Конспект заняття «Робот» для дітей молодшого шкільного вазраста




Дата конвертації27.03.2020
Розмір6.99 Kb.
ТипТемочка

Любов Бакланова
Конспект заняття «Робот» для дітей молодшого шкільного віку

Конспект занятия «Робот» для детей младшего школьного возраста

Мета заняття: сконструювати робота з картону.

завдання:

освітні:

вчити дітей конструювати робота з картону, дотримуючись симетрію і пропорції. Вчити аналізувати конструкцію, визначати форму, розміри, розташування деталей, знаходити помилки в схемі конструкцій,

Розвиваючі:

розвивати образне мислення, уяву, ініціативу, творчість.

виховують:

виховувати зібраність, організованість, акуратність, допитливість, інтерес до

пізнання навколишнього світу.

Устаткування і матеріали:

Модель готового робота, папір, картон, ножиці, кольоровий папір, клей, лінійка, олівець.

методи:

Словесні - фронтальна бесіда.

Наочні - демонстрація зразків, технічного малюнка.

Практичні - виготовлення моделі за зразком

Хід заняття:

1. Організаційна частина

Добрий день, хлопці. Я дуже рада зустрічі з вами! Чи всі готові до заняття?

2. Знайомство з новим матеріалом.

Послухайте загадку

Немає керма і немає шин,

Але я - родич машин.

Хоч з квадратною головою,

Я майже як ви, живий,

Я стою і я ходжу,

Хто захоче, з тим дружу.

Нехай трохи твердолобий,

Але я дуже добрий ... робот

Хлопці, а чи знаєте ви що таке робот? (Відповіді дітей)

Робот - це машина з людиноподібним поведінкою, яка виконує функції людини при взаємодії з навколишнім світом.

Для чого потрібні роботи? Навіщо людина їх винаходить (Відповіді дітей)

Роботи потрібні, для того що допомагати людям, вони можуть виконувати роботу, яку людина не може або не в силах зробити.

Правильно хлопці, молодці!

- А тепер давайте познайомимося з типами роботів:

Це чий там чути тупіт?

На роботу вийшов робот.

М'язи металеві,

Думки електричні.

Робот лампою моргнути,

Робот лапою помахав:

«Подивіться-но, хлопці,

Як я ріллю розорав! »

Робот в шахті вугілля рубає,

Робот вугілля дуже любить,

Ніяких інших порід

Крім вугілля НЕ берет.

Робот в кратері вулкана,

Як в каструльці велетня:

«Якщо не розплавлені,

Те з роботою впораюся! »

Робот рибок спостерігає,

Дно морське вивчає.

«Рятуй мене, матрос!

Я черепашками обріс! »

На іншій планеті робот

Проби взяв, поставив досвід:

«Повітря є, і є вода.

Людина, лети сюди! »

Це маленька Таня,

А у Тані робот - няня.

«Слухай, Танюша, мами,

Як я слухаю програми! »

Робот йшов з дому в дім,

Збирав металобрухт:

«З нього хочу, хлопці,

Я собі зібрати побратима! »

Валентин Берестов

З цього вірша можна зрозуміти, що роботи виконують різні функції, ось деякі види роботів яких використовують в сучасному житті:

• Андроїд (людиноподібний робот)

• біороботів - людина або тварина, у якого замість мозку вставлений імплантат (процесор, все інше тіло - органічне.

• Промисловий робот

Транспортний робот

• Підводний робот

• Побутовий робот

• Бойовий робот

• Медичний робот

Персональний робот

• Робот-артист

• Робот-іграшка

• Робот-офіціант

• Робот-екскурсовод

Роботи дуже актуальні в наш час. А на питання, чи здатні роботи замінити людей, з часом кожна людина відповість сам для себе.

Хлопці, а як називаються люди (фахівці, що створюють роботів? (Інженер-робототехніки)

А ви хотіли б стати інженерами-робототехніки і створити свого робота? (Якщо так, то вам треба добре вчитися, а саме знати такі предмети: як математика і фізика) і ваша мрія здійсниться.

А ось подивіться, якого робота, придумала я. Його звуть Фікс. Він, любить спорт. Вранці він бігає, а після пробіжки робить гімнастику. Давайте разом з Фіксом зробимо зарядку.

Физкультминутка "Робот"

Варто робот на дорозі, (рухи виконуються відповідно до тексту)

У нього не гнуться ноги,

Може він махати руками,

Може він моргати очима,

Може головою кивати,

Раз два три чотири п'ять.

3. Практична частина

Педагог: А тепер займемося конструюванням наших роботів.

Подивіться на мого робота Фікса. З яких геометричних фігур побудований цей робот?

Відповіді дітей. Ноги - з прямокутника, туловіще- з великого прямокутника, руки-з довгого прямокутника, голова- з квадрата.

Педагог: Молодці хлопці!

Повторимо правила роботи з ножицями і клеєм.

- Ножиці не можна залишати у відкритому вигляді.

- Не можна ножиці близько підносити до обличчя.

- Ножиці передавати один одному кільцями вперед.

- При роботі з клеєм потрібно користуватися пензликом.

Приступаємо до роботи, використовуємо схему виготовлення робота.

Під час виготовлення виробу вчитель стежить за правильністю виконання операцій, дотримання правил безпечної праці, приділяє увагу економним і раціональним прийомам роботи при використанні матеріалу, надає дітям індивідуальну допомогу.

4. Рефлексія

Молодці, хлопці, ви вдало впоралися із завданням.

Чи отримали ви задоволення від роботи на занятті?

Що було виконати легко, а що виявилося несподівано важко?

Чи задоволені ви результатом вашої роботи?

Оцініть свої роботи.

- над виробом потрібно ще попрацювати

- виріб зроблено добре

- виріб зроблено відмінно

5. Аналіз готових робіт

Чия робота вам подобається найбільше, чому?

Чия робота сама акуратна?

У кого вийшли найкрасивіші роботи?

6. Підсумок уроку.

1. Що ви сьогодні цікаве дізналися на уроці?

2. В якій техніці ми сьогодні працювали?

3. Що таке робот?

4. З яких частин складається робот?

5. Які функції виконують роботи?

Молодці хлопці! На цьому наше заняття закінчилося.

Спасибі всім за активну роботу! До побачення!

Дякую за увагу!