Конспект заняття з екології в середній групі «Природу треба любити»




Дата конвертації27.09.2019
Розмір4.78 Kb.
ТипТемочка

Анзорова Роза Мачраіловна
Конспект заняття з екології в середній групі «Природу треба любити»

Конспект заняття з екології в середній групі

«Природу треба любити»

Анзорова Роза Мачраіловна

МКДОУ №37 «ПОЛІТ»

Мета: формувати у дітей основи екологічної культури.

завдання:

ВИХОВНІ: виховувати дбайливого, дбайливого ставлення ДО ПРИРОДИ.

РОЗВИВАЮЧІ: РОЗВИВАТИ МИСЛЕННЯ, зв'язкова мова.

ОСВІТНІ: розширює уявлення ДІТЕЙ ПРО ПРИРОДУ, ЗАКРІПИТИ З ДІТЬМИ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПОВЕДІНКИ.

МАТЕРІАЛИ І ОБЛАДНАННЯ: ПЛАКАТ «Времена года», шапочки-грибочки, екологічні картки з правилами поведінки на природі.

Хід заняття.

Діти отримують повідомлення по телефону: «Здрастуйте хлопці! Пише вам дівчинка Маша. Мене зачарувала зла чаклунка лісу. Щоб мене звільнити вам, потрібно виконати завдання злий Чаклунки. Хлопці, допоможемо дівчинці Маші?

Відповіді дітей: Так.

1 завдання. «Часи рік а».

Перерахувати пори року? Скільки їх? Які? Скільки місяців у кожної пори року? Які? Чому відбувається зміна пір року? Відповіді дітей. Молодці хлопці, ви впоралися з першим завданням.

Конспект занятия по экологии в средней группе «Природу нужно любить»

2) Завдання з екологічними знака ми.

Діти дають пояснення екологічним знакам.

Відповіді дітей. Молодці хлопці, ви і з другим завданням впоралися.

3) Завдання з грибами «Їстівні та отруйні гриб и».

Діти відгадують назву гриба і описують його. І з цим завданням ви впоралися.

4) Дикі тварини і птахи ліс а.

Які тварини живуть в лісі? Хто дбає про них? Чим вони харчуються? Як називаються житла тварин? Назвіть дитинчат диких тварин? Хто з тварин змінює шубу і спить взимку? Чому?

Яких лісових птахів ви знаєте? Де вони будують гнізда і чому? Можна розоряти гнізда птахів?

Відповіді дітей.

Відповіли правильно. Молодці.

Фіз. хвилинка (під звуки ле са)

«Зайка»

Дриг та скок, стриб, та скок

Стрибнув зайка на пеньок

На галявинці біля зайчика

Звірі стали в коло

Порахувавши всіх по порядку

Зайка запропонував зарядку

Раз! Всі стрибають на місці

Два! Вухами махають разом

Три! Всі разом присідають

І хвостами все виляють

На чотири всім знову

Вправи виконувати.

4) Лісник - хто він? Що він робить в лісі? Яку користь він приносить лісі? Як лісник доглядає за лісом? Відповіді дітей. Молодці хлопці.

5) Правила поведінки в л ЕСУ. Хлопці, як ви повинні вести себе в лісі? Відповіді дітей: Чи не шуміти, тихо розмовляти, не заважати мешканцям лісу, не руйнувати гнізда птахів, не рвати рослини, не мучити комах. Правильно хлопці. Молодці.

6) Різновиди лісу: хвойні і модрини ті.

Хлопці, які бувають ліси? Де ростуть хвойні, а де листяні? Чому називаються дерева хвойними і листяними? Що відбувається з хвоинками, з листям? Відповіді дітей. Молодці хлопці, і з цим завданням ви впоралися.

А тепер хлопці сідайте за столи. Наступне завдання Чаклунки, ліплення гриба.

Ви повинні зліпити з пластиліну гриби. Приступайте хлопці до роботи.

Молодці хлопці. Які гриби ви зліпили хлопці?

Відповіді дітей: різні.

А чому?

Відповіді дітей: тому що, ми знаємо, що бувають гриби їстівні та отруйні.

Підсумок заняття.

Хлопці, як ви думаєте, ми допомогли Маші? (Так)

Заняття сподобалося вам? (Так) А що вам найбільше сподобалося? Який ви вчинок здійснили хороший чи поганий? Правильно. Ви зробили хороший вчинок, ви звільнили Машу від злої Чаклунки.