• Хід заняття
  • Конспект заняття по сенсорному вихованню Тема: «Зайчик в гостях у хлопців»




    Дата конвертації08.03.2020
    Розмір6.68 Kb.
    ТипТемочка

    Ніна Ціцваріна
    Конспект заняття по сенсорному вихованню «Зайчик в гостях у хлопців»

    "Тема:« Зайчик в гостях у хлопців »

    Мета: Формувати у дітей початковий інтерес до пізнання.

    Програмні завдання:

    1. Вчити дітей правильно називати властивості предметів: колір, форму, величину.

    2. Тренувати в угрупованні предметів за кольором, формою, величиною.

    3. Спонукати дітей до називання предметів і їх ознак.

    4. Розвивати у дітей увагу, розумові операції: вміння дітей спілкуватися з однолітками і дорослими, включатися в спільну ігрову діяльність.

    5. Виховувати самостійність, активність, вміння працювати в групі.

    Попередня робота: дидактичні ігри на сприйняття геометричних фігур, розрізнення їх за кольором, формою, величиною, будівельні ігри з використанням кубиків, цеглинок, кульок.

    Словникова робота: трикутник, квадрат, коло, синій, жовтий, червоний, дерев'яний, гумовий (або пластмасовий) великий, маленький.

    Матеріали: іграшка зайчик, великі фігури трикутника, квадрата, кола, набір маленьких фігур (трикутник, квадрат, коло, піна для гоління, ємність для неї, кубики та цеглинки дерев'яні, кульки гумові (або пластмасові, три коробки.

    Хід заняття:

    1. Вступна частина.

    Перед заняттям вихователь до стульчикам зміцнює геометричні фігури - червоний трикутник, зелений квадрат, синій коло. На столі за кількістю дітей стоять невеликі миски, наповнені піною для гоління, в яких заховані кулька, кубик і цеглинка, серветки, морквина велика для зайчика і маленькі шматочки для дітей.

    Вихователь: Хлопці, підійдіть до мене і подивіться що це? (Коло). Якого коло кольору? А що це? (Квадрат) Якого кольору квадрат? А це що? (Трикутник). Якого кольору трикутник?

    (Лунає стук у двері.)

    Вихователь: Хтось стукає. Давайте подивимося хто там? (йде до дверей, відкриває і бачить там Зайця, поруч з ним стоїть корзина) Ой, до нас прийшов гість. Хто це (Зайчик). Давайте з ним теж привітаємося.

    (Діти вітаються з зайчиком)

    Вихователь: Хлопці, зайчик говорить, що йшов він по лісі і знайшов кошик, а що там лежить, він не знає. Давайте подивимося. (Висипає на килим геометричні фігури). Хлопці, подивіться, що приніс нам Зайчик? Що це (Показує по черзі коло, квадрат, трикутник. Діти називають.) Подивіться, у нас такі ж на стільчиках. Тільки на стільчиках - які? (Великі). А на килимі лежать якісь? (Маленькі). Зайчик, дивись. Зараз хлопці візьмуть маленькі кола і покладуть їх в будиночок, де живе велике коло. Знайдіть, діти, кола і віднесіть їх в свій будиночок. (Діти знаходять кола і несуть їх на стільчик. Вихователь запитує: "Що несеш Ваня? Якого кольору? А ти, Сергію, що несеш? Якого кольору у тебе коло). А тепер знайдіть квадрати. Покажіть, що у вас в руках? Якого вони кольору? у Саші якого кольору квадрат? А у Олени якого? Які квадрати? Правильно, маленькі. Тепер квадрати ми покладемо на превеликий квадрату в будиночок. (Таким же методом кладуть трикутники на стільчик).

    А тепер давайте трохи відпочинемо.

    Физкультминутка: «Зайка» (під музику)

    Вийшов зайчик погулять.

    Почав вітер вщухати. (Ходьба на місці.)

    Ось він скаче вниз по схилу,

    Забагато в ліс зелений.

    І мчить між стовбурів,

    Серед трави, квітів, кущів. (Стрибки на місці.)

    Зайка маленький втомився.

    Хоче сховатися в кущах. (Ходьба на місці.)

    Замір зайчик серед трави

    А тепер Замріть і ми!

    Вихователь: Відпочили? Подивіться, в кошичку ще щось лежить. (Дістає кульки). Подивіться - це кулька. Візьміть всі по кульці. Покатайте його по підлозі. (Діти катають. Вихователь каже, що кульки добре катати по підлозі). А тепер покладіть кульки в коробку на столі.

    Подивіться тут ще лежать кубики. Візьміть по одному кубику і покатайте. (Діти катають, але у них нічого не виходить). А чому кубики не катався? (У них є куточки). Якщо діти не дадуть, вихователь показує на куточки і каже, що вони не катаються тому, що у кубиків є куточки. А тепер покладіть кубики в іншу коробку на столі (Діти виконують завдання). В кошику ще лежать що? (Цеглинки). Як ви думаєте: цеглинки будуть кататися? Спробуйте. Чому вони теж не котяться? Правильно: у цеглинок теж є куточки.

    Вихователь: Які ви молодці, хлопці. Ідіть і покладіть кубики в третю коробку на столі (Діти виконують завдання). Зайка дуже радий був з вами пограти і приготував вам сюрприз. (Разом з помічником вихователя розставляють миски з піною, надягають або фартухи, або нагрудники, загортають рукави). Подивіться - це піна, тут щось заховано. Опустіть руки в піну і знайдіть в піні кульку (Діти знаходять кульки в піні) Що ви дістали? (Кульки). Які вони? (Круглі. У них немає куточків) Опустіть знову руки в піну і знайдіть в піні кубик (Діти знаходять кубики в піні) Що ви дістали? (Кубики). У кубиків є куточки? (У них є куточки)

    Опустіть ще раз руки в піну і знайдіть в піні цеглинка (Діти знаходять цеглинка в піні) Що ви дістали? (Цеглинка). У цеглинок є куточки? (У них є куточки).

    Вихователь: Молодці. Впоралися із завданням. Візьміть серветки, витріть гарненько руки. А тепер зайчику мушу поспішати додому в ліс. Зараз зима, холодно і голодно в лісі. Давайте почастуємо його морквиною. Ось зайчик, візьми морквину. Нам з тобою було цікаво Приходь до нас ще. До побачення, Зайчик. (Діти прощаються з зайчиком).

    Вихователь: Хлопці, вам сподобалося виконувати завдання? Ви так добре сьогодні працювали, що я хочу вас всіх теж пригостити морквою.

    (Вихователь кожному кладе в рот шматочок морквини). Молодці!