Конспект заняття в молодшій групі «Лялька Катя захворіла»




Дата конвертації02.11.2018
Розмір5.65 Kb.
ТипТемочка

Анастасія Дубініна
Конспект заняття в молодшій групі «Лялька Катя захворіла»

Конспект заняття в молодшій групі «Лялька Катя захворіла»

мета:

створення умов для формування у вихованців конкретно-наочних уявлень про професію лікаря.

завдання:

Ознайомити дітей з професією лікаря.

Навчання навичкам роботи з пластиліном.

Розповісти, чим займаються люди, цієї професії, які інструменти допомагають їм у роботі.

Розвивати мова, спостережливість, кмітливість.

Виховувати в дітях почуття вдячності і поваги до чужої праці.

Інтеграція освітніх областей:

фізичний розвиток, пізнавальний розвиток, художньо естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, соціально-комунікативний розвиток.

Кошти:

Лялька Катя, градусник, фонендоскоп, ложечка в стаканчику для огляду горла, шприц, вітаміни, ноутбук, пластилін.

способи: бесіда, опитування, фіз. хвилинка, ліплення вітамінів.

Попередня робота: читання віршів і оповідань, розглядання картин про професії, екскурсія в медичний кабінет, спостереження, бесіди.

Хід заняття:

Вихователь звертає увагу дітей на те, що ніде немає ляльки Каті. Діти шукають ляльку і знаходять її лежить на ліжечку. Вихователь веде діалог з лялькою Катею:

- Катрусю, чому ти лежиш, пора вже давно вставати і з нашими дітками весело грати.

- Я захворіла (імітується кашель - кх-кх-кх).

Чи не послухалася Катруся, не наділа вчора шарф на прогулянку, ось і захворіла. Що ж треба робити?

діти: Лікувати ляльку Катю.

вихователь: хто може допомогти Каті? (Відповіді дітей).

вихователь: Правильно, доктор Хлопці, сьогодні я буду доктором і буду лікувати Катеньку. Ви згодні?

Вихователь надягає білий халат, шапку, бере в руки чемоданчик з інструментами, говорить слова.

«Добрий лікар Айболить

Всіх вилікує зцілить,

Якщо хтось захворів,

Багато солодкого поїв,

Ніс і горло застудив,

І коліно раптом розбив,

Якщо очі почервоніли.

Зверніться до Айболиту,

Він допоможе, дасть пораду »

вихователь:

Хлопці, А що значить лікувати?

(Відповіді дітей).

Правильно, лікувати це значить давати ліки, дивитися горло, робити уколи.

- «Давай, КаТЕНКА я тебе послухаю. Подихай! Чи не дихай! Подивлюсь горло, Та горло червоне. Давай поставимо градусник. У тебе застуда, тому й температура. Ти вже краще полеж. »

І ліки прийми. Ось тобі мікстура. »(Ставить пляшечку з мікстурою.)

«Ось тобі таблетка». (Дає «таблетку»)

«Нехай таблетки не смачні

Це не цукерки

Приймати їх все повинні

Дорослі і діти »

«У тебе Катя і нежить! Ребята подскажите Каті, що потрібно робити, коли нежить? (Відповіді дітей)

Ми подаруємо тобі носовичок, і ще закапаємо краплі (капає).

Ось тобі Катя мед, частіше пий чай з медом. Він допомагає при застуді.

- Потрібно зробити Каті укол. А хто знає, чим роблять уколи?

(Відповіді дітей).

Правильно, шприцом (вихователь робить укол).

- Хлопці, боятися уколів не треба. Адже кожній дитині роблять щеплення від різних хвороб, щоб менше хворіти.

Вихователь: А тепер я випишу рецепт: то, що треба давати хворому.

- А хто у нас хворий?

(Відповіді дітей).

- Правильно, лялька Катя. Хворий хлопці, це той, хто захворів чи у кого щось болить.

- Отже, гарячий чай з малиною і медом, гаряче молоко. Найтепліше одягатися, зав'язати шийку м'яким шарфом. Вживати вітаміни.

Вихователь дістає баночку з-під вітамінів і перевертає її.

- Ой, а вітамінки закінчилися. А давайте ми самі зліпимо для Каті вітамінки?

Вихованці разом з вихователем підходять до столика, на якому розкладені необхідні для ліплення предмети - дошки для ліплення, шматочки жовтого пластиліну.

Щоб носик був здоровим, потрібно робити масаж «Неболейка». Наші діти тебе навчать »

«Щоб горло не боліло

Ми погладимо його сміливо

Щоб не кашляти, що не чхати

Треба носик розтирати

Лоб ми теж розітріть

Долоньку тримаємо козирком

Вилку пальчиками зроби

Масажуй вушка ти вміло

Знаємо, знаємо, да-да-да

Нам застуда не страшна »

Ліплення «Вітаміни»

Вихователь від імені ляльки пропонує дітям трохи перепочити.

- Вітамінки які?

(Відповіді дітей).

Покажіть, як ми будемо ліпити вітамінки. Показ прийому ліплення - долоньками, круговими рухами.

- А зараз я покладу ваші вітамінки в баночку. Скільки витаминок в баночці?

(Відповіді дітей).

- Вітамінки великі чи маленькі? (Маленькі).

- Для кого ми зробили вітамінки? Навіщо?

(Відповіді дітей).

- Хлопці, ви сьогодні молодці! А тепер давайте почастуємо Катю.

- Катя, ось тобі вітамінки. Тепер наша Катя буде здорова.

Діти хто вилікував Катеньку?

(Відповіді дітей)

лікарі допомагають

І дорослим і дітям

Як найдобріші

Люди на світлі

лікарі полегшують

Муки навколо

За це «Спасибі»

Скажи їм мій друг »

Рефлексія.