Бабенко Юлія
Конспект заняття-розваги «У країні втрачених іграшок»
Мета: Виховання моральних якостей: доброти, чуйності, взаємодопомоги, через включення в заняття музично дидактичних ігор, пісенних і танцювальних композицій.
Завдання пізнавальних областей:
Музика: Прищепити дитині інтерес до всякого роду творчості: грі на музичних інструментах, танцю, співу. Формувати вміння вслухатися і передавати музичні звуки і сприймати їх більш тонко і глибоко.
Фізичний розвиток: Навчити орієнтуватися в просторі, володіти своїм тілом.
Мовленнєвий розвиток: Формувати навички володіння своїм голосом, розширити словниковий запас і кругозір.
Методи і прийоми:
Словесні (загадки, бесіда, питання, вказівки).
Наочні (електронний продукт)
Практичні (виконання фізкультурних і танцювальних рухів, робота з електронним продуктом).
Попередня робота: Розучування пісні: «Добрий Їжачок»,
Виконання танцевально- ігрових рухів «Паровозик Антошка».
Хід заняття.
Діти заходять під марш на заняття. Стають в коло.
Муз. Керівник. Привіт хлопці. Я хочу поділитися з вами своєю радістю! Вчора я, йдучи додому з роботи, знайшла на дорозі велику лампу, і принесла до нас в дитячий сад. Мені здається, таку лампу я бачила в казці
«Чарівна лампа Аладіна». Ось вона. (показую) Якщо вона дійсно чарівна, то що з нею треба зробити, як ви думаєте? (діти відповідають).
Правильно потерти. Але я одна побоююсь, вирішила вас дочекатися. Давайте підійдемо і все разом її потремо. (підходимо, трьом).
З'являється Джин.
Джин. Так Так Так. Хто вирішив мене потривожити.
Муз. Керівник. Це ми - я музичний керівник і хлопці з дитячого садка «Казка». Я знайшла цю лампу на дорозі, і ось ми з хлопцями вирішили її потерти.
Джин. Все зрозуміло, це витівки старого гнома, напевно, він втратив лампу, коли збирав іграшки по вулиці. У нього таке захоплення, збирати іграшки, які втрачають діти. Він навіть створив країну для них, і назвав її «Країна втрачених іграшок».
Муз. Керівник. Але діти, напевно, тужать за своїх іграшок?
Джин. Це так, тужать. Пишуть листи, які відправляють в пляшках по річці або складають їх в літачки і відправляють по повітрю.
Муз. Рук - ль. І що все доходять?
Джин. Це може здатися дивним, але так. Напевно, так сильна дитяча любов.
Муз. Керівник. І що ж робити? Як допомогти цим дітям?
Джин. Іграшки можна повернути своїм господарям, але це під силу тільки дітям. Лише їх добрі серця можуть зруйнувати чари гнома і повернути втрачене.
Муз. Рук - ль. Що нам для цього потрібно зробити?
Джин. Це я зможу вам сказати, в обмін на ті бажання, які повинен буду для вас виконати.
Муз. рук-ль. Ну що хлопці, пожертвуємо бажаннями заради того, щоб повернути дітям їх іграшки?
Відповіді дітей.
Муз. рук-ль. Ми згодні.
Джин. Вам потрібно відправитися в цю країну, виконати завдання за допомогою чарівного екрана та іграшки повернуться хлопцям.
Муз. Рук - ль. А як нам потрапити туди? На чому дістатися?
Джин. А про це ви дізнаєтеся, коли розгадаєте загадку.
Загадує загадку.
За віконцем завиває,
Теплим, ласкавим буває,
Але і може все на світі
Розламати, зруйнувати. Що? (вітер).
Відповіді дітей.
Джин. Правильно! Вам допоможе дістатися туди чарівний вітер. Вставайте один за одним, розведіть трохи руки в сторони і в шлях, назустріч пригодам!
Муз. Рук - ль. Дякуємо. Полетіли. (летять під музику)
Об'їжджають навколо музичного залу. У цей час вихователь розкладає іграшки по муз. залу.
(Лялька, м'ячик, машина, барабан, ведмежа).
Муз. Рук - ль. Ось ми і прилетіли. Подивіться, скільки тут іграшок. А це чарівний екран. Напевно, на ньому вказані завдання, за допомогою яких ми зможемо повернути іграшки.
Включає і читає.
«Здрастуйте непрохані гості! Мене звуть гном Куркуль. Ви перебуваєте в моїй країні - «Країні втрачених іграшок». Ці іграшки ніколи не повернуться до своїх господарів, тому що я їх зачарував, а зняти чари зможуть тільки діти з добрим серцем, виконавши завдання, але таких дітей зараз важко знайти. Тому, повертайтеся назад по-доброму. Все одно у вас нічого не вийде »
Муз. керівник. Ви злякались? (відповіді дітей). Будемо рятувати іграшки (відповіді дітей)
Муз. Керівник. Ми так просто не здамося, я впевнена у всіх у вас добре серце, тому ми спробуємо виконати завдання!
1. Отже. Перше завдання. (лялька)
«Щоб лялечку повернути,
Потрібно уважно на
чарівний екран поглянути »
Завдання «Сова і зозуля» і «Папуга, повторюй»
Після 1 завдання забігає вітерець. Вистачає ляльку і тікає. З'являється на екрані картінка- Дівчинка тримає ляльку.
(показати картинку)
Муз. рук-ль. Молодці хлопці, ми повернули ляльку господині.
2. Отже, друге завдання (барабан)
«Весело і музично казку обігравши,
Барабан повернеш тоді-тільки не зівай! »
Обігрування казки «Лисиця і риба».
Забагато вітерець. Вистачає барабан і тікає. На екрані з'являється картінка- дитина з барабаном.
Муз. Рук-ль. І барабан ми повернули.
3. Отже. Третє завдання. (машинка)
«Щоб машинку повернути
потрібно пісню про доброту затягнути »
Виконати пісню «Добрий ежонок»
Забагато вітерець. Вистачає машинку і тікає.
На екрані з'являється картинка - дитина з машинкою.
Муз. Рук-ль. І машинку ми повернули.
4. Отже. Четверте завдання. (м'ячик)
«В поїзд ти перетворюйся,
М'ячик до Міші повертайся »
Гра «Поїзд Антошка»
Забагато вітерець. Вистачає м'ячик і тікає. На екрані з'являється картинка - дитина з м'ячиком.
Муз. Рук-ль. І м'ячик ми повернули.
5. Отже. Останнє, п'яте завдання. (ведмежа)
«На картинки подивися і вчинок оціни»
Гра «Ведмедик»
Забагато вітерець. Вистачає ведмедика і тікає. На екрані з'являється картинка - дитина з ведмедем.
Муз. рук-ль. Ну, ось, молодці! Ми повернули всі іграшки хлопцям. Значить у вас добре серце, раз ми змогли зруйнувати чаклунські чари.
Забагато вітерець. Залишає коробку з частуванням. На коробці записка:
«Від вдячних хлопців!
Дякую за іграшки! »(Роздати частування)
Муз. рук-ль. Ну ось, хлопці. А тепер нам пора повертатися назад, поки не повернувся гном.
Летять назад.
Муз. рук-ль. Ось ми і повернулися в музичний зал. Подивіться, і лампа пропала, напевно, це гном її забрав поки ми були у нього в гостях.
Підсумок. Розкажіть мені, в якій країні ми були? Навіщо туди вирушили? Які завдання виконували? Молодці. Ну а тепер, я говорю вам до побачення! Можете відправлятися в групу.
Діти під марш йдуть із залу.