Конспект заняття в другій молодшій групі з розвитку мовлення «Опис предметів посуду»




Дата конвертації11.11.2019
Розмір7.26 Kb.
ТипТемочка

Олена Друзик
Конспект заняття в другій молодшій групі з розвитку мовлення «Опис предметів посуду»

Конспект заняття в другій молодшій групі з розвитку мовлення «Опис предметів посуду».

Мета: Удосконалювати вміння дітей виділяти суттєві ознаки предметів, встановлювати елементарні причинно-наслідкові зв'язки між предметами.

завдання

освітні:

-связная мова: вчити дітей спільно з дорослими складати коротке оповідання;

-словарь і граматика: вчити правильно називати окремі предмети посуду;

-Звукова культура мови: закріплювати правильну вимову звуку (с).

Розвиваючі:

- формувати уявлення про функції предметів посуду; знайомити з похідними словами (цукор - цукорниця і т. п).

Виховні завдання:

- виховувати культуру поведінки за столом, дружелюбність, гостинність.

Попередня робота: розучування фізкультхвилинки «Я чайник - буркотун»,

розглядання предметних картинок по темі «Посуд», загадування загадок, складання оповідань по мнемотабліцам.

Матеріал: коробка, дві чашки з блюдцями, чайні ложки, дрібні тарілки, цукорниця, чайник, серветниця з серветками, конфетніца, опорна схема для складання розповіді; дві великі ляльки; картинки - чайник, ваза, серветниця; розрізні картинки, м'яч.

Джерело: Ушакова О. С «Розвиток мовлення дітей 3-5 років»

Конспект заняття в другій молодшій групі з розвитку мовлення «Опис предметів посуду».

хід заняття

1. Організаційний момент

Хлопці заходять в групу з вихователем і розсідаються на стільчики.

Хто - то стукає в двері, вихователь приносить ляльку Катю.

Вихователь: Хлопці, подивіться, до нас прийшла лялька Катя. До неї повинна прийти в гості подружка, лялька Маша, вони будуть пити чай. Допоможемо Каті, накрити стіл? Діти відповідають.

2. Основна частина

Вихователь: (Показує) Це стіл. А це що?

Діти: Скатертина.

Вихователь: Правильно, ми скатертиною накриємо стіл, щоб було красиво. А що потрібно поставити на стіл для чаю?

Діти називають.

Вихователь дістає з коробки то, що називають діти.

Вихователь: Молодці! Для того, щоб пити чай що ми візьмемо (показує на чайник? Правильно, чайник.

Вправа «Чайник кипить».

Вихователь роздає соломинки для коктейлю і запрошує до чайника наповнений водою. Опустіть в чайник соломинки, які тримайте свої руки вільними. Подуйте в соломинку, що не роздуваючи щік, так, щоб «вода» в чайнику «закипіла».

Вихователь: «Ось і закипів чайник. Що ми чуємо який звук доноситься з чайника? -С-С-С-С-С-С-С! І чуємо бурління води.

Вихователь: А що ми ще забули покласти на стіл? Правильно, чашки з блюдцями, чайні ложки, дрібні тарілочки. А хто знає, для чого потрібні дрібні тарілочки?

Діти: Щоб класти на них тістечка, печиво, вафлі, кекс.

Вихователь: А чайні ложки, навіщо потрібні?

Діти: Щоб розмішувати цукор.

Вихователь: А куди ми покладемо цукор?

Діти: У цукорницю. (Якщо не можуть, то допомогти з відповіддю)

Вихователь: А ще потрібні обов'язково .... серветки. Для чого потрібні серветки?

Діти: Щоб витирати рот, руки.

Вихователь: А куди ми їх покладемо?

Діти: У салфетниц. (Якщо не можуть, то допомогти з відповіддю)

Вихователь: А куди ми покладемо цукерки?

Діти: У конфетніцу. (Якщо не можуть, то допомогти з відповіддю)

Вихователь: Хлопці, давайте ми з вами розповімо про чайнику.

Спочатку розповідь становить вихователь по мнемотабліце, потім діти. Вихователь в разі потреби їм допомагає.

Це - чайник. Він білого кольору. Він круглий, великий, металевий. У нього є ручка, носик, кришка. У нього наливають воду.

Вихователь: Молодці! А хто хоче розповісти про цукерниці? (Про цукорниці, серветниці). Діти за бажанням розповідають, вихователь допомагає.

Физкультминутка «Я чайник - буркотун»

Ось великий скляний чайник, Діти «надувають» живіт,

одна рука на поясі, інша

вигнута, як носик.

Ось порцелянові чашки, Присідають, одна рука на

Дуже тендітні, бідолахи. поясі

Ось порцелянові блюдця, Крутяться, малюючи руками коло.

Тільки стукни - розіб'ються.

Ось срібні ложки, потягується, руки вгору,

зімкнути над головою,

Ось пластмасовий поднос- роблять велике коло.

Він посуд нам приніс.

Частування туди, куди

Що треба.

Вихователь: А зараз ми Катю і Машу розвеселимо грою в небилиці.

Гра «Небилиці»

Вихователь: Я по - черзі буду кидати вам м'яч, говорити фразу, а ви подумайте, чи може таке бути. Якщо ця фраза - небилиця, тобто цього не буває, то ловити м'яч не треба. А якщо це насправді буває, то ви м'ячик ловите.

- Чайник стоїть на плиті

- Чайник висить на дереві

- Дівчинка п'є чай

- Фрукти лежали у вазі

- Чай п'є дівчинку

- Цукор насипаємо в маслянку

- Цукерниця росте на грядці

Вихователь: Ось ми і допомогли Каті накрити на стіл.

Хлопці, а ось і лялька Маша (Вихователь дістає ляльку Машу, садить разом з лялькою Катею).

Вихователь (наливаючи чай по чашках): А чай можна пити гарячим?

Діти: Не можна.

Вихователь: А що треба робити, щоб чай охолов?

Діти: Подути на нього!

Вихователь: Добре, зараз ми з Вами поду на чай, щоб він охолов.

Дихальна гімнастика.

Вихователь: Подивіться, як я буду робити. Потрібно рівно сісти, піднести чашку до рота (до губ підносимо долоньки чашкою, вдихнути носом, затримати подих, видих ротом.

Попили діти чай і почали прибирати посуд зі столу. Вихователь дає доручення дітям: Вася, прибери чашки. Андрій, допоможи, будь ласка. Що ти прибереш? Діти прибирають посуд і називають її.

Вихователь запрошує дітей до столів

Гра «Склей розбитий посуд»

Хлопці подивіться, посуд поламалася потрібно її зібрати. Діти діляться на три підгрупи для виконання завдання. Потрібно зібрати розрізнені картинки посуду і сказати, що вийшло.

3. Підсумок заняття.

Вихователь: Хлопці, хто сьогодні був у вас в гостях? Ми допомогли ляльці Каті накрити на стіл? А що робили Катя і Маша? З чого вони пили чай? Скажімо лялькам Маші і Каті до побачення, а то їм треба вже йти додому.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект заняття в другій молодшій групі з розвитку мовлення «Опис предметів посуду»