Конспект заняття «В гостях у доктора Айболита». Правила поведінки в лісі




Дата конвертації04.06.2018
Розмір4.87 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Надія Паршикова
Конспект заняття «В гостях у доктора Айболита». Правила поведінки в лісі

мета:

Розширити і систематизувати знання дітей про правила поведінки в лісі.

Освітні завдання:

• Уточнити і розширити знання дітей про життя диких тварин.

Розвиваючі завдання:

• Розвивати зв'язне мовлення дітей.

Виховні завдання:

• Виховувати любов і дбайливе ставлення до живої природи.

З дітьми, які виконують ролі тварин, була проведена попередня робота, в результаті якої діти розучили текст виконуваних ролей.

матеріал:

Халат лікаря, маски тварин, чарівна паличка, картки із зображенням тварин, лист, корзина.

хід заняття

Вихователь: Діти, давайте з вами згадаємо казку про Лікаря Айболить. Кого лікував Доктор Айболить?

Діти: Звірів, лисицю, вовка, зайця.

Вихователь: У мене є чарівна паличка, я їй зараз трохи поколдую і деяких дітей перетворю в звірів, а я буду Доктором Айболітом. - Ой, лисичка до мене біжить, що з тобою сталося?

Лисиця: Бігла по лісі і не помітила багаття - лапку обпекла.

Айболить: Хлопці, а хіба можна розпалювати багаття в лісі?

Діти: Ні, тому, що ліс може згоріти.

Айболить: Давайте запам'ятаємо перше правило поведінки в лісі:

- Ніколи не розпалюйте багать в лісі. А лисички ми допоможемо, полікуємо їй лапку. Ой, хто це біжить, кущі тріщать?

Вовк: Я наступив на розбиту пляшку і порізався!

Айболить: Діти, як же могла потрапити пляшка в ліс?

Діти: Відпочиваючі її залишили ...

Айболить: Давай Сірий я помажу рану маззю, вона на лікарських травах виготовлена. Ця мазь всім допомагає і тобі допоможе. Давайте з вами запам'ятаємо друге правило поведінки в лісі: - Не залишайте сміття в лісі. Якщо приїхали відпочивати в ліс, сміття потрібно забрати з собою і викинути в спеціально відведене місце.

Айболить: Діти відгадайте загадку: Комочек пуху, довге вухо,

Стрибає спритно, любить морквину. Хто це?

Діти: Зайчик.

Айболить: А ось і заєць, з тобою щось довговухий що трапилося?

Заєць: Біг по лісу не помітив кущ зламаний, поранив бочок.

Айболить: Діти хто ж міг зламати молоде деревце?

Діти: Люди ...

Айболить: Діти згадайте, а у нас на прогулянці бувають такі випадки? Бувають, тому не можна ламати дерева - вони теж живі - і їм боляче. І ще я додам, що не рвіть квітів, ними можна тільки милуватися. Це буде третє правило.

Физкультминутка.

Зайка білий скаче спритно,

В лапках у нього морквина

Вушка довгі у зайчика,

З кущів вони стирчать

Він і стрибає та танцює

Радує своїх зайчат.

Айболить: А зараз я вам загадаю загадки, а ви спробуйте їх відгадати.

Дружбу водить лише з лисицею,

Цей звір сердитий, злий.

Він зубами клац так клац,

Дуже страшний сірий.

Діти - Вовк

Айболить: Вовк який?

Діти: Злий, кошлатий, зубастий, сірий.

Айболить: Руда шахрайка,

Хитра головка,

Пухнастий хвіст краса.

Хто це (лисиця)

Айболить: Лиса яка?

Діти: Хитра, руда, пухнаста, спритна.

Айболить:

У косого немає барлогу,

Чи не потрібна йому нора.

Від ворогів рятують ноги,

А від голоду - кора.

Айболить: Заєць який?

Діти: Боягузливий, білий, пухнастий, вухатий або довговухий.

Айболить: Хлопці, мені сьогодні прийшов лист з лісу. Давайте подивимося, що лежить в конверті? Картинки. Цікава сорока хоче дізнатися, де живуть ці тварини.

Як називається будиночок білки? (дупло)

Як називається будиночок лисиці? (нора)

Як називається будиночок вовка? (лігво)

А де ж живе заєць? (під кущем)

Діти давайте з вами згадаємо правила поведінки в лісі, з якими познайомилися на занятті.

- Ніколи не розпалюйте багать в лісі.

- Не залишайте сміття в лісі.

- Чи не ламайте дерев і гілок.

А Сорока на знак вдячності, за те, що ви все знаєте, принесла вам частування.