• Хід заняття
  • Конспект заняття по сенсорному розвитку в 1 молодшій групі «Прогулянка по осінньому лісі»




    Дата конвертації08.05.2018
    Розмір4.67 Kb.
    ТипТемочка

    Анастасія Панкратова
    Конспект заняття по сенсорному розвитку в першій молодшій групі «Прогулянка по осінньому лісі»

    Відкрите заняття по сенсорному розвитку в I молодшій групі

    «Прогулянка по осінньому лісі»

    Мета: формувати сприйняття кольору, величини предметів.

    завдання:

    1. Освітні:

    Тренувати дітей у визначенні та називання кольору (червоний, жовтий); розміру (великий, маленький) за допомогою зорового і дотикального обстеження, порівняння.

    Вчити дітей групувати предмети за однією з ознак: кольором, розміром.

    2. Розвиваючі:

    Розвивати дрібну моторику; розвивати у дітей інтерес до пізнання; розвивати увагу і мислення.

    3. Виховні:

    Виховувати допитливість, розширювати досвід орієнтування в навколишньому, збагачуючи дітей різноманітними сенсорними враженнями; створити радісний настрій; виховувати у дітей почуття чуйності, бажання допомогти.

    Інтеграція освітніх областей: пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, соціально-комунікативний розвиток.

    устаткування:

    Декорації осіннього лісу; заєць; їжачок; листя червоного і жовтого кольору; морквини великі і маленькі; дидактична гра «Причепи їжачкам голки»

    Попередня робота:

    Розучування пальчикової гімнастики «Зайчика - побегайкі»; дидактичні ігри та ігрові вправи по визначенню і називання кольору, по угрупованню предметів за кольором, по угрупованню предметів за величиною.

    Хід заняття:

    Вихователь: - Хлопці, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості. Давайте з ними привітаємось.

    Діти: - Здравствуйте.

    Вихователь: - Подивіться, хто ще до нас прийшов?

    Діти: - Зайчик.

    Вихователь: Давайте розповімо зайчику віршик. Приготуйте ручки. Пальчикова гімнастика «Зайка - побегайка»

    Вихователь: - Хлопці, зайчику дуже сподобався віршик! Він запрошує нас до лісу на прогулянку. Підемо з ним?

    Діти: - Підемо.

    Вихователь: - А яка зараз пора року?

    Діти: - Осінь.

    Вихователь: - Правильно. На вулиці стає холодно, часто йде дощ. Якого кольору стали листя на деревах?

    Діти: - Червоного, жовтого кольору.

    Вихователь: Правильно! Листочки падають на землю, коли дме вітер. Давайте, як вітер, поду на листочки. Подивіться скільки листя навколо! Давайте наберемо букети з листя жовтого і червоного кольору! Несіть швидше листочки жовтого кольору в жовту вазу! А червоного - в червону! Які гарні букети вийшли! Молодці! Давайте їх подаруємо зайчику!

    Дидактична гра «Збери осінній букет»

    Хлопці, зайчик поки йшов до нас в гості, розгубив всю свою морквину! Допоможемо її зібрати?

    Діти: - Допоможемо!

    Дидактична гра «Маленькі і великі морквини».

    Вихователь: Збираємо маленькі морквини в маленьку кошичок, а великі - в велику корзину.

    От молодці, тепер зайчику на всю зиму вистачить!

    Ой, дивіться, а хто це сховався під ялинкою?

    Діти: Їжачок!

    Вихователь: Хлопці, а що у їжачка на спинці?

    Діти: Голки.

    Вихователь: Подивіться, які у нього голки. Їжачок сумний чомусь. Він каже, що його друзі їжачки розгубили свої голки, вони можуть замерзнути! Хлопці, давайте допоможемо знайти їм голки!

    Дидактична гра «Причепи їжачкам голки»

    Вихователь: Які гарні голки вийшли! Тепер їжакові буде тепло!

    Ну а нам з вами пора повертатися в групу! Сідайте на стільчики! Куди ми сьогодні ходили гуляти?

    Діти: У ліс.

    Вихователь: Що ми там робили?

    Діти: збирали листя жовтого і червоного кольору, допомагали знайти морквини зайчику, маленькі і великі, допомогли Їжачок причепити голки.

    Вихователь: Сподобалося вам допомагати тваринкам?

    Діти: Сподобалося.

    Вихователь: Хлопці, за допомогу їжачок і зайчик приготували вам частування! Смачні яблучка!

    Діти: Дякую.

    Вихователь: Хлопці, скажімо тваринками: «До побачення».

    Діти: До побачення!




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття по сенсорному розвитку в 1 молодшій групі «Прогулянка по осінньому лісі»