• Хід заняття.
  • Конспект заняття по експериментування для дітей 6-7 років на тему «Фізичні властивості води»




    Дата конвертації25.04.2018
    Розмір9.75 Kb.
    ТипТемочка

    Тихомирова Юлія
    Конспект заняття по експериментування для дітей 6-7 років «Фізичні властивості води»

    Конспект заняття по експериментування для дітей 6-7 років

    Мета: познайомити дітей з властивостями води.

    завдання:

    1. Дати дітям елементарне поняття - фізика природних явищ.

    2. Розвивати у дітей пізнавальний інтерес.

    3. Ознайомити дітей з невеликою частиною природи нашої планети.

    Обладнання: вода, баночки, таз, смужки паперу, фломастери, пластикові стакани, ножиці, паперові квіти, скріпки і ін.

    Хід заняття.

    I. Організаційний момент

    Вихователь - Здрастуйте, діти! Сьогодні ми познайомимося з деякими цікавими явищами, які відбуваються з водою.

    II. Основна частина

    (Починаю розповідь по презентації).

    Природа нашої планети надзвичайно красива, різноманітна і воістину невичерпна. У ній є: ліси, гори, океани і моря і багато іншого.

    У природі відбуваються різні природні явища: дощ, веселка, сонячний захід, тумани, хмари, блискавка, заметіль.

    Люди в наш час знають, хоча б у загальних рисах, як працює двигун автомобіля, навіщо потрібен струм в проводах, чому злітає ракета. Але спостерігаючи, здавалося б, прості явища природи, ми рідко замислюємося, чому відбувається саме так, а не інакше:

    • Чому йде сніг?

    • Чому зірки видно тільки вночі?

    На багато з цих питань можна знайти відповіді, вивчивши фізику природних явищ.

    Ви більш докладно познайомитеся з цим, коли підете в школу, і будете вивчати такий предмет як фізика. Може хто-небудь з вас чув або знає це слово?

    Фізика - це наука про неживу природу, яка вивчає фізичні властивості і явища такі як: чому хмари білі, чому гримить грім, чому світить сонце.

    Вивчаючи фізику природних явищ, можна зрозуміти, як збільшено втричі природа і різні явища в ній.

    Я пропоную вам стати ненадовго фізиками (вченими) і відправитися разом зі мною в лабораторію, в якій ми дізнаємося про деякі фізичні властивості води.

    Презентація (розповідаю про природні явища і показую досліди дітям).

    Слайд №1 - Наша планета - Земля

    Давайте подивимося на слайд. На ньому зображена наша планета - Земля. Вода - найпоширеніше на Землі речовина, вона займає більшу частину поверхні нашої планети, решта - це суша. Вода надає Землі той неповторний вигляд, який відрізняє її від інших планет сонячної системи.

    З водою відбуваються різні природні явища, які ми зараз спробуємо побачити за допомогою дослідів.

    Слайд №2 - кипіння води

    На цьому слайді ми бачимо річку, яка називається Гейзерна. У нижніх ділянках цієї річки функціонують джерела, а називаються вони гейзерами.

    Гейзер - гаряче джерело, періодично викидає фонтан гарячої води і пара з під землі.

    Діти, як ви думаєте, чому це відбувається? (Тому що вода дуже гаряча і починає кипіти, як в чайнику). Правильно! Я покажу вам, як можна закип'ятити воду не нагріваючи її.

    Досвід «Кип'ятіння води при кімнатній температурі»

    Для виконання досвіду знадобиться:

    • шприц

    вода кімнатної температури (20 градусів)

    Починаємо експеримент:

    1. Набираю в медичний шприц трохи води, приблизно 1/3 частину.

    2. Пальцем закриваю вихідний отвір шприца, і відтягаю поршень. Подивіться, що відбувається з водою? (Вона завирувало).

    Пояснення: В даному досвіді ми перекрили доступ повітря в шприці, що призвело до утворення бульбашок, т. Е. Вода закипіла.

    Слайд №3 - Як рослини вбирають рідину

    (Підійти до екрану разом з дітьми). Всі ми знаємо, що квіти, чагарники, дерева вбирають вологу через коріння, які знаходяться в землі. Вода по стеблу піднімається вгору і живить всю рослину.

    Зараз ми побачимо, як вода крокує, або тече вгору.

    Досвід «Крокуюча вода або вода тече вгору»

    Для виконання досвіду знадобиться: вода, прозорий стакан, ножиці, фломастери, паперова серветка.

    Починаємо експеримент:

    1. Вирізаємо з серветки смужку шириною 5 см.

    2. Наносимо фломастерами різнокольорові точки з один ряд.

    3. Наливаємо в стакани воду.

    4. Опускаємо смужку в склянку так, щоб вона стосувалася краєм поверхні води.

    Хлопці, ви хочете подивитися на шматочок паперової серветки під мікроскопом? (Відповідь дітей). (На слайді з'являється картинка, діти в цей момент дивляться в мікроскоп). Що ви там побачили? (Відповіді дітей).

    Пояснення: Серветка складається з паперу, яка, має волокнисту будову. За допомогою мікроскопа ми побачили, що волокна схожі на волоски. Між ними знаходиться порожнеча, яка заповнена повітрям. Таким чином, вода заповнює пустоту і вбирається в серветку.

    Слайд №4 - температура води

    На території держави Польщі знаходяться дві річки Нельба і Велна. Ці річки перетинаються під кутом в 90 градусів. А через велику різницю температур, води не змішуються між собою (показати указкою річки).

    А чому вони не змішуються, я зараз вам покажу і постараюся пояснити.

    Досвід «Тепла і холодна вода»

    Для виконання досвіду знадобиться: 4 прозорих склянки; вода: тепла і холодна, акварельні фарби, пензлик, баночка з водою, серветка, щільний картон.

    Починаємо експеримент:

    1. Наливаємо в стакани теплу і холодну воду.

    2. Потім беремо барвник червоний і синій і додаємо кілька крапель в воду.

    3. Накриваємо картонкою стакан з холодною водою і перевертаємо його вниз, ставлячи на склянку з теплою водою.

    4. Потім навпаки. Накриваємо картонкою стакан з теплою водою і перевертаємо його вниз, ставлячи на склянку з холодною водою.

    5. Дивимося що вийшло?

    Пояснення: (Показую картинку) Вода складається з маленьких частинок. Перебуваючи в холодній воді, частинкам стає холодно, і тому вони наближаються одна до одної дуже близько, а коли вода тепла - частинки віддаляються один від одного. З цього випливає, що холодна вода щільніше, ніж тепла, і тому вона спрямовується вниз.

    - А тепер я пропоную вам трохи відпочити. Підійдіть до мене.

    Физминутку «Крапельки стриб-стриб» (Музичний танцювальний мультик)

    З неба крапельки летіли,

    У струмочки потрапити хотіли.

    І захоплюючи дух,

    Крапельки впали - бух!

    Крапельки - стриб, стриб, 2 рази

    Крапельки - хлоп, хлоп, 2 рази

    Крапельки - топ, топ, топ, топ. 2 рази

    З неба крапельки впали,

    Струмочками побігли.

    побігли струмочки

    І прозорі, і легкі.

    Крапельки - стриб, стриб, 2 рази

    Ми трохи відпочили, а тепер давайте продовжимо далі.

    Слайд №5 - досвід зі стрілками

    Краплі води можуть по-різному змінювати свій напрямок. Зараз ми з вами побачимо, як вода може змінювати напрямок намальованих предметів. У мене є папір, якій зображені стрілки - вправо і вліво напрямку. Ставимо малюнок, потім перед ним ставимо будь-який прозорий посудина. Наливаємо в неї воду і дивимося що вийшло? Подивившись, через банку, ми побачили, що стрілки, на які ми дивимося через воду в банку, поміняли свій напрям. Тепер все стрілки спрямовані в зворотну сторону.

    Слайд № 7 сила поверхневого натягу

    (Включаю відеоролик). Хлопці, ви коли-небудь бачили таке комаха? (Відповіді дітей) Ця комаха називається водомір. Подивіться, як вони рухаються по водній гладі. Подивившись відеоролик, ми побачили, що водомерки ніби ковзають по воді, а чому вони не тонуть і що їм допомагає в цьому, ми зараз дізнаємося.

    Досвід зі скріпками «Водоміри»

    Для виконання досвіду знадобиться: скріпки і ємність з водою.

    Починаємо експеримент:

    1. Кидаю в ємність з водою кілька скріпок. Що з ними сталося?

    2. А тепер в іншу ємність з водою за допомогою однієї скріпки акуратно кладу інші скріпки. Що відбувається зі скріпками? (Вони плавають на поверхні води).

    Пояснення: На поверхні води є прозора плівка. Тому вода може тримати легкі предмети такі як: дерево, пластмас, але в даному випадку ми знаємо, що скріпка зроблена з металу. Якщо покласти предмет акуратно, то плівка не руйнується і предмет не потоне, а якщо скріпку з силою кинути в воду, то вона потоне, тим самим я зруйнувала поверхневий шар води. Це властивість води називається силою поверхневого натягу.

    III. Підсумок заняття (покласти камінчики і грунт в таз з водою)

    Хлопці, у мене для вас є сюрприз. Це ставок, але чогось в ньому не вистачає? Як ви думаєте, що можна сюди додати? (Квіти-латаття).

    Щоб квіти розпустилися, нам потрібно взяти квітка в руки і по черзі загнути всі пелюстки по черзі, потім покласти квіти в воду. Д

    Давайте згадаємо, які досліди ми сьогодні проводили? (Відповіді дітей).

    Давайте, подивимося на наш чудовий ставок. Так і хочеться трохи посидіти біля нього, покидати камінчики і відпочити. Дякуємо! До побачення!




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття по експериментування для дітей 6-7 років на тему «Фізичні властивості води»