• Хід заняття
  • Прикріплені файли
  • Конспект заняття у підготовчій групі «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» Конспект заняття




    Дата конвертації29.05.2019
    Розмір7.74 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Пинигина
    Конспект заняття у підготовчій групі «Ми відповідаємо за тих, кого приручили»

    Олена Пинигина

    Конспект заняття у підготовчій групі «Ми відповідаємо за тих, кого приручили»

    Мета: Формувати у дітей усвідомлене, позитивне ставлення до домашніх тварин.

    Завдання: Виховувати у дітей добре ставлення до домашніх вихованців і бродячим тваринам.

    Прищеплювати любов до братів наших менших.

    Інтеграція областей: Пізнавальний, мовне, комунікативний розвиток.

    Матеріали: скринька, іграшки (корова, вівця, порося, кіт, собака, екран, проектор, ноутбук, фотографії домашніх вихованців. Робота з батьками: батьки Уляни П. підготували презентацію на тему «Історія порятунку кішки», мама Жені М. підготувала презентацію на тему «Наш домашній вихованець».

    Попередня робота: бесіди з ознайомлення з навколишнім світом «Домашні тварини», «Собака - друг людини»; розглядання фотоальбомів «Кішки», «Собаки», «Акваріумні рибки»; читання худ. літератури «Кошеня», «Корова» Л. Толстой, «Сліпа кінь» К. Ушинський, «Дивовижна кішка» Д. Хармс, робота з енциклопедією «Собаки» Я. Соколова; заучування прислів'їв і приказок про домашніх тварин.

    Хід заняття:

    Вихователь показує дітям скринька і каже:

    В: - Хлопці, подивіться, що у мене є! Ви знаєте що це?

    Д: -Це скринька!

    В: -Правильно, а що всередині?

    Д: -Конфети? Іграшки ?. (припущення дітей)

    В: - Це «скринька загадок». Зараз я загадаю вам загадки. Якщо ви відповісте правильно, то ми знайдемо відповіді в «скриньці загадок».

    1. Носик круглий п'ятки,

    А завзятий хвост- гачком.

    Мама -хрюшка, тато - свин.

    Він у них улюблений син?

    (порося)

    Вихователь дістає зі скриньки іграшку- відповідь і ставить її на стіл, після того як діти отгадают загадку.

    2. Я скажу вам «ме-ме-ме!

    Підготуйтеся-ка до зими!

    Шерсть мою скоріше стрижіть

    І шкарпетки собі в'яжіть! »

    (ОВЦА)

    3. Цей звір живе лише вдома,

    З цим звіром все знайомі

    У нього вусища-спиці,

    Він муркоче і співає,

    Тільки митися він боїться,

    Вгадали? Це .... (Кіт)

    4. Рудий молокозавод

    День жує і ніч жує.

    Адже траву не так легко

    Переробити в молоко?

    (корова)

    5. Що відомо нам про нього?

    Стереже господарський будинок,

    Те гарчить, то гавкає,

    Те хвостом виляє?

    (собака, пес)

    В: -Молодци, хлопці, все загадки відгадали. Скажіть мені, як назвати цих тварин одним словом?

    Д: -Вони всі домашні.

    В: Як ви думаєте, чому вони називаються домашніми?

    Д: -Тому що вони живуть поруч з людиною будинку або на фермі.

    В: - Хто для них людина?

    Д: - Господар.

    В: - Як піклується людина про тварин?

    Д: - Годує, будує їм житла.

    В: -Як з'явилися домашні тварини?

    Д: -Раніше в давні часи всі тварини були дикими і жили в лісі. Людина приручила деяких тварин і вони стали домашніми.

    В: - Для чого людині домашні тварини?

    Д: -Щоб допомагати йому в роботі. Людина користується молоком, вовною, м'ясом.

    Вихователь: - Домашні тварини не тільки допомагають людині в праці і побуті, а й приносять радість спілкування, вчать бути добрим, турботливим, відповідальним.

    (показ фото кішок і собак)

    На жаль бувають випадки, коли люди спочатку заводять собі кошеня чи цуценя, а потім викидають їх на вулицю. Як ви думаєте, чому деякі люди так поступають?

    Д: -Вони не відповідальний, не вміють доглядати за тваринами не можуть розрахувати свої сили.

    В: -Вам шкода покинутих тварин? (Так). Про що б ви запитали людину, яка кинула тварина, якби його зустріли?

    - (Відповіді дітей).

    Вихователь:-тварини, яких спочатку приручили, а потім кинули, самі себе не зможуть прогодувати і захистити себе не зможуть. Вони будуть бігати по вулиці голодні, брудні і самотні, поки вони не загинуть ... Тому потрібно завжди помніть- ми відповідаємо за тих, кого приручили.

    В: - Хлопці, я давала вам завдання додому - підготувати розповідь про своє домашнього вихованця. Подивіться на екран, чий це вихованець? Дізналися?

    Виходить дівчинка Ульяна і розповідає про свого вихованця. При скруті вихователь задає кілька питань Уляні.

    (перегляд матеріалу)

    Після перегляду матеріалу вихователь задає кілька питань Уляні.

    -Ульяна, нагадай, пожалуста - як звуть твою кішку? (Відповідь)

    -Який вона породи?

    -Хто більше всіх з нею грає?

    -Можна сказати, то вона член вашої сім'ї? (Так)

    -Звичайно, домашні тварини-брати наші менші. Молодець, Уляна, було дуже цікаво! Правда, хлопці? (Так)

    Раз мова зайшла про кішок, пропоную згадати нашу фізкультхвилинки «Сиділа кішка на віконці».

    (Діти виконують фізкультхвилинки).

    Вихователь: -У Жені Моїсеєва не зовсім звичайний домашній вихованець. Зараз ми дізнаємося хто ж це.

    Хлопчик Женя М. показує фото свого вихованця і розповідає про нього за планом:

    -Хто це?

    -Як його звати?

    -Що він любить їсти?

    Хто більше всіх з ним грає?

    -Як він з'явився у вас в родині?

    Вихователь: - Молодець, Женя. Твій розповідь теж дуже цікавий. Хлопці, ви зі мною згодні? (Відповіді дітей).

    В: Скажіть мені, хлопці, сім'ї Жені та Уляни зробили добру справу?

    Д: -Так. Вони взяли до себе в будинок тварин і піклуються про них.

    В: -А якби сім'ї Уляни і Жені не взяли до себе цих тварин, що б з ними могло трапитися?

    Д: -Ці тварини були б бездомними і могли б загинути.

    Вихователь: -Взяти в будинок тварина-це дуже відповідальний крок. Про домашнього улюбленця потрібно піклуватися, доглядати за ним, створювати умови для хорошого життя. Коли вихованець хворіє господарі купують йому ліки, переживають за нього, чекають одужання.

    Перш ніж взяти в будинок домашня тварина треба пам'ятати, що це не іграшка, яку погравши, можна викинути на вулицю, а повноцінний член сім'ї. Не у кожного з нас вдома може жити кішка або собака, але у кожної кішки або собаки повинен бути будинок.

    В: -Хлопці, вам сподобалося наше заняття?

    В: Що сподобалося найбільше?

    В: Що нового ви дізналися?

    В: - Наше заняття підійшло до кінця. Я дуже рада, що воно вам усім сподобалося.

    Прикріплені файли:

    ponomareva_9d0e3.pptx | 2059,27 КБ | Завантажено: 29



    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття у підготовчій групі «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» Конспект заняття