Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку «Ми на луг ходили»




Дата конвертації15.08.2018
Розмір6.48 Kb.
ТипТемочка

Ольга Хісамова
Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку «Ми на луг ходили»

Конспект музичного заняття «Ми на луг ходили» для старшої групи

Мета: Формування естетичних уявлень дітей про красу природи, інтересу і любові до навколишнього світу засобами музики, поезії, ритмо-мовних ігор. Формування у дітей творчих проявів у всіх видах музичної діяльності.

завдання:

освітні:

Розвивати музичне сприйняття (пам'ять, увага, мислення).

Вчити дітей виконувати і погоджувати нескладні руху з ритмизованного текстом, емоційно передавати ігрові образи і дії.

Вчити промовляти і виконувати найпростіші ритми зі складової підтримкою. Активізувати мова дітей, використовуючи різні види музичної діяльності.

Вчити співати чистим звуком, що не випереджаючи і не відстаючи один від одного.

Вчити дітей орієнтуватися в просторі, закріплювати поняття-праворуч, ліворуч.

Закріплювати знання дітей про сезонні зміни в природі.

Розширювати кругозір дітей.

Розвиваючі:

Розвивати здатність емоційно відгукуватися на музику контрастного характеру.

виховні:

Продовжувати виховання музично естетіческго смаку.

Вчити дітей взаємодіяти один з одним, розвивати навички комунікації.

Виховувати доброзичливе ставлення до однолітків.

устаткування:

Аудіозапис «Звуки природи», костюми: зайця, музика

А. Філіпенко «Ми на луг ходили» (хоровод, показ слайдів.

хід заняття

В: Хлопці, ми сьогодні з вами відправимося на луг.

Рухові вправи «Прогулянка на луг» під музичний супровід, що відповідають характеру тексту.

На луг вирушимо гуляти, будемо весело крокувати (марширують)

За тропіночкі підемо один за дружкою гуськом, (ходьба змійкою)

На носочки встали і до лугу побігли, (біг на носочках)

Ноги вище піднімаємо, на купини ми не наступаємо, (високий крок)

І знову по доріжці ми весело крокуємо (марширують).

В: Хлопці на шляху овраг- перестрибуємо, накланяться попереду дерева. (Слайд із зображенням лісу)

Як багато дерев в лісі. Які ви дерева знаєте?

Д: Осика, дуб і т. Д.

(Слайд із зображенням дерев)

У кожного дерева листочки свої. У кожного листочка назва своє.

(Слайд із зображенням листя).

Д: Лист осики - осиковий

Лист дуба - дубовий

Лист клена - кленовий

Лист берези - березовий

Лист липи - липовий

В: Молодці! Ви правильно назвали все листочки.

Як можна одним словом назвати дерева, якщо у них є листя?

Що відбувається восени з листям? Подме холодний вітер і почнуть листя опадати. Як називається це явище?

В: Давайте поду на листочки, як вітер дме на них.

(Музичний супровід - дме вітер)

Вдих носом, видих ротом. Губи складені трубочкою. Щоки не роздувати.

А зараз покажемо гул вітру. Будемо вимовляти звук У. Спочатку тихо, потім все голосніше і голосніше (у - У - У). Потім навпаки: спочатку голосно, потім все тихіше й тихіше (У -У-у).

В: Звук [У] голосний або приголосний?

Д: Голосний.

В: Які голосні звуки ви ще знаєте?

Д: А, про, і т. Д.

В: Молодці!

Фіз. хвилинка

Листя осінні тихо кружляють (Діти кружляють)

Листя нам під ноги тихо лягають (Діти сідають навпочіпки)

І під ногами шарудять, шелестять (Діти махають руками)

Ніби знову закрутитися хочуть. (Встають і кружляють)

Почули дзижчання жука. (Слайд із зображенням жука)

пальчикова гімнастика

Пальчики в кулачок, вказівний і мізинець розведені в сторони, дитина

ворушить ними.

Жук летить, дзижчить, дзижчить

І вусами ворушить.

вихователь:

Ой, оса пролітає

(Слайд із зображенням оси)

пальчикова гімнастика

Затиснути кулак, виставити вказівний палець, обертати ним у різні боки.

Оси люблять солодке, до солодкого летять.

І вкусять оси, якщо захочуть.

В: Ось ми і прийшли на луг

Ру-ру-ру, ру-ру-ру,

Починаємо ми гру!

Починаємо ми гру!

Руку одного тягне друг,

Встали всі в широке коло!

Звучить музика А. Філіпенко «Ми на луг ходили» (хоровод)

Ми на луг ходили, хоровод водили (Водимо хоровод взявшись за руки)

Ось так на лузі хоровод водили.

Ми ромашки рвали, м'яту збирали, (Присідаємо рвемо траву)

Ось так на лузі м'яту збирали.

Задрімав на купині зайка в холодочку, (З'являється зайчик-персонаж)

Ось так задрімав зайка в холодочку. (Присісти і показати як спить зайка)

Розбудити хотіли - в дудки ми дуділи: (Показ як дуділи)

Туту ру - ту - ту, в дудки ми дуділи

Зайчика ми будили в барабани били: (Показ як били в барабан)

Бум-бум, тра-та-там, в барабани били.

Зайка, прокидайся, ну-ка, піднімайся! (Встати на шкарпетки і потягнутися)

Ось так, не лінуйся, ну-ка, піднімайся!

Ми з тобою потанцюємо в хороводі нашому, (Руки на пояс і підскоки)

Ось так ми з тобою в хороводі нашому!

В: Молодці, хлопці! Думаю, що вам дуже сподобалося наша прогулянка на луг (слайд луки). А зараз хлопці, нам пора повертатися назад в дитячий сад. Закрийте очі і поверніться навколо себе. 1, 2, 3 ми знову в дитячому саду.

Заключна частина

В: Де ми сьогодні з вами побували?

Д: Ми були сьогодні в лісі і на лузі.

В: Навіщо ми туди ходили?

Д: Дізнатися що росте в лісі і на лузі.

В: Які завдання вам сподобалися?

Д: всі.

В: Кого ми там зустріли?

Д: Жука і осу.

В: Якщо ви раді тому, що ми побували на лузі - поплескайте в долоні.