Конспект заняття в середній групі «Маленький їжачок, четверо ніжок»




Дата конвертації10.02.2019
Розмір6.59 Kb.
ТипТемочка

Саксин Ольга
Конспект заняття в середній групі «Маленький їжачок, четверо ніжок»

Конспект заняття в середній групі «Маленький їжачок, четверо ніжок». Ольга Саксин

Мета: Формувати у дітей уміння складати нам інформацію про те фрагмента картини; розширювати кругозір і збагачувати словниковий запас дітей.

завдання:

1. Вчити дітей цілеспрямовано розглядати картину, послідовно будувати опис іграшки «їжачок».

2. Уточнити уявлення дітей про ознаки осені, про їжаків.

3. Збагатити словник дітей прикметниками.

4. Закріпити правильну вимову звуку «ж».

5. Будити інтерес дітей до природи, добрі почуття до тварин.

устаткування:

o картина «В осінньому лісі»;

o іграшка їжачок; гумові масажні кульки; масажні килимки; корзина з фруктами, грибами (муляж); намальоване сонце;

o магнітофон; диск В. Желєзнова «Весела логоритміка»

o подушечка з голками

o виріб «Їжачок» з природних матеріалів;

o печиво «грибочки».

Хід заняття:

1. Етичний заряд.

Вихователь: Хлопці, я дуже рада бачити ваші добрі обличчя, променисті очі! Давайте подаруємо частинку свого гарного настрою один одному і гостям - студентам педагогічного коледжу. Посміхніться!

2. Вступна бесіда.

Вихователь: Сьогодні ми підем подорожувати по лісі. Там ми зустрінемо диких тварин.

3. Основна частина.

вихователь:

Розгляньте добре картину. Яка пора року в нашому лісі?

Діти: Осінь.

Вихователь: Які прикмети осені ви розглянули на картині?

діти:

o стало холодно;

o сонце світить мало, ховається за хмари;

o хмари на небі сірі, темні, сині;

o часто йде дощ;

o червоні і жовті листочки опадають з дерев;

o дерева стоять голі;

o травичка пожовкла;

o птахи відлітають у теплі краї;

o звірі готуються до зими.

Вихователь хвалить дітей за правильні відповіді.

вихователь:

Цю картину можна назвати «В осінньому лісі»

(Вихователь запрошує двох дітей підійти ближче до картини)

Стояло тихе осіннє ранній ранок. На лісові стежки вийшли тварини. Ви згодні зі мною? Подивіться на тварин, розкажіть про них.

(Діти перераховують тварин: білка, лисиця, їжак, заєць)

Зверніть увагу на їжака. Розкажіть про їжака. Який він? Де він знаходиться? Як виглядає? Чим займається? (Відповіді дітей).

У їжачка на спині тверді голки.

Навіщо вони йому потрібні? Від ворогів їх тільки голки і рятують.

Їжак сховався за пеньок, щоб лисиця його не помітила. Адже лисиця дуже любить ласувати ніжним м'ясом їжачка.

Чому їжаків називають нічними мисливцями? (Відповіді дітей).

Всю ніч їжачок шукав собі їжу, ніч тупотів, під кожен листок заглядав, перевертав гілки, збирав гриби. У нього чуйні ніс і вушка.

Що їжаки люблять їсти? (Відповіді дітей). Все, що попадеться: змій, пташині яйця, коників, яблука і груші, равликів, бджіл, черв'яків, земляні корінці, ягідки, ящірок, мишок.

Вихователь хвалить дітей за правильні відповіді.

вихователь:

Хто з вас бачив живого їжачка? (Відповіді дітей)

Ваші батьки вчора попросили передати вам кошик з грибами і кошик з фруктами. Прислухайтеся, хтось там шарудить?

Ах, це наш улюбленець їжачок!

(Вихователь демонструє іграшку)

Їжачок, як ти вчасно прийшов. Розімнися разом з нами на фізкультхвилинки

Физкультминутка

Їжачок вибився з сил -

Яблука, гриби носив.

Ми потремо йому бока-

Треба їх розім'яти злегка.

А потім погладив ніжки,

Щоб відпочити трошки

А потім почухай черевце,

Полоскочи біля вушка.

Їжак в лісок втік, нам «спасибі» пропищав.

вихователь:

Розгляньте добре їжачка.

Які вушка і ніс у їжачка? ( «Маленькі, чорні, чуйні»)

Яке черевце у їжачка? ( «М'яке, тепле, ніжне, вологе»)

Які ніжки у їжачка? (Коротенькі, швидко бігати вони не вміють. Трохи їжачок небезпека відчує, відразу згортається в клубок, шипить і стукає, як маленький мотоцикл)

Які очі у їжачка? ( «Зіркі; маленькі, як гудзики; чорні»)

Їжачок не боїться навіть змій. Він (який) хоробрий, сміливий, безстрашний.

Дихальна вправа «їжачок» (гучне видихання носом)

А в кінці осені їжаки згортаються в клубок і сплять в теплому гніздечку - нірці плиток травою, мохом і листям. А раз всю зиму їжак спить, то і запасів йому не треба робити, як білці, наприклад.

Перед тим, як залягти в сплячку, йому потрібно багато їжі з'їсти.

а прокидаємося їжаки тільки навесні, коли стане зовсім тепло.

Вихователь: Діти, а наш їжачок, любить, коли про нього розповідають чистоговорки.

Давайте, розповімо їжакові чистоговорку зі звуком [ж].

чистоговорки:

Жа-жа-жа, ми знайшли в лісі їжака,

Жу-жу-жу - дали яблуко йому,

Ж-ж-таки - їжачок з'їв його вже,

Жи-жи-жи - нам животик покажи.

Гра: «Який звук повторюється - хлопну в долоні»: жук, клубок, жолудь, окуляри, їжак, шкарпетки, жаба, пролісок, ведмежа, журнал, живіт, ножиці, агрус.

Якщо в слові почуєте звук [ж] - хлопайте в долоні. Якщо в слові немає звуку [ж] - не грюкати.

вихователь:

Я прочитаю вірш, а ви «підкажіть слівце» (підібрати риму)

Без стежок, без доріг

Сірий котиться клубок.

Він в голках гострих суцільно,

Тому що це ... (їжак)

На кого ж він схожий?

(Відповіді дітей) Схожий їжак на подушечку з голками, на сонце, на м'яч (вихователь показує гумовий масажний м'яч, дитячий масажний килимок) Вихователь показує кабачок з зубочистками зверху, на них - фрукти.

4. Узагальнення.

Вихователь: Розкажіть, що ви дізналися про їжаків?

діти:

o риє нірку,

o несе в неї гриби,

o спатиме взимку і т. д.

Вихователь хвалить дітей за правильні відповіді.

Їжачку пора йти в ліс. На прощання він приготував для вас частування.

Вихователь пригощає дітей фруктами та печивом «гриби». Діти дякують їжачка і прощаються з ним.