• Хід заняття.
  • Конспект заняття в середній групі «Фіксікі поспішають на допомогу!»




    Дата конвертації31.10.2019
    Розмір7.75 Kb.
    ТипТемочка

    Людмила Гува
    Конспект заняття в середній групі «Фіксікі поспішають на допомогу!»

    Тема: «Фіксікі поспішають на допомогу!»

    Мета: розширення та закріплення знань дітей про електроприладах, що зустрічаються в побуті.

    завдання:

    -освітній: дати уявлення дітям про електрику; закріпити знання дітей про електроприладах, про правила безпечної поведінки з побутовими електроприладами будинку,

    -розвивати: розвивати зв'язне мовлення, розумову активність, пам'ять, збагачувати словниковий запас; розвивати самооцінку;

    виховного: виховувати у дітей почуття обережного поводження з електроприладами, виховувати вміння працювати в колективі.

    Обладнання: лист; мультимедійна техніка; розрізні картинки по правилам користування електроприладами; картинки для гри «Що є, що було»; кубик.

    Попередня робота: перегляд мультфільмів «Смішарики», «Фіксікі», розгляд ілюстрацій; дидактичні ігри «Чого не стало», «Четвертий зайвий», бесіди на теми «Електроприлади», «Електрика»; читання художньої літератури.

    Хід заняття.

    організаційний момент

    вихователь:

    Дорогі діти, до нас прийшли гості. Давайте з ними привітаємось.

    діти:

    Доброго ранку всім!

    вихователь:

    - Хлопці, до нас прийшов лист з країни Мультляндія.

    Вихователь, відкриває конверт і зачитує лист:

    «Дорогі хлопці, у нас в Мультляндія трапилася біда! Від нас пішло Його Величність Електрика! Так як, багато хто не знає правила користування електрикою, багато бід походить від цього. В одному будинку забули вимкнути праску, почалася пожежа, в іншому - вирішили полагодити розетку і отримали удар струмом, в третьому - включили багато приладів в одну розетку, сталося замикання. Допоможіть нам повернути Його Величність Електрика! »

    - А ви знаєте, що таке електрика? (струм)

    - Для чого воно потрібне? (Щоб дивитися телевізор, гладити і прати білизну, грати в комп'ютер і т. Д.).

    Відповіді дітей.

    вихователь:

    - Хлопці, допоможемо повернути Його Величність Електрика в країну Мультляндія? (та)

    - А нам в цьому допоможуть Фіксікі.

    - Ви знаєте, хто такі Фіксікі (та)

    - Давайте розповімо нашим гостям хто такі Фіксікі.

    1 слайд: загальна фотографія Фіксікі і пісня «Хто такі Фіксікі».

    Основна частина:

    вихователь:

    Спасибі, Фіксікі, що ви прийшли до нас на допомогу. Хлопці, давайте подивимося фрагмент з мультфільму, який вони нам підготували про електрику.

    2 слайд (відео): Фіксікі про електрику.

    Після перегляду вихователь запитує у дітей:

    бесіда:

    - Де народжується електрику? (на електростанціях)

    - Як потрапляє до нас в будинок електрику? (по проводах)

    - Де живе електрику в будинку (вимикачах, розетках)

    -Як називаються прилади, що працюють від електрики? (електроприлади).

    -Які ви знаєте електроприлади?

    вихователь:

    - Електроприлади оточують нас всюди. Вони, як добрі чарівники, допомагають нам у житті. Без них людині було б дуже важко.

    3 слайд: фотографія Файера.

    Дидактична гра «Як предмети допомагають людині» (4 -11 слайд)

    - Фаєр пропонує пограти в гру «Як предмети допомагають людині».

    А тепер подивіться на екран, які картинки відправив нам Фаєр. Переглядають картинки і відповідають на питання: «Як називається електроприлад?» «Для чого цей предмет потрібен людині?»

    -Молодци!

    Гра «Що є, що було» (12 слайд: фото Файера).

    вихователь:

    -Хлопці, а ви знаєте, що електрику не завжди було і люди користувалися зовсім іншими предметами побуту. А ось Фаєр не знає які предмети раніше допомагали людині. Давайте з вами пограємо в гру «Що є, що було» і розповімо, для чого вони були потрібні.

    Перед вами лежать картки із зображенням побутової техніки, яка допомагає людям зараз, і картки із зображенням предметів, якими користувалися до появи електрики. Візьміть собі за карткою і знайдіть пару. (Діти стають парами: пральна машина-корито, пилосос-віник, лампа-свічка, швейна машина-голка).

    -Молодци.

    вихователь:

    У нас в житті можуть статися різні небезпечні ситуації.

    - Що таке небезпечна ситуація? (Небезпечна ситуація-це коли людині щось або хтось загрожує).

    - Пропоную вам подивитися відео Фіксікі, в якому вони нам розкажуть про небезпечні ситуації з електроприладами.

    13 Слайд (відео): коротке замикання.

    вихователь:

    - Які небезпеки можуть виникнути при неправильному поводженні з електроприладами? (відповіді дітей)

    Але щоб цього не сталося, давайте згадаємо правила користування електроприладами.

    Дидактична гра «Кубик» (14 слайд: загальна фотографія Фіксікі).

    - Хлопці, подивіться який кубик надіслали нам Фіксікі. Вони пропонують з ним пограти. Для цього нам треба утворити коло, ми будемо його передавати по колу і вимовляти слова, на кому зупиниться слово, той кидає кубик в центр кола. Розглядає картинку, яка випала, і розповідає яке правило зображено на цій картинці.

    слова:

    Ми зібралися пограти,

    Ну, кому ж починати?

    1,2,3 починаєш ти.

    вихователь:

    - Хлопці, Фіксікі поспішали до нас на допомогу, що в дорозі пошкодили картинки. Допоможемо зібрати (та)

    Ігрова вправа «Збери картинку».

    У кожної дитини лежать розрізні картинки по правилам користування електроприладами. Діти повинні зібрати картинку і пояснити яка небезпечна ситуація зображена на картинці.

    Вихователь (звертається до дітей):

    - Яка небезпечна ситуація зображена на твоїй картинці? (відповіді дітей)

    - На твоїй картинці що зображено? Яка ситуація небезпечна або безпечна? Чим же небезпечна ця ситуація?

    Дидактична гра «Четвертий зайвий» (15 - 17 слайд)

    - Фіксікі підготували картинки, але допустили помилки. Давайте знайдемо зайвий предмет в зображенні і пояснимо чому він зайвий.

    вихователь:

    - Ми з вами закріпили назви електроприладів і правила користування електроприладами в побуті, і Його Величність Електрика повірило нам, що ми будемо дотримуватися правил користування побутовими електроприладами, і повернулося в країну Мультляндія. (18 Слайд: лампочка).

    Заключна частина.

    19 Слайд: загальна фотографія Фіксікі.

    вихователь:

    -Ми допомогли повернути Його Величність Електрика в країну Мультляндія.

    - Фіксікі нам розповіли багато цікавого, а що вам запам'яталося?

    - Все, ви, будете дотримуватися правил користування з електроприладами?

    - Хлопці, якщо ми будемо правильно користуватися електроприладами, то вони нам стануть вірними друзями.

    - Давайте подякуємо наших гостей.