Людмила Шульпіна
Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім у другій молодшій групі «Гра-драматизація за казкою« Теремок »
Мета: Вчити дітей театралізованої діяльності за казкою «Теремок».
Завдання: Закріплювати знання дітей про диких тварин і місце їх проживання;
Розвивати уміння визначати час року по картині, за ознаками відповідним цій порі року,
Викликати інтерес до драматизації казки;
Виховувати ввічливість, дружні відносини, співчуття один до одного, піклуватися.
Матеріал: Мішечок з масками, теремок, дерева, картинка Теремка на тлі літньої природи, стільчики за кількістю персонажів, вікна зроблені з картону на кожного персонажа казки, магнітофон.
Попередня робота: Бесіда про сезонні зміни в природі.
Відгадування загадок про тварин.
Читання російської народної казки "Теремок" і бесіда з її утримання.
Показ казки "Теремок" на фланелеграфе.
Імітування і наслідування героям казки (заєць - стрибає, говорить високим голосом; мишка - бігає, пищить; жаба - кумкає, стрибає і ін.).
хід заняття
Звучить музика «У світі багато казок»
В - Хлопці, подивіться який гарний будиночок стоїть! Скажіть, що це за будиночок, як ви думаєте?
(відповіді дітей)
У -Правильно, це Теремок.
В- Терем теремок з труби йде димок.
По-Хлопці, як ви думаєте, а де стоїть Теремок? Правильно в лісі. А які тварини живуть в лісі?
Як називають тварин які живуть в лісі?
2. Хлоп'ята, хочете подивитися, що лежить в цьому чарівному мішечку?
(та)
В- відкриває мішечок і дістає маску зайця, надягає.
Хто я зараз? (зайчик)
- Як зайчик стрибає? (показ дітей).
- А які у нього вушка? (довгі)
А зараз хто я? (жаба - квакушка)
Як вона кумкає?
-У жаби великий рот, вона розкриває його широко і кумкає голосно.
А зараз ким я стала? (мишка)
Як мишка пищить? (пі - пі)
Мишка яка? (маленька, сіренька)
Аналогічно інші персонажі (лисиця, вовк, ведмідь).
- Молодці, хлопці, як ви добре зобразили тварин. Всі хлопці були дуже артистичні!
Физкультминутка «Теремок»
Варто в поле теремок (підняти руки над головою будиночком)
Він не низький, не високий (опустити руки через сторони вниз)
На дверях висить замок (зчепити пальці в «замок»)
Хто його відкрити б зміг? (потиснути плечима)
Постукали, постукали (постукувати долонею об долоню)
Покрутили, покрутили (обертання долонями)
Потягнули і відкрили! (потягнутися зчепленими руками в боки і відкрили)
3. А зараз сідайте зручніше.
- Подивіться, у нас є і мишка, і жаба, заєць, лисиця, вовк, ведмідь. В якій казці живуть всі ці тварини?
Правильно в казці «Теремок»
- Подивіться хлопці на цю картинку і скажіть, в яку пору року знайшли тварини в лісі теремок? (влітку)
- А як ви дізналися, що це літо? (трава, квіти, сонечко).
4. - Вам подобається казка «Теремок»? (та)
- Хочете пограти в казку?
Вихователь розподіляє ролі. Потім починає розповідати казку, а діти виступають в ролі тварин.
Завершується гра -драматізація загальним танцем під пісню «Дружба міцна не зламається»
підсумок:
- Діти, вам сподобалася казка?
- Що найбільше сподобалося в цій казці?
(відповіді дітей)