• Хід заняття
  • Конспект заняття з дослідно експериментальної діяльності: «Ознайомлення з властивостями борошна.»




    Дата конвертації24.08.2018
    Розмір4.82 Kb.
    ТипТемочка

    Ольга ЧЕМЕРСЬКИЙ
    Конспект заняття з дослідно експериментальної діяльності «Ознайомлення з властивостями борошна»

    Мета: Ознайомлення дітей з властивостями борошна через дитяче експериментування.

    завдання:

    Розширювати і уточнювати знання дітей про хлібних зернових культурах.

    Ознайомити з властивостями борошна. Виховувати в дітях партнерські відносини.

    Виховувати повагу до праці дорослих, дбайливе ставлення до хліба.

    Розвивати пізнавальний інтерес до експериментування, вміння робити висновок.

    Розвивати увагу, мислення, пам'ять.

    Хід заняття:

    Входимо в кімнату, на столі накритому серветкою що то варто? Ставлю запитання: "Хлопці ви відчуваєте як смачно пахне, Думаю ви здогадалися чому він належить, якщо немає спробуйте припустити.

    Відповіді: "Так пахне свіжий хліб або булочка. Або батон!"

    Вірно. це запах свіжоспеченого хліба, він зараз гарячий, почекаємо трохи поки охолоне і обов'язково спробуємо його (накриваю хліб серветкою).

    А зараз давайте згадаємо, як хліб до нас на стіл приходить? Ось у нас на екрані картинки, вони вам допоможуть.

    Відповіді: "Землю орють і боронують. Потім сіють зерно. Зерно росте, його сонечко гріє, дощик поливає. Виходять в поле комбайни і збирають урожай. Машини везуть його в сховища, де зерно сушать чистять і зберігають. З зерна на млинах отримують борошно, різного ґатунку. З борошна печуть хліб різного ґатунку. Все це роблять люди, ця робота важка але дуже потрібна.

    Все вірно, ми з вами кожен день їмо хліб, у вас напевно є улюблений, пам'ятайте як називається?

    Відповіді: Діти називають, Домашній, Житній. Бородинський.

    Будь-хліб випікають з борошна. виходить він особливим завдяки властивостям Муки з якої його печуть. Сьогодні ми з вами проведемо ряд експериментів з борошном вищого сортаі познайомимося з її властивостями. Зараз ви підготуватися до роботи, потрібно одягнути фартухи і нарукавники і згадати, як ми працюємо на експериментальних заняттях.

    Відповіді: Ми повинні бути акуратними і уважними.

    А ще ми повинні підготувати руки для роботи, пропоную зробити гімнастику:

    Ріс спершу на волі в поле, Діти злегка похитують руками,

    Влітку цвів і колосився, піднятими вгору.

    А потім обмолотили, Постукують кулаками один про одного.

    Він в зерно раптом перетворився. Виконують вправу «Пальчики вітаються»

    З зерна - в борошно і тісто, Стискають і розтискають кулаки.

    У магазині зайняв місце. Витягають руки вперед, долонями вгору.

    Виріс він під синім небом, Піднімають руки вгору.

    А прийшов на стіл до нас - хлібом. Витягую руки вперед долонями вгору.

    Займайте будь ласка місця в нашій лабораторії.

    Увага! Акуратно підніміть серветку з тарілочки, що ви побачили?

    Вірно це мука, давайте дослідимо її, для цього ложечкою що у вас в склянці перемішайте її. Що побачили?

    Відповіді: Бачимо що борошно легко пересувається, розсипається, частинки дуже дрібні.

    Вірно, завдяки цьому частинки легко утримують повітря. Відзначите в журналах все що побачили, продовжуємо. У склянку з водою додайте ложку борошна, розмішайте, що побачили? Підчепити борошно з дна склянки. помацайте пальцями, що відчуваєте?

    Відповіді: вода помутніла, але борошно осіла на дно, важча за воду. Борошно стала липкою і вологою. липне до пальців важко стирається з пальців серветкою.

    Якщо борошна додавати ще більше борошно поступово вбере воду. і вийде суміш. Суміш можна вимісити в тісто. Запишемо, тепер наберіть води ложкою і налийте в тарілку з борошном у самого краю, перемішайте, нанесіть що вийшло на аркуш паперу тонким шаром,

    Відповіді: Вийшло тісто, борошно злиплися ввібравши воду. Можна припустить, вода випарується і тісто висохне. як на пальцях швидко висихала. Може висохнути і грудочкою, зберігши форму.

    Молодці, занесіть ваші результати в журнали. Тепер ми багато знаємо про борошно, Хто повторить, що ми дізналися?

    Діти відповідають, використовуючи записи; Борошно легка, утримує повітря. легко зсувається, вбирає воду, злипається. Тому з борошна добре вимішує тісто і після випічки хліб. зберігає форму

    Борошно, що залишилося ми додамо в тюбики для малювання до барвнику і воді і отримаємо фарби. якими будемо малювати. Пора ласує, вимивши звичайно руки. Ах який смачний свіжий хліб, почастуєте наших гостей, і подякуйте їм за увагу.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття з дослідно експериментальної діяльності: «Ознайомлення з властивостями борошна.»