Ірина Серьогіна
Конспект заняття «Повітря-невидимка»
Конспект заняття "Повітря -невідімка"
Мета: Розширити уявлення дітей про навколишній світ; Розвивати пізнавальний інтерес, допитливість, вміння слухати чітко виконувати інструкцію; сприяти розвитку психічних пізнавальних якостей, творчій уяві; формувати вміння. Виховувати посидючість, вміння працювати індивідуально і в колективі, керувати своєю поведінкою.
Словникова робота: властивості, повітря, досвід, рух повітря, повітря-невидимка, отвір, шийку, струмінь; скручувати, надуватися, що видувається, витягувати.
Підготовча робота: Спостереження: за хмарами, за вітром, за деревами, за димом, за вертушкою.
Читання художньої літератури.
Прослуховування музичних творів на тему.
Розгляд ілюстрацій, картинок, фотографій, кінофільму тощо.
Матеріал до заняття: Ілюстрації, картинки із зображенням вітру, урагану тощо.; музичне оформлення; свічка на підставці, пляшечка скляна; костюм Мері Поппінс; на кожну дитину демонстраційні матеріали: фартухи, миски пластмасові, пемза, губка / серветка, піднос невеликого розміру, кулька надувний, соломинка для коктейлю, свистулька / сопілка, маленький прозорі стаканчики, набір матеріалу для виготовлення вертушок.
Хід заняття:
Вихователь разом з дітьми розглядають ілюстрації із зображення вітру, бурі, тайфуну і т. П. Звучить музика і звук вітру з к / ф "Мері Поппінс, до побачення!" І з'являється Мері Поппінс. (Другий вихователь в костюмі Мері Поппінс)
Мері Поппінс: Доброго дня, діти! Мене звуть, Мері Поппінс.
Вихователь: Як Ви сюди потрапили? Вас напевно принесло вітром?
Мері Поппінс: Так і є! А що вас здивувало?
Ви знаєте, що таке вітер?
Діти висловлюють свої пояснення.
Мері Поппінс робить висновок. Вітер це рух повітря, він з'являється там, де зустрічається теплий і холодне повітря. Може бути ви розкажіть, що таке повітря (Якими властивостями він володіє, де він знаходиться, для чого повітря потрібне).
Діти висловлюють свої пояснення.
Мері Поппінс: Давайте все по-порядку: по-перше, чи можемо ми побачити повітря?
Діти висловлюють свої пояснення.
Уважно подивіться на цей стакан, якщо в ньому що-небудь? Ви вважаєте, що він порожній? Перевіримо.
ДОСВІД 1. Беремо склянку догори дном і повільно опускаємо його в банку з водою. Звертаємо увагу дітей на те. що стакан в воду потрібно опускати акуратно, тримаючи його прямо. Що вийде? Чи потрапляє вода в стакан? Чому ні?
Діти висловлюють свої пояснення.
Висновок: в склянці є повітря, він не пропускає в стакан воду. Повітря невидимий. Він прозрачний- значить через нього все видно. Часто повітря називають невидимкою.
Пропонує дітям пройти до своїх столів, виконати цей досвід самостійно.
Мері Поппінс: А як ви думаєте, де ще може перебувати повітря?
Повітря є в пакеті? (Показує пакет) Як дізнатися?
Діти висловлюють свої пояснення.
ДОСВІД 2. Порожній пакет акуратно скручують зверху вниз. У нижній частині пакета збирається повітря, пакет "надувається"
Мері Поппінс: Що залишилося в пакеті? Молодці! Ви справжні вчені.
Мері Поппінс: Подивіться, що у мене в руці? (камінь) як ви думаєте в ньому є повітря? Як це можна дізнатися, перевірити, довести?
ДОСВІД 3. Пропонує дітям свої камені (пемзу) опустити в миску з водою.
Мері Поппінс: Подивіться уважно, що в воді з'явилося (бульбашки).Пузирі це повітря, який знаходився в камені.
Висновок: Ми з вами дізналися і довели. що у всіх предметах, які нас оточують є повітря. А ось цікаво дізнатися всередині людини є повітря?
Діти висловлюють свої пояснення.
Мері Поппінс: Подивіться, що я зараз зроблю.
ДОСВІД 4. Бере соломинку для коктейлю, опускає її в миску в водою і починає спокійно дути.
Мері Поппінс: Чому з'явилися пухирці?
Діти висловлюють свої пояснення.
Мері Поппінс: Це повітря! Повторіть цей досвід самі.
Мері Поппінс: І так. повітря - невидимку ми зловили, хочете його почути?
ДОСВІД 5. Бере пляшку приставляє до губі і дме збоку в шийку. Виникає звук. Далі педагог пропонує дітям взяти на своїх столах предмети і витягти звук. Вихователь пояснює, що видувається людиною повітря проходить через різні отвори, витягує різноманітні звуки.
Мері Поппінс: Звуки бувають тільки там, де є повітря.
невидимка пустотливий
Все грає він з травою,
Листя в повітрі кружляє
І кудись поспішає.
Грає, кружляє, поспішає. Виходить, що повітря може рухатися? Як можна побачити рух повітря. відчути його?
Мері Поппінс: Давайте проведемо досвід з повітряними кульками.
Вихователь і Мері Поппінс роздають дітям кульки. Мері Поппінс надуває кульку. Що всередині кульки з'явилося? А зараз послухаєте уважно. Що чуєте? (З кульок виходить повітря) Направте струмінь повітря собі на обличчя. Що відчули? Що це?
Мері Поппінс запрошує дітей пройти і сісти на килим навколо, в цей час звучить тиха спокійна музика. Мері Поппінс запалює свічку. Деякий час діти нею милуються.
Мері Поппінс: Діти, а якщо я зараз сильно подую, що буде з полум'ям свічки? (згасне). Я буду дути спокійно, слабо. Що відбувається? Полум'я свічки нахиляється. Чому ?. Так. правильно, тому-що повітря, який виходить з нас рухається в сторону свічки.
Поки діти дивляться на свічку Мері Поппінс одягає капелюх і бере парасольку.
Вихователь: Ви йдете від нас?
Мері Поппінс: Все хороше коли-небудь закінчується. Не сумуйте, вище голову.
Діти: До побачення, Мері Поппінс!
Вихователь: Змінився вітер, Мері Поппінс полетіла, але вона так багато встигла нам розповісти цікавого. пізнавального.
Проводиться гра "Добре - погано, коли є повітря (вітер).)
Вихователь: Зараз ми з вами підемо гуляти, як ви думаєте, там ми зможемо побачити і відчути вітер? Я вам пропоную ось з цих заготовок зробити вертушки і з ними вийти на прогулянку.
Звучить музика "Ветер перемен" .Діти збирають вертушки.