Лариса Баранова
Конспект заняття в сенсорній кімнаті (частина 2)
Конспект заняття в сенсорній кімнаті (Частина 2)

Заняття проводиться з дитиною до 1 року.
цілі:
1. Створення атмосфери для отримання позитивних емоцій.
2. Нормалізація тонусу тіла; зняття фізіологічного гіпертонусу в руках.
3. Стимуляція спілкування через спільні дії з дорослим.
Матеріал й устаткування:
Дзеркальна куля з мотором, професійний джерело світла до кулі; проектор; бульбашкова колона, пуф - крісло з гранулами, аудіозапис, сенсорна звукова картина «Водоспад», музичний центр, аудіозаписи.
Хід заняття:
1. Дорослий, під приємну музику, входить з дитиною в кімнату, тримаючи його на руках. Говоряласьковиє слова, показує яскраві світлові плями, які м'яко пливуть по кімнаті.

2. На тлі емоційно - мовного спілкування дитини укладає на подушку з гранулами, робить легкі розтирання рук і ніг: «Ай - да, ай - так, ось така гра. Ніжка ніжку любить, ручка ручку гладить. Ай - лю - лю, а я Танечку люблю ».
3. Деякий час педагог разом з дитиною проводить близько бульбашкового труби. Дитині надається можливість споглядати мерехтіння бульбашок і спостерігати за плаваючими рибками.

4. Чи включається сенсорна звукова картина «Водоспад». Звучить шум водоспаду і спів птахів. Дитина укладається на хвилеподібну подушку - пуф для спостереження за падаючою водою.
5. Чи включається світильник «Холодне полум'я», перемикається увагу дитини на світло полум'я. Звучить колискова пісенька.

6. Закінчується заняття поступовим вимиканням світлових і звукових приладів і включенням загального світла в кімнаті. Дія супроводжується тихими і лагідними коментарями педагога.
Дякую за увагу!