• Хід заняття
  • Конспект заняття з ФЕМП в другій молодшій групі на тему «Порівняння предметів по ширині»




    Дата конвертації13.02.2019
    Розмір8.13 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Красюк
    Конспект заняття з ФЕМП в другій молодшій групі на тему «Порівняння предметів по ширині»

    Автор: Красюк Олена Вікторівна, вихователь МКДОУ «Мошковський дитячий садок № 2« Горобинка »Мошковського району

    Мета: формування у дітей уміння порівнювати два предмети по ширині шляхом накладення, додатки і візуально.

    Освітні завдання:

    Сприяти навчанню порівнянні двох предметів, контрастних по ширині;

    спонукати правильно позначати якості предметів словами «широкий - вузький».

    удосконалювати вміння розрізняти і називати знайомі геометричні фігури: квадрат, коло, трикутник;

    закріпити поняття багато-мало-один, вище - нижче, більше - менше.

    Розвиваючі завдання:

    розвивати увагу, пам'ять, мова, мислення;

    розвивати дрібну моторику рук;

    розвивати сенсорні уявлення

    Виховні завдання:

    виховувати позитивну установку на участь в занятті, навички взаємодії.

    виховувати бажання допомагати оточуючим.

    Матеріал й устаткування: Іграшка - заєць; демонстраційна дошка, на дошці - 2 будинки з прямокутною прорізом для дверей; 2 двері різні по ширині; м'яч; музика; роздатковий матеріал на кожну дитину: смужки (товста і широка).

    Хід заняття:

    На початку заняття діти з вихователем стають в коло.

    Вихователь: Зібралися всі діти в коло,

    Я - твій друг і ти - мій друг.

    Дружно за руки візьмемося,

    І один одному посміхнемось.

    Вихователь: Молодці, сідайте на стільчики.

    Стукіт у двері.

    Вихователь: Хлопці, хтось до нас прийшов, піду, подивлюся.

    Вбігає зайчик.

    Зайчик: Доброго дня, хлопці.

    Вихователь: Здрастуй, зайчик! Ти як тут опинився? Чому ти не вдома з мамою?

    Зайчик: Хлопці, я гуляв по лісі, стрибав, веселився і не помітив, як далеко - далеко пішов від свого будинку. А тепер один йти додому боюся, раптом мені зустрінеться сірий вовк і потягне мене до себе. Будинки вже мама хвилюється, хочуть зустрітися зі мною.

    Вихователь: Хлопці, як же допомогти нам зайчику повернутися додому?

    (треба його проводити до будинку)

    Правильно, давайте ми його проводимо до будинку.

    Зайчик: Дякую вам хлопці. Нам треба йти з вами по широкій доріжці і прийдемо прямо до мого будиночка.

    Вихователь: Добре зайчик. Але спочатку давай у хлопців запитаємо,

    яка зараз пора року? (зима)

    Ну, раз на вулиці зима, то нам потрібно тепліше одягнутися, адже в зимовому лісі дуже холодно.

    - Що нам потрібно надіти? (Діти імітують, що надягають штани, куртки, валянки, шапку, рукавиці)

    -Готова? Але запам'ятайте хлопці, що в лісі треба поводитися тихо-тихо, щоб не налякати лісових жителів.

    А тепер встаємо на ніжки і йдемо одне за одним.

    (Діти йдуть один за одним під музику)

    Вихователь: Ось ми і прийшли в ліс. Подивіться, попереду сніжна галявина, але щоб туди потрапити, треба пройти по доріжці. Скільки попереду доріжок? (Дві.) Вони однакові по ширині (немає)

    Покажіть, мені вузьку доріжку?

    Покажіть, мені широку доріжку?

    Згадайте, яка доріжка веде до будиночка зайчика? (Широка.)

    Значить, за якою доріжці ми підемо? (За широкою.)

    (Діти з педагогом порівнюють доріжки і проходять по широкій доріжці.)

    Ось ми з вами і опинилися на сніговій галявині. А який чистий зимове повітря. Давайте подихаємо морозним, лісовим повітрям.

    (Дихальна гімнастика під музику.)

    Хлопці подивіться, як гарно падають сніжинки.

    Заєць: Давайте пограємо

    Рухлива гра «Сніжинки».

    Вихователь: Хлопці покружляли і в сніжинок перетворилися.

    Діти за вихователем «летять» по групі, по команді починають кружляти, потім по команді повільно опускаються вниз і сидять. Потім по команді педагога знову піднімаються і «летять». Гра повторюється кілька разів.

    Вихователь: Сніжинки покружляли і в ребяток перетворилися. Хлопці, по широкій доріжці ми пройшли, а будиночка зайчика щось не видно.

    Значить, потрібно нам йти далі.

    Вихователь підводить дітей до столів, де лежать 2 смужки різні по ширині. На мольберті прикріплені два будиночки з доріжками.

    Вихователь: Хлопці подивіться попереду нас два будиночка. Який же цікаво з цих будиночків зайчика.

    - Тут дві дороги, одна дорога вузька, інша широка. У вас на столах теж лежать дві доріжки. Покладіть поруч ці доріжки, ось так (показ). Вони однакові? (немає) Правильно одна широка (вихователь показує руками умовну ширину, інша вузька (вихователь також показує руками). А тепер накладіть одну доріжку на іншу ось так (показ). Яка з них широка, підійміть. А тепер підійміть вузьку доріжку.

    -Давайте згадаємо, яка дорога веде до будиночка зайчика - вузька або широка?

    Діти: Широка

    Вихователь: Правильно, широка.

    Марина візьми свою широку доріжку і приклади до доріжках біля будиночків.

    (Дитина накладає смужку на доріжки і знаходить широку доріжку біля будиночка)

    Ось і прийшли ми до будиночка.

    Зайчик: Хлопці дивіться, у мого будиночка сильний вітер відірвав двері.

    І тепер вовк пробереться в наш будиночок.

    Вихователь: Зайчик не переживай ми знайдемо твої двері і закриємо твій будиночок. Хлопці тут розсипані двері різні по ширині. Нам потрібно підібрати потрібні двері. Докласти до дверного отвору і знайти ту, яка підходить по ширині.

    (Діти підбирають двері і кріплять її)

    Вихователь: Хлопці, якби ви взяли інші двері, що могло трапитися з зайчиком?

    (вузькі двері не закрила б вхід в будиночок, і вовк би зловив би зайчика)

    - Давайте подивимося на будиночок, якої форми у будиночка дах? (показ указкою)

    Діти: Трикутна

    Вихователь: А якого кольору?

    Вихователь: А сам будиночок, якої форми? (показ указкою)

    Діти: Квадратний

    Вихователь: А яким він кольором?

    Вихователь: А що це лежить біля будиночка?

    Діти: м'ячик

    Вихователь: А якого він кольору?

    Діти: Жовтий

    Вихователь: А якої форми?

    Діти: Круглий

    Вихователь: Зайчик можна ми з твоїм м'ячиком пограємо.

    Я буду кидати вам м'яч, і задавати питання, кому я кину м'яч, той і відповідає.

    Питання (можна використовувати наочність):

    • Хто більше кіт або мишка?

    • Хто менше курка або корова?

    • Що вище будинок або лавочка?

    • Скільки зірок на небі (багато?

    • Скільки волосся на голові (багато?

    • Скільки у людини носів?

    • Скільки на небі сонця? (одне)

    Вихователь: - Молодці!

    Зайчик: Хлопці, спасибі, що ви проводили мене додому, полагодили мої двері. Ви такі молодці.

    Вихователь: А ти зайка більше не тікай так далеко від будинку, і слухайся маму.

    Хлопці, давайте попрощаємося з зайчиком. (Діти прощаються)

    А нам пора повертатися додому. Хлопці стаємо один за одним і в путь.

    (діти під музику повертаються)

    (Сідають на стільчики)

    підсумок:

    Вихователь: Ось ми знову в нашій групі. Хлопці кому ми сьогодні допомогли? А що сталося з зайчиком?

    А хто пам'ятає, з якої доріжці ми йшли до Зайчику? (широкої)

    Ви дуже добре поводилися в лісі. Ви молодці.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття з ФЕМП в другій молодшій групі на тему «Порівняння предметів по ширині»