• Хід заняття.
  • Конспект заняття у підготовчій групі. Тема: «Кругообіг води в природі».




    Дата конвертації24.10.2018
    Розмір6.35 Kb.
    ТипТемочка

    Надія Булатова
    Конспект заняття у підготовчій групі «Кругообіг води в природі»

    Конспект НСД по експериментування

    в підготовчій групі.

    Тема: «Кругообіг води в природі».

    мета:

    . Дати дітям уявлення про кругообіг води в природі.

    .Об'ясніть причину випадання опадів. Розширювати уявлення дітей про значення води в житті людини.

    .Воспітивать вміння працювати в групі, домовлятися;

    Висувати свої гіпотези і відстоювати свою точку зору.

    матеріали:

    Електричний чайник, скло, ілюстрації із зображенням різних водойм, схема «Кругообіг води в природі», мнемотабліца, судини різної форми з водою, посудина з пофарбованої водою.

    Хід заняття.

    (діти входять в групу, вітаються з гостями).

    Хлопці, я вас запрошую в нашу наукову лабораторію, де трапляються найцікавіші, загадкові перетворення, чудеса. Там нам Природа відкриває свої дивовижні секрети. Сьогодні ми з вами дізнаємося ще один захоплюючий, цікавий секрет. Це секрет про воду. Хлопці, а ви знаєте чому в водоймах не закінчується вода? ». Але спочатку ми з вами згадаємо все, що вже знаємо про воду.

    1 В. Хлопці, що таке вода? Якими властивостями вона володіє?

    1. Д. (Діти підходять до столу, де вода знаходитися в судинах різної форми).

    Вода - це рідина, вона не має ні кольору, ні запаху, ні смаку.

    Вода не має форми, вона текуча. Вода є розчинником.

    2. Д. Яке значення має вода в житті людини?

    2 Д. Вода має величезне значення в житті людини: воду ми п'ємо, готуємо їжу, миємося, поливаємо рослини.

    3. В. Які ви знаєте водойми, в яких знаходитися вода?

    3. (дітям демонструються ілюстрації, зображення на інтерактивній дошці водойм: моря, океани, річки, озера, озера, ставки, струмки.

    4. В. Хлопці, всюди - чи вода однакова?

    4. Д. В морях і океанах вода солона, а в ставках, річках і озерах вода прісна

    5. В. А як вода потрапляє в наші квартири?

    5. Відповіді дітей.

    6. В. Люди навчилися використовувати воду з річок та озер, очищаючи її на водоочисних станціях.

    7. В. Наше місто великий, води необхідно багато, чому ж тоді вода в річках і озерах не закінчується?

    7. Припущення дітей (річки підживлюють струмочки, йдуть дощі)

    8. В. Все це правильно.

    9. В. Вода в водоймах не закінчується тому, що в природі відбувається кругообіг води.

    Спочатку сонце нагріває воду в річці. Що відбувається з водою?

    9. Відповіді дітей

    (вода перетворюється в пар).

    9. В. Запрошую вас в нашу лабораторію. Проходьте, надягайте халати.

    .Проводім досвід «Випаровування води».

    (Нагреваем воду, бачимо пар - виставляємо картку «випаровування»).

    10. Як ви думаєте, що буде якщо ми зараз до іспаряющей-

    ся воді. До пару. Піднесемо холодне скло?

    10. Відповіді дітей.

    11. В. Досвід «Поява крапель на склі (конденсату)».

    Вихователь підносить холодне скло (розглянути: сухе, чисте) до струмені пари. Подивіться, що сталося? Звідки з'явилася вода на склі? (виставляється картка «крапельки»).

    11. Д. Коли пар потрапив на скло, він знову перетворився на воду.

    12. В. (Виставляється схему «Кругообіг води в природі»).

    Кожен день сонце нагріває воду в водоймах і вона випаровується, перетворюється на пару, як в нашому досвіді.

    .Як ви думаєте, що з водою відбувається далі?

    12. Д. Пара піднімається високо і там остигає, знову перетворюючись на крапельки води

    13. В. Правильно, повітря ставати все холодніше й холодніше, пара починає знову перетворюватися в воду. Крапельки збираються разом, утворюють хмару. Коли крапельок збирається багато, вони стають важкими для хмари і випадають дощем на землю, дощ потрапляє у водойми а потім вода повторює свій шлях - так і відбувається кругообіг води в природі.

    Фізкульт хвилинка. П \ і «Струмочок».

    14. В. А як утворюються сніжинки, адже круговорот води відбувається завжди і взимку і влітку

    14. Д. Сніжинки утворюються, коли дуже холодно і крапельки води по шляху на землю замерзають, так виходять сніжинки.

    15. В. розтанув сніг стікає в струмки і ріки, які в свою чергу живлять моря і океани - і все повторюється спочатку.

    16. В. Давайте ми з вами зарісуем в щоденниках спостережень схему кругообігу води в природі. Хто буде працювати біля дошки? (За бажанням, інші діти на своїх місцях).

    16. Діти замальовують схему виру вод в природі.

    17. В. Хто може розповісти, використовуючи свої схеми, як же відбувається круговорот води в природі?

    17. Відповіді дітей (1 2).

    Сонце нагріває воду на поверхні водойм, і вона випаровується. У вигляді пари піднімається вгору.

    Нагорі повітря холодний і пар знову перетворюється в краплі води. З безлічі крапельок утворюються хмари. Коли крапельок збирається дуже багато на Землю йде дощ або сніг. Так і відбувається кругообіг води в природі.

    18. В. Без води людина не може жити. Ми можемо допомогти природі зберегти наше багатство - воду. Як ми з вами це можемо зробити?

    18. Д. Закравать кран, щоб вода не текла даремно, не забруднювати річки і озера.

    19. В. Ну ось і підійшло до кінця ще одне наше подорож в чарівний і загадковий світ природи. Природа нам відкрила ще один свій секрет. Я бажаю вам бути допитливими, наглядовими і тоді Природа повідає вам безліч своїх секретів.

    Бажаю вам творчих успіхів.

    Конспект занятия в подготовительной группе «Круговорот воды в природе»