• Хід заняття
  • Конспект заняття у підготовчій групі «Заучування вірша С. Єсеніна« Береза ​​»




    Дата конвертації18.11.2019
    Розмір5.48 Kb.
    ТипБереза. Заняття, ігри, сценарії, проекти на тем

    Марія Братцево
    Конспект заняття у підготовчій групі «Заучування вірша С. Єсеніна« Береза ​​»

    Заняття в підготовчій групі

    Заучування вірша С. Єсеніна «Береза»

    Підготувала вихователь: Братцево Марія Сергіївна.

    Мета: Ознайомити дітей з новим віршем, навчати дітей техніці мови; забезпечити прочувствованіе тексту дітьми; виховувати у дітей емоційну чуйність на поетичні твори, розвивати поетичний слух.

    Хід заняття:

    - Хлопці, ви любите читати книги?

    Хлопці, а хто пише книги? (письменники) - а вірші? (поети)

    Сьогодні ми з вами розучимо вірш С. Єсеніна «Береза»

    (поставити портрет) Слайд №1

    Сергій Єсенін «Береза»

    Біла береза ​​під моїм вікном

    Прінакрилась снігом,

    Точно сріблом.

    На пухнастих гілках

    сніговою каймою

    розпустилися кисті

    Білій бахромою.

    І варто береза

    У сонної тиші,

    І горять сніжинки

    У золотом вогні.

    А зоря, ліниво

    Обходячи колом,

    обсипає гілки

    Новим сріблом.

    пауза

    - Сподобалося вірш?

    - Про що йдеться у вірші?

    - Що найбільше запам'яталося?

    Якими словами автор говорить про природу? (слайд № 2)

    «Біла береза під моїм вікном

    Прінакрилась снігом,

    Точно сріблом »

    - Чому сріблом Прінакрилась береза? (Сніг порівнює з сріблом)

    - Як прикрасила зима пухнасті гілки? (слайд № 3)

    «На пухнастих гілках

    сніговою каймою

    розпустилися кисті

    Білій бахромою »

    (Снігові облямівкою - гілки оповиті снігом, інеєм, вони звисають від ваги снігу, як бахрома)

    Облямівка - відрізняється за кольором або малюнку смуга по краю тканини, вироби.

    Бахрома - тасьма, один з країв якої забезпечений суцільним поруч м'яких, вільно звисаючих волокон, шнурків або інших підвісок.

    Кисті - прикраса у вигляді стягнених вгорі і розходиться донизу пучка ниток, шнурків.

    - З яких слів видно, що береза задумалася, дрімає?

    (слайд № 4)

    «І варто береза в сонної тиші

    І горять сніжинки в золотом вогні »

    (Чому сніжинки так горять, блищать)

    «А зоря, ліниво обходячи кругом,

    Обсипає гілки новим сріблом »

    (Зоря - яскраве освітлення горизонту перед сходом сонця)

    - І перш, ніж приступити до заучування вірша, давайте перетворимося в берізок)

    Физкультминутка «Берізка».

    Потихеньку підемо, в хоровод ми встанемо (стають біля столів,

    І до берізки підійдемо в білому сарафані (руки вгору).

    Розійдемося в коло великий (руки в сторони,

    І покружляв з тобою (кружляють).

    Дме вітер на тебе (вдих-видих,

    І сідають птиці (присідають).

    А на гілках у тебе

    Іній сріблиться (піднімаються, піднімають і опускають руки).

    На дворі зараз зима - холодно, морозно (погладжуємо себе руками по плечах,

    Шубу снігову одягни, біла берізка! (крутиться).

    (Діти сідають на місця і приступають до заучування вірша)

    Вихователь читає перший чотиривірш:

    Біла береза

    Під моїм вікном

    Прінакрилась снігом,

    Точно сріблом.

    Діти разом з вихователем повторюють 2 рази, потім самостійно.

    Вихователь читає другому чотиривірші:

    На пухнастих гілках

    сніговою каймою

    розпустилися кисті

    Білій бахромою.

    Діти разом з вихователем повторюють 2 рази, потім самостійно.

    Вихователь читає третій чотиривірш:

    І варто береза

    У сонної тиші,

    І горять сніжинки

    У золотом вогні.

    Діти разом з вихователем повторюють 2 рази, потім самостійно.

    Вихователь читає четверте чотиривірш:

    А зоря, ліниво

    Обходячи колом,

    обсипає гілки

    Новим сріблом.

    Діти разом з вихователем повторюють 2 рази, потім самостійно.

    Повторюють всі вірш разом.

    Потім дівчатка розповідають вірш, а хлопчики слухають і навпаки.

    Вихователь пропонує дітям зіграти в словесну гру «Не помилися!». Діти по черзі по ланцюжку розповідає рядок з вірша. Гра проводиться 3 рази

    Підбиття підсумків. Рефлексія.

    вихователь:

    - Де б не росла береза ​​- усюди вона приносить людям радість і світло. Береза ​​- символ Росії, нашої Батьківщини. І бути їй на наших просторах вічно, тому що вічний наш народ, вічна земля Російська! А значить, ми її повинні берегти і охороняти!

    - Як називається вірш, яке ми вивчили? (Біла береза)

    - Хто автор цього вірша? (С. А. Єсенін)

    - Що нового для себе ви сьогодні дізналися?

    - Хлопці, ви сьогодні молодці! Поплескаємо собі! (Хлопці встають і плескають у долоні)