• Хід заняття
  • Хід заняття.
  • Конспект заняття з екології в другій молодшій групі. Тема: «Птахи восени»




    Дата конвертації18.01.2019
    Розмір8.74 Kb.
    ТипТемочка

    Катерина Монгуш
    Конспект заняття з екології в другій молодшій групі «Птахи восени»

    Конспект заняття з екології в другій молодшій групі.

    Тема: «Птахи восени»

    Освітня галузь «Пізнавальний розвиток»

    цілі:

    Освітня: Продовжувати знайомити дітей з характерними ознаками осені. Закріпити знання дітей про птахів, про їхнє життя в осінній період.

    Розширювати уявлення про особливості зовнішнього вигляду, звички птахів.

    Виховна: Виховувати почуття любові до рідної природи.

    Виховувати добре, дбайливе ставлення до пернатим друзям.

    Виховувати допитливість, співчуття.

    Розвиваюча: Розвивати інтерес до життя птахів. Розвивати мова дітей, збагачувати їх словник.

    Попередня робота: Спостереження за птахами під час прогулянок. Загадування загадок. Розгляд дидактичного матеріалу, книжкових ілюстрацій. Рухливі ігри «Хто, де живе?», «Едіскі».

    Матеріал до заняття. Демонстраційний матеріал слайди «Птахи», Картинки птахів.

    Хід заняття:

    Організаційний момент.

    музика «Спів птахів».

    Показ відеослайд.

    У природі є пора, коли земля надягає найдорожчі наряди. Шарудять під ногами опале листя. Діти, як називається цей час року? (Осінь)

    Вірш «Кус» С. Комбу.

    Тулеен езім еензіреен

    Душком буру енчектелген

    Хараттинган харлиг синнар,

    Соокту тинип, «Шо-шо деензіг.

    Шиирниктир сирин Естепа,

    Шматку бойдус хулумзуреен.

    З настання осені багато птахів відлітають у теплі краї. Ви вже знаєте цих птахів, а зараз давайте познайомимося з ними ближче.

    Які птахи ви знаєте? (Воробей, ворона, голуб, сорока.)

    Воробей. Слайд.

    Воробей проводить всю зиму нахохлившись в глибині їли густий, харчуючись тим, що знайде на дорозі. Ершітся, стрибає, блищить очима і голосно цвірінчить.

    Гава. Слайд.

    загадка:

    Терек будуунга олургаш,

    ол-бо талазинче корунгеш,

    Ким кайнаар Баарь,

    кар-р-р килдир Едер

    чул ол уруглар? (каарган)

    Ворона здавна жили в місті поруч з людиною. Вони не бояться людиною, крім того, в місті багато їжі. Але вони обережні, близько до себе не підпускають: відскакують або відлітають в сторону. Ворона - дуже розумні і кмітливі птахи. З воронами пов'язано багато народних прикмет. Якщо ворони кружляють в повітрі - буде сніг. Ворона раскаркалісь всією зграєю - до морозу. Птахи сидять на землі - до відлиги, влаштувалися на нижніх гілках дерев очікуваний вітру.

    Голуб. (Слайд)

    Голуби гніздяться на горищах і карнизах великих будівель. Міські голуби не бояться людей, улюблені місця, де вони збирають пропітаніе- вулиці і площі міст. Їжу збирають на землі. Живуть голуби зграями, іноді дуже великими.

    Пальчикова гімнастика:

    Сорока-білобока

    Кашку варила,

    Діточок годувала.

    Цьому дала,

    Цьому дала,

    Цьому дала.

    Цьому дала.

    Цьому не дала:

    Ти води не носив,

    Дровами рубав,

    Каші не варіл-

    тобі нічого немає!

    Бесіда. Птахи наші друзі. Ми їх взимку годуємо крихтами хліба, зерном, робимо годівнички. Птахи нам корисні. Вони знищують шкідливих комах.

    Хлопці, давайте пограємо в гру.

    «Едіскі»

    Едіскі- даа ці-ле

    Ештерівіс чалаал

    Тут-тут-тут тутунчупкаш танцилаал.

    Деерде куштар деескінген,

    Черд куртар соястаан

    тут-тут-тут тутунчупкаш танцилаал.

    Молодці діти.

    Аналіз: Вам сподобалося наше заняття? (та)

    -А що найбільше вам запам'яталося?

    - Які птахи залишаються у нас зимувати? (горобець, ворона, голуб, сорока).

    - Птахи для нас друзі чи вороги? (друзі)

    - Чим ми їх годуємо? Що для них робимо? (хліб, годівниця)

    - молодці діти. -

    Заняття. №4 Ф. Е. М. П.

    Тема: «складати групу предметів»

    Мета: Удосконалювати вміння складати групу предметів з окремих предметів і виділяти один предмет з групи, позначати сукупності словами один, багато, жодного.

    Продовжувати вчити розрізняти і називати коло, обстежити його осязательно-руховим шляхом і порівнювати кола по величині: великий, маленький.

    Дидактичний наочний матеріал: (Машина, мішечок, великий і маленький кола однакового кольору.

    Роздатковий матеріал: Овочі (за кількістю дітей) пластилін, дощечки для ліплення, серветки.

    Хід заняття:

    Запитує з дітьми хто це? (качечка)

    -Скільки качечок? (багато)

    - Скільки кожен з вас узяв качечок? (один)

    - скільки качечок залишилося на підносі? (жодного) і. т. д

    1 Частина: Ігрова ситуація «Збираємо врожай овочів»

    -Скільки овочів виросло на городі?

    -Який овоч ти взяв?

    - Скільки овочів ти взяв?

    - Скільки овочів в машині?

    2 Частина: Гра «Чудесний мішечок»

    У машині з овочами діти знаходять чудовий мішечок. Вони дістають з нього коло.

    - Що це? (коло)

    - Якого вона кольору? (червоний)

    - Який форма? (круглий)

    - А це яке коло? (жовтий)

    - А це яке коло? (зелений) Молодці діти.

    Физкультминутка: «М'яч»

    Це м'яч, круглий м'яч, - Намалювати руками велике коло.

    Червоний м'яч, гладкий м'яч. - два рази «намалювати» півколо.

    Любить м'ячик стрибати галопом, - чотири ритмічних стрибка на обох ногах, тримаючи руки на поясі.

    Ось так м'яч, круглий м'яч! - «Намалювати» руками велике коло.

    молодці діти

    3 Частина: ігрова вправа «спечемо оладки»

    Діти ліплять з пластиліну великі і маленькі оладки.

    Покласти великі оладки на велике коло, маленькі на маленький

    Аналіз: Діти вам сподобалася заняття?

    - Що сподобалось?

    - Що ми вчилися? (коло)

    - Якого вона кольору? (червоний, жовтий) -Круг який? (круглий) і. т. д. Молодці діти.

    Заняття. Розвиток мовлення.

    Тема: «Розгляд сюжетних картинок» (за вибором педагога)

    Мета: вправляти в узгодженні присвійних займенників з іменниками і прикметниками. Допомогти дітям зрозуміти сюжет картини, охарактеризувати взаємини між персонажами.

    Хід заняття.

    1 Частина: Показ іграшки. (по одній для дитини)

    -Діти це якась іграшка? (Красива, велика іграшка)

    Давайте закриємо очі і питає:

    - Чия вещ? (Це моє червоне відерце.

    Це мій совочок. і. т. д.

    Гра повторюється.

    2 Частина: Подивитися сюжетну картинку «Не йди від нас, котик»!

    Як ви думаєте ляльки і звірятка засмучуються, якщо перестають з ними грати, - починає заняття. Я знаю котика, який образився на дітей і вирішив від них піти до інших малюкам. хочете подивитися на цього сміливого рішучого Пухнастик?

    Подивіться на картину.

    - Подобається вам котик? (Так)

    Дуже гарненький, глазастенькая, смугастий, схожий на тигреня) котик відвернувся від дітей, він не хоче на них дивитися. Але і вони не хочуть, щоб Пухнастик пішов від них до інших дітей.

    -Хто як це робить?

    Дівчинка в червоному платтячку коштує перед пухнастиків на колінах, збирається його погладити, приголубити. Вона щось говорить йому.

    - Як думаєте, що?

    Хлопчик в синьому комбінезончик він знає що кошенята люблять грати з папірцями. Він теж щось говорить котику.

    - Як ви думаєте, чому хлопчики в комбінезонах, а один навіть в кепці? (зібралися гуляти).

    -А навіщо вони м'яч і літак приготували?

    Цікаво, чи вдасться дітям умовити Пухнастик залишитися?

    Раджу і вам після заняття заглянути до наших лялькам і звірятко, приголубити, приголубити їх.