Конспект заняття з декоративно-прикладної творчості в підготовчій групі «Чарівна майстерня»




Дата конвертації21.09.2019
Розмір9.94 Kb.
ТипТемочка

Ольга Логінова
Конспект заняття з декоративно-прикладної творчості в підготовчій групі «Чарівна майстерня»

Конспект заняття з декоративно-прикладної творчості в підготовчій групі "Чарівна майстерня"

мета:

розвиток основ художньої культури дитини через народне декоративно народних промислів, ремесел.

завдання:

-Закріпити знання дітей про народну іграшку, як про одну з форм народного декоративно народних промислів, ремесел;

- Дізнаватися іграшку по зображенню, вміти пояснити свій вибір, виділяти елементи розпису, її колорит і композицію візерунка на виробі.

- Розвивати естетичний смак.

-Разбудіть фантазію дітей, налаштувати їх на створення нових незвичайних композицій розпису;

-Обогащать словниковий запас дітей (Сувій, експонати, русичі, слобода, елементи, серпанок, бариня, коромисло,)

устаткування:

інтерактивна дошка, предмети народної творчості, сільський пейзаж (заготівля, барельєфи димковскіх іграшок для розпису (заготовки з солоного тіста, матеріал для дидактичної гри "склади димковской візерунок", гуаш, пензлі, гігієнічні палички.

Попередня робота:

Бесіда за темою російська народна творчість; словникова робота (барельєф, фольклор, розпис (димковская, філімонівська, хохлома, гжель)); перегляд тематичних ілюстрованих альбомів з російської народної творчості; виготовлення барельєфів димковскіх іграшок із солоного тіста; виготовлення необхідних елементів розпису для дидактичної гри "збери димковской візерунок"; виготовлення сільського пейзажу, підготовка презентації.

Форми роботи з дітьми по ознайомленню з російською народною культурою:

• Бесіди;

Заняття на основі методу інтеграції;

• Розгляд справжніх виробів народного мистецтва, ілюстрацій;

• Дидактичні ігри;

• Використання інтерактивної гри.

Форма організації заняття: групова з використанням індивідуальної і подгрупповой.

Хід заняття: (Діти входять під російську народну музику сідають на стільчики.)

Хлопчики і дівчатка! Сьогодні я приготувала вам сюрприз. Замість звичайного заняття ми потрапимо в казку. В деякому царстві, в Російській державі була село та не проста. Жили в тому селі майстри здатні грудочку глини перетворити в чудову фігурку, фігурку не просту, фігурку розписний. І так ці фігурки радували людей що від такої краси народжувалися пісні, казки і народ пускався в танці. Але що то сталося в тій селі. Затихла село, зажурилася. Відсутній там гул народних гулянь, так ярмарків. Сьогодні прийшовши в групу я виявила тут цей сувій. У ньому прохання жителів села. (текст) І знаєте хлопці я вирішила що сувій цей потрапив до нас не випадково, адже ми з вами обов'язково зможемо допомогти. Давайте подумаємо. хлопці люди радіють коли на душі світло, а душа російського народу відбивається в його творчості. Давай ті ж ми з вами відвідаємо наш невеличкий музей російського народної творчості і може бути експонати цього музею підкажуть нам рішення. Пам'ятайте російське прислів'я: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути»? Ходімо зі мною, і ви все побачите самі. (Діти і вихователь йдуть в "музей" димковской іграшки)

Отже. Сьогодні в музеї виставка російської народної творчості. Подивіться на експонати (предмети представлені в музеї, які вони яскраві, ошатні. Може хтось знає, як вони називаються?

Дидактична гра «Вгадай і розкажи»

(На столі розставлені народні іграшки виконані в різній техніці, діти вибирають знайомі варіанти, називають їх і пояснюють свій вибір)

Скажіть як вам здається хто ж міг би заселити нашу сільце Димково (відповіді дітей) Так хлопці я з вами згодна. Так давайте ж ми з вами докладніше познайомимося з цими іграшками та історією їх виникнення. Ці іграшки називають «димком» - по імені Димковской слободи міста Кірова, де вона народилася. (Діти сідають на стільчики для перегляду презентації)

Їли сплять у битого шляху

В інеї сивому

Спить село, спить річка,

Скована льодом.

М'яко падає сніжок,

В'ється блакитний димок,

Дим йде з труб стовпом,

Точно в серпанку все кругом,

Блакитні далі,

І село велике

«Димково» назвали.

Там любили пісні, танці,

У селі народжувалися диво-казки.

Вечори зимою довгі,

І ліпили там з глини

Всі іграшки не прості,

А чарівно- розписні

Чи подобається вам ця іграшка?

Люди придумали ліпити ці іграшки давним-давно. Спочатку їх виготовляли не для забави. Раніше люди вірили, що у них є багато богів-покровителів. Найголовнішим був бог сонця Ярило. Димковскіе майстри почали малювати його в вигляді коня, іноді двох- або триголового. Сам кінь був білий, із золотою гривою, а на грудях його малювали червоне коло - символ червоного сонечка. Ще однією важливою покровителькою всіх русичів була богиня Породілля. Вона зберігала домашнє вогнище і сім'ю. Її зображували у вигляді величної барині, сильної і красивої жінки. Близько фігурок цих божеств, виліплених з глини, ставили фігурки, що зображують все, що просили у своїх богів: домашню худобу, немовлят і т. Д.

Потім димковци стали придумувати і інші фігурки, почали розфарбовувати їх яскравими фарбами і використовувати як іграшки та сувеніри. Дітьми та дорослими дуже улюблені були глиняні свистульки, які вміли співати на різні голоси. Довгими зимовими вечорами вся сім'я збиралася за виготовленням і розписом димковской іграшки.

З невеликого глиняного кульки з отворами свистулька перетворювалася то в качечку, то в півника, то в коника. І ось на прилавках і лотках багатолюдній ярмарки торгували веселим товаром. Свистом оголошувалася вся округа. Шуміло народне гуляння, але найголосніше чувся заливистий свист. Тому й отримав це свято свою назву - «Свистун».

Розписувалися ці іграшки теж якось по-особливому При розпису важливо знати значення кольору. Зелений колір в народному уявленні пов'язаний з поняттям життя. Він символізує природу, землю, ріллю. Білий завжди був пов'язаний з поняттям моральної чистоти, правди і добра. Чорний говорить про горе, неправді, зло. Червоний колір не тільки символ вогню, але й краси, сили, слави, здоров'я. Блакитний - колір неба.

Хлопці зверніть увагу на дошку, тут ви бачите традиційні елементи димковской роспісі- це найпростіші геометричні елементи: гуртки, кільця, смужки, змійки. Химерні поєднання цих елементів і створюють неповторний димковской візерунок.

Командна гра: «Склади димковской візерунок" (Діти із запропонованих елементів на колі складають димковской візерунок)

Інтерактивна гра розпиши фігурку: (із застосуванням інтерактивної дошки)

Цілі: Закріпити знання дітей про елементи димковской розпису.

Хлопці я пропоную вам самим стати справжніми майстрами і розписати фігурки якими ми з вами заселимо нашу казкову село "Димково" і повернемо її казкових жителів. (самостійна діяльність дітей)

1. забеліваніе.

2. Пальчикова гімнастика з елементом зорової гімнастики.

Пензлик візьмемо ось так:

Це важко? Ні, дрібниця.

Вгору - вниз, вправо - вліво

Гордо, немов королева,

Пензлик пішла стусаном,

Застукала «каблучком».

А потім по колу ходить,

Як дівиці в хороводі.

Ви втомилися? відпочинемо

І знову стукати почнемо.

Ми малюємо: раз, раз.

Все вийде у нас! Рука спирається на лікоть,

пензлик тримати трьома пальцями, вище металевої частини.

Виконувати руху пензлем руки при цьому простежуючи очима за рухом кисті.

Пензлик ставити вертикально.

Зробити кілька стусанів без фарби.

3. Завершення розпису фігур.

4. Фіз. хвилинка

Ми іграшки розписні, - Руки в боки і пружіночка

Реготухи вятские, -Наклони вправо-вліво

Сороки слобідські, -Поворот вправо-вліво

Кумасі посадські, -Пружіночка

У нас ручки пиріжком -Взмах руками і руки пиріжком перед собою

Щічки ніби яблучка. -Наклони голови вправо-вліво

З нами з давніх-давен знаком -Взялісь за руки

Весь народ на ярмарку. -Вклонившись.

Діти сідають на стільчики.

Питання про дітей під час бесіди:

Чому іграшки, називаються димковской?

З якого матеріалу вони зроблені?

Що любили ліпити димковци?

Який настрій створюють ці іграшки?

Які елементи ви запам'ятали? Як вони називаються і що символізують?

Вихователь: Ось і підійшло до кінця наше з вами хлопці заняття. Сьогодні ми з вами дізналися багато цікавого і найголовніше як мені здається знайшли рішення, як можна допомогти чарівної селі Димково знову наповнивши її яскравими розписаними вами фігурками .. Кому що запам'яталося хлопці ?. Спасибі вам. Після сну коли наші фігурки підсохнуть ми розмістимо їх у нашій селі.

Конспект занятия по декоративно-прикладному творчеству в подготовительной группе «Волшебная мастерская»



Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття з декоративно-прикладної творчості в підготовчій групі «Чарівна майстерня»