Ольга Орєхова
Конспект заняття з ФЕМП з роботою в центрах в рамках тематичного тижня «Тварини жарких країн» для дітей старшої групи
Конспект заняття з ФЕМП в рамках тематичного тижня «Тварини жарких країн» для дітей старшої групи.
Вихователі: Орєхова О. В., Шевченко К. В.
Великий Новгород, листопада 2017р. Мадоу «Дитячий сад №61»
Цілі: створення умов для формування і розвитку у дітей елементарних математичних уявлень.
завдання:
- розширити уявлення дітей про різноманітність тваринного світу;
- закріпити вміння відлічувати предмети в межах 20.
- продовжити закріплювати вміння орієнтуватися в часі (що спочатку, що потім, послідовність днів тижня);
- створити умови для формування у дітей вміння складати завдання, вирішувати приклади.
В рамках індивідуальної роботи:
- сформувати вміння співвідносити цифру і кількість предметів,
- продовжити знайомство з цифрами.
Попередня робота:
1. Читання художньої літератури «Африканські просуваючись колобка» Жуков І. В.
2. Заучування вірша «Дні тижня»
3. Бесіди з дітьми про тварин жарких країн
4. Повідомлення педагога про тварин жарких країн (енциклопедичні).
5. Творчі роботи дітей по темі.
6. Організація виставки дитячо-батьківських робіт.
7. Підготовка індивідуальних виступів дітей:
А) физкультминутка
Б) Дитячий майстер-клас «Орігамі-тигр»
В) Вірші про тварин жарких країн
Методи і прийоми:
Педагогічна підтримка, бесіда, пальчикова гімнастика, физкультминутка, дитячий майстер-клас, словесна гра.
Матеріали та обладнання:
Палички Кюїзенера, рахункові палички, геометричні фігури, схеми для ТІКО, кольоровий папір, клей, кол. картон, математичні розмальовки, ложка, сіль, борошно, вода, рецепт тесту, пластилін, глина, кол. олівці, картки з індивідуальними завданнями, картинки із зображенням тварин жарких країн, фігурки.
Хід заняття:
1. Ранковий збір, вітання.
«Встали діти, встали в коло.
Ти мій друг і я твій друг.
Разом за руки візьмемося
І один одному посміхнемось. »
2. Питання про дні тижня.
- Хлопці, який сьогодні день тижня? (Середа) А який він за рахунком в тижні? (третій) А вчора був якийсь день тижня? (вівторок) А завтра буде (четвер) А скільки всього в тижні днів? (сім) Давайте перерахуємо всі дні тижня по порядку. (Понеділок - перший, вівторок - другий, ....) Молодці!
3. Читання вірша «Дні тижня».
А тепер давайте з вами згадаємо вірш про крокодила, яке ми вивчили.
«У зоопарку крокодил
В гості кожен день ходив.
У понеділок до мишки,
А у вівторок до ведмедику,
У середу до лева,
У четвер до бобра,
У п'ятницю до двох кенгуру.
До буйволові ходив в суботу,
У неділю до бегемота.
А прийшов до нього сусід
Крокодила будинку немає. »
4. Згадаймо тему тижні. Що запам'ятали?
- Хлопці, а про кого ми з вами розмовляли на цю та минулого тижня? (про жирафа, слона, верблюда, крокодила, зебру) Яка у нас тема з вами обрана? (Тварини жарких країн) А хто може поділитися інформацією, які цікаві факти ви вже дізналися, запам'ятали про тварин жарких країн? (діти діляться інформацією) Молодці які! Ви так багато згадали! Правда, цікава у нас з вами тема обрана? (та) Хочете ще більше дізнатися про тварин жаркий країн? (та)
5. Виступ Вари. (вірші і питання про мешканців жарких країн).
- Варя підготувала для нас виступ, послухаємо? (та)
жираф
Рвати квіти легко і просто
Дітям маленького зросту.
Але тому, хто такий високий,
Нелегко зірвати квітів! (показує зображення жирафа і фігурку жирафа)
Л е в
Лев зветься «Цар звірів»
Тому що всіх сміливіше,
Всіх ловчої він і небезпечніша,
Все ж немає його прекрасніше! (показує картинку і фігурку)
Кунгур
Носить мама-кенгуру
У теплій сумці дітвору.
А хлопці-кунгуряткі
Цілий день грають в хованки. (показує картинку і фігурку)
зебри
Смугасті конячки,
Африканські конячки,
Добре грати вам в хованки
На лузі серед трави!
Розлініяний конячки,
Немов, шкільні зошити,
розлініяний конячки
Від копит до голови. (показує картинку і фігурку)
Спасибі, Варя за цікавий виступ! Я знаю, що ти ще підготувала питання для хлопців. (та)
«Чому у лев -« цар звірів? »(Діти висловлюють свої припущення. І Варя дає заздалегідь підготовлену відповідь на питання.)
6. Физкультминутка
- Втомилися трохи? Разомнемся? Маша проведе для нас маленьку розминку.
«Рано вранці на галявинці (присіли)
Так пустуючих мавпочки: (зображують мавпочок)
Правою ніжкою топ-топ! (тупають правою ногою)
Лівою ніжкою топ-топ! (тупають лівою ногою)
Руки вгору, вгору, вгору! (руки піднімають вгору)
Хто підніме вище всіх? »
7. Рішення логічних задачок.
- А тепер будьте уважні! Я загадаю вам загадки-завдання, а ви спробуйте їх відгадати.
«На південь летіли 2 крокодила. До нас підлетів ще один крокодил. Скільки крокодилів летіло на південь? »(Крокодили не літають)
«На день народження до жирафа прийшли: слон, носоріг і бегемот. Скільки гостей прийшло до слону? »(Гості прийшли до жирафа, а не до слону).
8. Словесна гра ( «+» або «-»)
- Пограємо? (та) Правила такі: я говорю вам слово, а ви говорите «плюс» чи «мінус» воно означає в завданню. Наприклад, «прилетіли» - «плюс» чи «мінус». (плюс) Покажіть, як ми пишемо «плюс». (показують хрестик з пальців або малюють в повітрі) Добре! А «мінус»? (показують або малюють). Чи готові? (та)
«Прибігли, втекли, прискакали, приповзли, полетіли, прийшли, пішли, додали, з'їли, прибрали, зменшили, згоріли». Здорово! Тепер ми готові з вами вирішувати справжні завдання! Попоробуем?
9. Рішення та складання задачок про тварин жарких країн.
- До нас в групу прискакали дві зебри (показуємо 2 фігурки зебри) за ними прискакали ще 2 зебри (показуємо ще 2 фігурки зебри). Скільки зебр стало у нас в групі? (чотири)
- 2 бегемота грілися на сонечку. Одному з них захотілося їсти і він пішов на пошуки видобутку. Скільки бегемотів залишилося грітися на сонечку? (дії завдання супроводжуємо фігурками бегемотів) (один)
- А зараз спробуйте закрити очі і уявити завдання в своїй уяві. Чи готові? (та) «Три жирафа стояли біля високого дерева і їли листочки з найвищих гілок. До них не поспішаючи підійшов ще один жираф і теж почав їсти листочки. Скільки жирафів стало обідати зеленими соковитими листям? »(Чотири)
- і остання завдання.
«У Саші (будь-яка дитина з групи, показати на нього) є будинки 2 іграшкових слона. А на день народження йому подарували ще одного великого плюшевого слона. Скільки тепер іграшок-слонів у Саші стало? »(Три)
10. Презентація центрів.
- Хлопці, подивіться, в групі для вас приготовлені цікаві завдання. У центрі творчості ви зможете зробити жирафа або слона з простих геометричних фігур. Там для вас приготовлені схеми-підказки і все необхідне для красивих аплікацій.
У центрі ТІКО лежать схеми по виготовленню тварин жарких країн.
У центр грамоти прийшла шифровка з Африки, може хтось зможе розшифрувати і прочитати, що там написано. (в назви тварин переплутані літери, але пронумеровані).
Тимофій підготувався до майстер-класу «Тигр» в техніці орігамі та може взяти трьох учнів. Він покаже як можна з паперу зробити тигра.
Я піду в центр математики: там складне, але дуже цікаве завдання. (Математичні розмальовки) я буду допомагати. (палички Кюїзенера, прості рахункові палички, лінійки).
А для Саші, Кіри і Васі прийшов лист з Африки від бегемотиків, їх просять допомогти. У листі були вкладені завдання. Вас чекає К. В. (другий вихователь, вона буде разом з вами допомагати бегемотик. (В рамках індивідуальної роботи завдання на елементарний рахунок в межах 10 і співвіднесення кількості і цифри, закріплення: ліплення з пластиліну, тіста, глини цифр.)
11. Робота в центрах.
12. Завершення роботи (збір)
Хто закінчив роботу проходите в коло, розповісте що у вас вийшло, похвалитися своїми досягненнями. Хто ще роботу не доробив, ще п'ять хвилин попрацюйте і теж приєднуйтесь до нас в коло, я думаю, у вас теж є чим поділитися з хлопцями.
13. Пальчикова гімнастика.
- я бачу, що всі зібралися. Ми добре попрацювали, особливо пальчики втомилися. Треба їм відпочити. Покажіть ваші пальчики! І повторюйте за мною!
«Якщо в жарку країну, я випадково потраплю, (стискати і розтискати пальці в кулаки)
Те побачу там шакала, (з'єднати всі пальці обох рук з великими утворюючи «бінокль», піднести до очей)
Кенгуру, гіпопотама, мавпу, тигра, лева. (по черзі загинати пальці одночасно на обох руках)
Крокодила і слона. (стискати і розтискати пальці правої руки в кулак)
Добре живеться їм - (стискати і розтискати пальці лівої руки в кулак)
Не буває сніжних зим! »(Грюкнути в долоні і розвести руки в сторони)
14. Питання. (обговорення, підведення підсумків)
Що вийшло? Що робили? Як робили? Сподобалося чи ні, завдання яке ви вибрали? Хочете зробити ще якесь завдання? Потрібна була допомога або впоралися самостійно?