками

    Хід заняття:

    На узліссі під сосною

    Теремок стояв порожній.

    Повз мишка пробігала

    (Театральна лялька)

    Теремочек побачила.

    Тук-тук-тук, скажіть мені

    Хто господар в теремку?

    Тиша, ніхто не бродить.

    На ганок не виходить.

    Мишка в теремок зайшла,

    І спокійно зажила.

    Новий день починається,

    Сонечко прокидається. (М'яка іграшка сонечко)

    Всім, всім посміхається!

    (Хлопці, посміхніться сонечку, посміхніться мишці, посміхніться один одному)

    1. Рано вранці мишка на галявину пішла, багато ягід малини знайшла.

    Зібрала вона малину. Повний кошик.

    Стала вона варення варити, щоб чай з варенням попити!

    З пластиліну зробити кульки (ягідки, круговими рухами, і приліпити ягідки в кошик

    2. У теремку стіл дерев'яний варто,

    На стіл потрібно скатертину постелити.

    А скатертина то у мишки святкове, мереживна, узорная, роспісних.

    Намалювати прямі смужки на скатертини (Червона гуаш, пензлик, вода)

    3. Час обіду швидко наступило.

    Пора і на стіл накривати,

    Посуд розставляти!

    Показ ілюстрацій, назви види посуду? (тарілка, чашка, ложка, каструля і інші)

    Розфарбувати чашечку і вазу червоним кольором, в вазу приклеїти квітка - наклейку)

    4. Відпочити тепер пора, танцюйте з мишкою дітвора.

    Музика «кішки-мишки», руху під музику

    Увечері мишка в город сходила

    Помідори посадила (показ помідорів «один-багато»)

    Забруднилася злегка, але це не біда!

    Фартух мишка випрала, але мильних бульбашок напускала.

    Лопання мильних бульбашок

    5. Ось і бульбашки полопалися трошки,

    А з фартуха пропали горошки

    Намалювати горошки на фартусі (червона гуаш, пензлик, вода)

    6. Червоний смачний, хоч не солодкий

    Зріє на звичайній грядці,

    Але, як в казці, з давніх-давен

    Всі звуть його Синьйор!

    Ось який він - помідор!

    У мишки на грядці

    Урожай в порядку!

    Намалюй помідори на гілочках (Техніка відбитки, нанести червону фарбу на кришку від гуаші, перевернути, зробити відбиток на аркуші)

    7. У теремку у мишки затишно і тепло,

    На столі смакоти повно,

    День був важкий, пора мишці і спати лягати,

    Тільки хтось в двері стукає ... (А хто стукає, ви дізнаєтеся в наступний раз.)