ельвіра кулпаізова
Конспект заняття у формі квесту. Складання розповіді по картині «Таня не боїться морозу»
Інтеграція освітніх областей: «Мовний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний розвиток»
цілепокладання:
Мета: Розвиток у дітей зв'язного мовлення
Освітні завдання:
- формувати вміння складати невелику розповідь, що відображає зміст картини, через використання схеми
Розвиваючі завдання:
- розвивати зв'язну монологічне мовлення
- розвивати впевненість у складанні розповіді по картині
Виховні завдання:
- виховувати бажання емоційно відгукуватися на красу природи
- виховувати бажання використовувати засоби інтонаційної виразності при складанні розповіді
Мовні завдання:
- вправляти в підборі визначень до слів: зима, сніг, сніжинка
Попередня робота з дітьми.
Розгляд: альбому «Зима», серії картинок; картин «Діти на прогулянці», «Зима»; гра «Йдемо на прогулянку»; дидактична гра «Одягни ляльку по сезону», «Склади розповідь».
Дидактичне забезпечення НОД: Сніговик, демонстраційний: картина «Таня не боїться морозу».
Методи і прийоми.
Практичні: ігрова вправа «Підбери ознаки», гра «Підбери дії», Физминутку «Прогулянка»
Наочні: розглядання картини, показ зразка
Словесні: художнє слово, розповідь вихователя, розповіді дітей за допомогою схеми.
Етапи роботи.
Вступна частина: організаційний етап
1. Організаційний етап:
Діти розглядають виставку картин. (Заздалегідь встановлюємо.).
Стук в двері, входить сніговик.
- Здрастуйте, хлопці!
Вихователь: - Ой, хлопці, хто ж це до нас прийшов? (Сніговик).
Сніговик: - Та хлопці, Сніговик!
До снігу холоду звик!
Сніговик я не простий,
А веселий пустотливий!
Дуже я люблю грати,
Бігати, стрибати і танцювати.
2. Мотиваційно-орієнтовний етап:
Восп: - А навіщо ти до нас прийшов?
Сніг: - Я прийшов до вас в гості, подивитися як ваше здоров'я. Як у вас красиво в групі, тут стільки всього цікавого. (Підходить до виставки картин)
- Ах, що це таке?
Діти: - виставка картин.
Сніг: - Ніколи такого не бачив. А як вони називаються?
Діти: - «В ліс на лижах», «Як весело кататися з гірки», «Дружно ліпимо сніговика»,
- Ой, а ми не знаємо як називається ця картина. Ми бачимо її в перший раз!
Сніг: - Хлопці, а ви що-небудь зможете мені розповісти про цю картину?

Діти: - Так, сідай Сніговик і послухай нас.
Восп: - Хлопці, а що нам може допомогти в складанні розповіді?
Діти: картинки- підказки. «Одяг - дії -що навколо)»
Восп: - Давайте почнемо розповідь.
- Хто спробує? Катя М., послухаємо тебе.
Восп: - Хлопці подивіться, хто зображений на картині. (дівчинка).
- А давайте вигадаємо їй ім'я. (Таня)
- Хто спробує? Катя М., послухаємо тебе.
Катя М: - Взимку холодно, дівчинка тепло одягнена. На ній ... (пальто, валянки, шапка, рукавиці).
- Восп: - Скажи, будь ласка Катя, а тобі подобається Таніно зимове пальто? Яке воно?
Дит. 1 - Так, воно (тепле, рожеве, з коричневим коміром).
- Восп: - Хлопці що є на комірі, і на рукавах? (На комірі і рукавах пальто обробка з хутра.)
- А шапочка у дівчинки яка? (Вона тепла, в'язана, м'яка і на завязачках.)
Восп: - Спасибі Катя! Сідай на своє місце. Нам дуже сподобалося як ти розповідала. Молодець, говорила голосно і виразно.
Восп: Хлопці, подивіться на слід. картинку, як ви думаєте, про що ми далі говоритимемо.
- Правильно, про те, що робить наша Таня на прогулянці!
А про це нам розповість .... (Вислуховує відповіді, узагальнює їх.)
- Так, Таня збирається насипати сніг в зелені відерця і дивиться кудись у далечінь.
- Як ви думаєте, а для чого вона збирає сніг у відерця? (м / б розчистити доріжки, побудувати замок, гірку і т. д.).
- Молодець, дит. 2. розумниця сідай на своє місце.
Восп: - Хлопці, подумайте, ми все розповіли про цю картину, або все-таки щось забули?
- Звичайно, ми не сказали, що оточує Таню.
- Восп: - Хто спробує розповісти, що бачите навколо Тані.
Дит. 2: - Кругом дерева, обсипані білим снігом. Вдалині видніються будинки. На деревах сидять снігурі.
Восп: - Вірно все розповів. Спасибі, сідай на своє місце.
(Узагальнює відповідь дитини). Так, хлопці, подивіться, які гарні дерева взимку! На них ... (сніг). На березі маленьких гілочок навіть не видно - сховалися в сніжинки. І на зеленій ялинці теж сніг. Подивіться, як лежить сніг на цій ялинці, ніби білі хусточки розкидані по гілках. Що розкидано по гілках? (Хусточки. Ось хустинку і ось. Ось ще один.)
- Скажіть, хлопці, а сніг який ... (білий, пухнастий, м'який, сріблястий, холодний, блискучий.,
- А сніг в яку пору року буває? (взимку)
- Зима яка? (холодна, морозна, сніжна, весела)
- Мороз який? (сильний, злий, міцний, слабкий).
- Хлопці, як ми можемо зігрітися взимку на вулиці. (пострибати, поплескати в долоні, потанцювати і т. д.)
А давайте ми з вами теж погріємось.
Физминутку.
Я морозу не боюся, (ходьба на місці)
З ним я міцно потоваришую, (хлопки в долоні)
Підійде до мене Мороз, (ходьба на місці)
Зачепить руки, зачепить ніс, (показати руки, ніс)
Треба, значить, не ловити гав,
Стрибати, бігати і грати! (стрибки на місці)
- Молодці, хлопці! Зігрілися? Сідаємо. Давайте ще раз подивимося на цю картину. Всі ми розповіли з вами?

Ось ми з вами разом і склали розповідь.
Восп: - Хочете, я розповім вам про цю картину? Слухайте. На вулиці зима. Таня пішла гуляти. Взимку морозно, але Танюше не холодно. На ній зимове пальто і хутряна шапка. Пальто тепле і красиве. Воно рожеве з коричневим хутряним коміром. На рукавах пальто - обробка з хутра. Танюша в чорних валянках. Вона не забула надіти шарф і рукавиці.
Таня працює. Вона насипає сніг в зелені відерця.
А кругом білим-біло. Усюди сніг: на землі, на деревах, на будинках. У берези і гілок не видно - сніжинками сховалися. Тільки ялинка зеленіє. Але і на ній лежить сніг. Ніби хтось білі хусточки на зелені голки повісив ".
- Хто тепер спробує нам розповісти про цю картину, поглядаючи на нашу схему, м. Б Ж. Арман.
Спасибі, Арман! Хлопці, Арман нічого не забув, все розповів?
кожн. картина має свою назву, у цієї картини немає назви. Як бути, що ж робити?
- Хлопці як би ви назвали цю картину (інд.)
Потім вихователь пропонує дітям назвати картину. Зазначає найбільш вдалі назви. А художник назвав цю картину так. "Таня не боїться морозу".
Вибрати.
Вос: - Хлопці, я пропоную гру «Одягни ляльку на зимову прогулянку».
- хто скаже, що ми одягнемо ляльку? Приступаємо. Дивіться будьте уважні, завдання не проста.

Восп: - Молодці, все впоралися.
Восп: - Ну що, сніговик, хлопці змогли розповісти тобі все про цю картину. Тобі сподобався наш розповідь. А назва?
Восп .: - А тепер хлопці і ми з вами вирушимо на прогулянку.
Діти: Давайте сніговика запросимо теж з нами на прогулянку.
Восп .: - здорово! Заодно Сніговик подивишся, як збираються і одягаються наші діти.
Восп: - Спасибі за увагу!