• Хід спільної діяльності
  • Конспект заняття по експериментування Тема: «Магніт і його властивості».




    Скачати 11.18 Kb.
    Дата конвертації09.01.2019
    Розмір11.18 Kb.
    ТипТемочка

    Людмила Харченко
    Конспект заняття по експериментування «Магніт і його властивості»

    Мета: Систематизація знань про магніті і оволодіння основами дослідницької діяльності на основі розширення і уточнення уявлень про властивості магніту.

    завдання:

    освітні:

    -Знайомство з поняттями «магнітні сили».

    -Сформувати уявлення про властивості магніту.

    -Пополніть знання дітей про використання властивостей магніту людиною.

    -Актівізіровать в мові дітей слова: «притягувати», «магнітні сили», «магнітне поле».

    Розвиваючі:

    -Розвивати пізнавальну активність дитини в процесі знайомства з прихованими властивостями магніту.

    -Розвивати соціальні навички: вміння працювати в парі, домовлятися, враховувати думку партнера, а також відстоювати свою думку.

    -Розвивати пізнавальний досвід дітей в узагальненому вигляді.

    -Розвивати логічне мислення.

    виховні:

    -Виховувати доброзичливе ставлення, бажання приходити на допомогу іншим.

    - Виховувати акуратність в роботі, дотримання правил техніки безпеки.

    Устаткування: Магніти, стаканчики з водою, скріпки, тарілки з піском і в ньому металеві предмети, картки з картинками і магнітом посередині, простий олівець - за кількістю дітей; лабіринт на картоні, картки з картинками з заліза і не з заліза, ключі залізні і з інших матеріалів, схема для досвіду з піском, мнемотабліци, схема з відповідним до замку ключем, скринька з замком, магнітний конструктор, медальки.

    Хід спільної діяльності:

    Організаційний момент:

    Вихователь кличе до себе дітей і каже:

    -Хлопці, у нас сьогодні в групі хтось побував.

    -Подивіться, що змінилося, (з'явився скриню і лист).

    -Цікаво від кого? (намальований Незнайка)

    -Ви дізналися хто це? (Незнайка)

    -А навіщо ж він до нас приходив?

    -Може відповідь листі? Давайте прочитаємо, що ж нам хоче сказати наш друг.

    Відкриває лист і читають

    «Здрастуйте хлопці! Я в тій скрині для вас приготував сюрприз, але щоб його отримати знайдіть ключ і відкрийте замок. А допоможе вам в цьому магніт. Удачі вам, хлопці! ».

    -Так, ось це завдання загадав нам Незнайка.

    -А ви знаєте, що таке магніт? (Магніт притягує предмети.).

    (Вихователь показує магніт.)

    -Ось перед вами звичайний магніт,

    Багато секретів в собі він зберігає.

    Магніт - це камінь, у якого є незвичайна здатність притягувати до себе залізні предмети або прилипати до металевих поверхонь. Ці камені знайшли стародавні греки і стали називати їх магнітами.

    - Де ми його можемо зустріти, вдома або в дитячому саду? (У мене вдома на холодильнику є магнітик. У нас на дошці малюнки висять на магнітах).

    - Давайте сьогодні разом з вами ближче познайомимося з магнітом, його властивостями.

    - Візьміть магніт в руки і скажіть, який він на дотик?

    Індивідуальні відповіді: (холодний, твердий, залізний, важкий).

    -Тепер ми точно знаємо, що таке магніт і готові отруїтися на пошуки ключа. Щоб знайти ключ, ми повинні виконати незвичайні завдання.

    Йдуть до столу з першим завданням.

    -І ось ми з вами на місці, давайте прочитаємо перше завдання:

    «ЗНАЙДІТЬ МЕТАЛЕВИЙ КЛЮЧ».

    Досвід 1: На тацях лежать ключі з різних матеріалів (папір, гума, пластмаса, картон, пінопласт, метал і т. Д.).

    - Хлопці подивіться як же багато ключів, як серед них знайти потрібний металевий ключ? (Треба взяти магніт і спробувати який ключ притягне магніт) (Знайшли потрібний ключ).

    -Хлопці, давайте перевіримо, а раптом ще який-небудь ключ притягнеться до магніту.

    -Візьміть кожен по ключу. (Перевіряють кожен свій ключ)

    -А з якого матеріалу твій ключ? (папір, гума, пластмаса, картон, пінопласт, метал і т. д.).

    - Хлопці, який висновок можна зробити? (тільки залізний ключ притянулся до магніту, а предмети з дерева, паперу і т. д. не притягають).

    - Давайте з вами позначимо це властивість магніту за допомогою мнемосхеми. (Прикріплюється схема - магніт притягує вироби із заліза)

    - Молодці, хлопці, з першим завданням впоралися!

    А тепер наступне завдання: у кожного з вас на аркуші паперу зображені різні предмети. Ви повинні визначити, який з цих предметів притягне магніт. З'єднайте стрілочкою магніт з цим предметом.

    (діти виконують завдання)

    Перевіримо: - Який предмет поєднав з магнітом? Чому? (Скріпки, т. К. Вони залізні і їх притягує магніт і т. Д)

    - Отже, предмети, з якого матеріалу притягує магніт? (Магніт притягує тільки залізні предмети).

    - А зараз давайте пограємо.

    Гра «Метал - не метали»

    Вихователь - магніт, діти - різні предмети (отримують картинки із зображенням металевих і неметалевих предметів). При появі магніту (вихователя) залізні предмети (діти) притягуються (біжать до вихователя, долаючи перешкоди на своєму шляху, а інші діти (що мають картки з неметалевими предметами) залишаються на місці роблять нахили в сторони.

    -Молодци! Беремо ключ і рухаємося далі.

    А ось і друге завдання, давайте прочитаємо:

    «ЯК ДІСТАТИ КЛЮЧ З СТАКАНА, не замочить РУК?».

    Досвід 2: на столі в склянці з водою лежить ключ.

    - Хлопці, мені цікаво, а чи можна дістати ключ і не замочити руки. Як ви думаєте - як? (Індивідуальні відповіді дітей: 1-вилити воду, 2-надіти гумові рукавички).

    - А я згадала один цікавий спосіб: якщо вести магнітом по стінці склянки, то ключ буде рухатися за магнітом вгору, тому що магнітні сили проникають через пластмасу і воду. Дивіться, що у нас вийде.

    -Хочете спробувати дістати залізний предмет з води? (Так).

    Опустіть в стакани з водою по одній скріпці і за допомогою магніту постарайтеся її дістати.

    - Треба вести магніт по зовнішній стороні склянки.

    (Діти виконують)

    - Розкажіть, що вийшло? (Скрепка слід за рухом магніту вгору).

    - Що ж рухало скріпку? (Магнітна сила).

    - Який можна зробити висновок: (Магніт дуже сильний, його сила проходить через пластик і воду)

    -Давайте з вами позначимо це властивість магніту.

    (Прикріплюється схема - магнітна сила діє через пластик і воду)

    -Молодци, у нас все вийшло, і ми виконали ще одне завдання. Вперед.

    Хлопці, подивіться, тут ще одне завдання для нас.

    3 завдання:

    «ЩО заховані в ПІСКУ?».

    Досвід 3: Подивіться, крім піску на столі лежить схема. Давайте разом подивимося і подумаємо, що нам потрібно зробити?

    (Читаємо схеми: 1 - потрібно взяти пісок, 2 - взяти магніт, 3 - провести магнітом над піском).

    Молодці, а тепер можна приступити до роботи. (Діти виконують завдання)

    -У всіх вийшло знайти захований предмет?

    - Що було заховано в піску? (скріпка, ключ, цвях, кнопка)

    -Молодци, всі предмети в піску відшукали.

    -Який можна зробити висновок? (Магнітні сили вільно проходять через пісок.)

    -Давайте з вами позначимо і це властивість магніту. (Прикріплюється схема - магніт притягує крізь пісок)

    - А нам потрібен ключ, беремо його і вирушаємо далі.

    4. А ось і нове завдання

    «Провівши КЛЮЧ по лабіринту»

    Досвід 4: Подивіться - 3 ключа у нас є, а тут лежить ще один. Щоб виконати дане завдання, нам потрібно розділитися на пари.

    Подивіться, що ми будемо робити: на аркуші картону намальований лабіринт, один з вас буде тримати лабіринт, а другий вести ключ його коридорами, але магніт повинен бути під листом. (Діти проводять ключ по лабіринту.)

    -У вас вийшло пройти складний лабіринт?

    -Чому ключ рухався?

    Висновок: тому що магнітні сили вільно проходять через лист картону і магніт пересуває ключ силою тяжіння.

    - Давайте з вами позначимо це властивість магніту.

    (Прикріплюється схема - магнітні сили проходять через лист картону)

    - Отже, що ви дізналися сьогодні нового про магніті? Допоможуть відповісти нам наші мнемосхеми. (Магніт притягує залізні предмети, діє через пластик, воду, пісок, картон.)

    -Молодци.

    Повертаємося до скрині.

    - Ну ось, всі завдання виконані, у нас все вийшло. А знаєте чому?

    Та тому що ми все робили разом, дружно і допомагали один одному.

    - Хлопці подивіться ми з вами знайшли 4 ключа, а замок один. Як же нам вибрати ключ, який відкриє замок? (Відповіді дітей: пробувати усіма ключами відкривати)

    (на столі схема потрібного ключа)

    - У нас є схема, як вона нам може допомогти? (Відповіді дітей: докласти ключі).

    - Правильно, давайте спробуємо докласти ключі і знайдемо той, який нам потрібен. Діти пробують докласти перший ключ, підходить? (Діти по-черзі підходять, поки не знайдеться потрібний ключ).

    - Ура! У нас вийшло, давайте ж скоріше відкриємо замок і подивимося, що для нас приготував Незнайка.

    - Що це? (Магнітний конструктор)

    -Так, дійсно, конструктор, і не простий, а магнітний. Ось, виявляється, з магніту ще й конструктори роблять. Ми з вами пізніше зможемо побудувати все, що захочемо.

    Заключний етап:

    - Ну, ось і підійшло до кінця наше захоплюючу подорож. Вам сподобалось? (відповіді дітей)

    -А що ви сьогодні розкажіть батькам і друзям про магніті? (відповіді дітей)

    - А в скриньці ще щось є - це Незнайко надіслав вам в подарунок за хорошу роботу медальки.

    -Молодци! Ось тепер ви про магніті знаєте дуже багато, але це ще не все, а що ще може магніт, ми дізнаємося наступного разу.



    Скачати 11.18 Kb.