• Хід заняття
  • Конспект заняття «Які дівчата - які хлопчики»




    Дата конвертації21.02.2019
    Розмір4.42 Kb.
    ТипТемочка

    Копилова галина
    Конспект заняття «Які дівчата - які хлопчики»

    Які дівчинки - які хлопчики

    Мета: Формувати гендерну ідентичність у дітей.

    Завдання: Розвивати класифікацію вміння на прикладі предметів одягу і предметах праці чоловіків і жінок, вміння розрізняти індивідуальні особливості інших дітей. Закріплювати у дітей уміння виконувати виразні образні руху, відповідні поданням про жіночому і чоловічому полі.

    Обладнання: м'яч, ілюстрації по темі заняття.

    Хід заняття:

    Психолог: дорогі хлопці, я дуже рада вас всіх сьогодні бачити, ви такі ошатні, гарні, а головне дуже кмітливі. Пропоную вам трохи пограти.

    Гра «Які дівчата - які хлопчики».

    Психолог кидає дітям м'яч, називаючи по черзі то якість дівчинки (красива, господарська і т. П., То якість хлопчика (хоробрий, сильний і т. П.). Якщо дитина вважає, що названо якість хлопчика, він повинен кинути м'яч ведучому, якщо дівчинки, то відкотити.

    Психолог: а тепер дітлахи, ми з вами розглянемо картинки із зображенням хлопчика і дівчинки, і обговоримо в чому схожість і відмінність. (Див. додаток)

    Психолог: молодці хлопці! Граємо далі?

    Гра «Ми різні»

    Діти разом з педагогом встають в коло.

    Педагог виступає в ролі ведучого, задає питання:

    - хто з хлопчиків найвищий?

    - хто з дівчаток найвища?

    - хто з дітей низького зросту?

    - у кого найтемніші волосся?

    - подивіться на сусіда і скажіть, якого кольору в нього очі?

    - хто носить сарафан і спідниці?

    - яке взуття носять хлопчики?

    - які прикраси носять дівчинки?

    - Який одяг носять хлопчики?

    В кінці гри звертаю увагу на те, що дівчатка і хлопчики відрізняються один від одного, всі люди різні, не схожі один на одного.

    Психолог: спасибі дітлахи за прекрасні відповіді! Чудово! А зараз ми з вами згадаємо, що люблять хлопчики, а що люблять дівчатка.

    Гра «Що люблять хлопчики, що люблять дівчатка». Ведучий кидає дітям м'яч, називаючи улюблені заняття дівчаток і улюблені заняття хлопчиків. Якщо дитина вважає, що названо улюблене заняття дівчат, він повинен відкинути м'яч ведучому, якщо хлопчиків - відкотити.

    Психолог: спасибі, ви такі молодці! Хлопці, а ви помічали, що тато вдома виконує одну роботу, а мама іншу. Хто з вас знає, чим займаються батьки, які у них обов'язки? А може хтось зможе зобразити, а ми вгадаємо?

    Гра «Мама робить, тато робить». Діти задумують які-небудь звичні дії мами (варить суп, читає своїй дитині книжку і т. П., Потім по черзі показують їх групі, яка намагається відгадати, що зображено.

    Психолог: в кінці заняття разом з дітьми підводимо підсумок, що хлопчики і дівчатка різні, але всі повинні один одного любити і поважати, що чоловіки захисники, а жінки господиня в домі.

    «Ленівчікі»

    Сьогодні мої дітки багато займалися, грали і, напевно, втомилися. Я пропоную вам трохи полінуватися. Уявіть собі, що всі дітки вирішили полінуватися, і лягли поніжитися на м'якому, м'якому килимі. Навколо тихо і спокійно, дітки дихають легко і вільно. Так приємно відпочивати, на килимі тепло, спокійно.

    Ви спокійно відпочиваєте, ви лінуєтеся. Відпочивають ваші ручки, відпочивають ваші ніжки (пауза - погладжування дітей). Відпочивають ручки у, відпочивають ніжки у ... Приємне тепло охоплює все ваше тіло, вам ліньки ворушитися, вам приємно. Ваше дихання абсолютно спокійно. Ваші руки, ноги, все тіло розслаблене. Почуття приємного спокою і тепла наповнює вас зсередини. Ви відпочиваєте, ви лінуєтеся. Приємна лінь розливається по всьому тілу. Ви насолоджуєтеся повним спокоєм і відпочинком, який приносить гарний настрій. Потягніться, скиньте з себе лінь і на рахунок «три» відкрийте очі. Ви відчуваєте себе добре відпочили, у вас бадьорий настрій.