конспект заняття




Дата конвертації24.06.2018
Розмір3.55 Kb.
ТипТемочка

Поліна Павлова
Конспект заняття з розвитку зорово-моторної координації для молодшого шкільного віку «Таємничий ліс»

Розвиток зорово-моторної координації для молодшого шкільного віку.

"Таємничий ліс"

Мета: розвиток зорового сприйняття, моторної координації у дітей молодшого шкільного віку.

завдання:

• Формування візуально-просторових дій

• розвиток зорово - моторної координації.

Хід заняття:

1. Вправа «вітання - посмішка»

Мета: зняття емоційної напруги, включення учасників групи в роботу.

Ведучий: Доброго дня, хлопці, я вітаю Вас, і сьогодні я хочу запросити всіх в таємничий ліс. Злий чарівник, зачарував чарівних звірів таємничого лісу і тепер вони міцно сплять, а для того, щоб розбудити їх, я пропоную вам стати в коло і по черзі назвати своє ім'я. Тільки потрібно дотримуватися одна умова - якщо назвати ім'я похмуро і тихо, то наші чарівні істоти не прокинутися, тому важливо прикрасити своє вітання посмішкою і фразою, які неодмінно розбудять наших сплячих тварин. Тож почнемо!

(Учасники по колу представляють себе)

Спасибі, гра закінчена! Наші чарівні тварини прокинулися і сховалися, вони напевно думають, що це злий чарівник їх розбудив і знову хоче зачарувати тому вони дали нам завдання!

2. Гра «На що схоже?»

Ведучий: Дивіться! чарівні тварини принесли нам картинки, щоб ми виконали завдання, нам потрібно вгадати, на що схожі картинки!

Для гри потрібно кілька картинок (в залежності від кількості дітей) із зображенням предметів, що мають чітку геометричну форму: бубон, вікно, дзеркало, пірамідка і т. П. Кожна дитина отримує одну з наступних геометричних фігур: коло, квадрат, трикутник, прямокутник, овал.

Ведучий: показує предметну картинку і питає: «На що це схоже?» Дитина, у якого є відповідна геометрична фігура, повинен відповісти.

Так само, можна запропонувати дітям знайти в групі предмети, схожі на ту чи іншу геометричну фігуру.

3. Вправа «стежка»

Хлопці, ми здорово попрацювали, а давайте тепер допоможемо нашим тваринам вибратися з таємничого лісу, і перебратися в інший, щоб злий чарівник їх не знайшов.

Дітям дається довгий рулон паперу, де розставлені предмети типу кубиків або цеглинок

Ведучий: А тепер давайте намалюємо стежку для тварин, між кубиками так, щоб не зачепити їх. І діти починають малювати стежку.

Завдання можна виконувати, як на горизонтальній, так і на вертикальній поверхні.

4. Релаксація під звуки лісу.

Ведучий: Здорово, хлопці, ми відмінно попрацювали і наші чарівні тварини тепер надійно заховані. А тепер давайте ляжемо на килимки і послухаємо, де тепер живуть чарівні тварини. Закрийте очі і уявіть собі свій власний ліс.

5. Вправа «Доброго побажання»

Мета: підведення підсумків роботи, рефлексія учасників групи.

Учасники групи разом з ведучим стають в коло і беруться за руки.

Ведучий: Наш з вами похід в таємничий ліс підходить до кінця, і мені дуже хочеться, щоб кожен побажав своєму сусідові зліва щось хороше і добре. Наприклад: я бажаю Наташі величезного щастя. А тепер далі, поки не замкнеться коло. Спасибі до побачення!