Конспект заняття по аплікації на тему «Щеня»




Дата конвертації07.12.2018
Розмір5.18 Kb.
ТипТемочка

Світлана Самуткіна
Конспект заняття по аплікації на тему «Щеня»

Конспект заняття по аплікації на тему «Щеня»

мета:

Формування уявлення про домашніх тварин і їх дитинчат.

завдання:

- Розширювати і закріплювати знання дітей про домашніх тварин і їх дитинчат, про їх зовнішній вигляд, їжі, житлі, користь людині;

- Продовжувати вчити переносити предметне зображення в площинне;

- Закріплювати уявлення про форму, колір, величиною;

- Продовжувати вчити дітей працювати ножицями, вирізаючи окремі деталі заготовки;

- Формувати навик акуратного приклеювання;

- Продовжувати вчити дітей в процесі наклеювання аплікації; орієнтуватися в просторі аркуша паперу: вгорі, внизу, посередині, ліворуч, праворуч.

- Виховувати у дітей емоційно позитивне ставлення до власних робіт і робіт однолітків;

- Виховувати дбайливе ставлення до природи, повагу до праці людини.

- Розвивати загальну і дрібну моторику, розвивати сприйняття, увагу, пам'ять, мислення, мова.

Матеріал: Магнітна дошка, картинка з зображенням цуценя, клей, заготовки з паперу, ножиці, магнітофон.

організаційний момент

Привітання вихователя, посадка дітей.

Підготовка до заняття. Активація уваги і установка на заняття.

Розгляд предметів на столі. По набору предметів визначення назви заняття (аплікація).

Вихователь: - Хлопці, до нас в гості хтось прийшов. Ну-ка, прислухайтеся, хто це плаче?

Діти прислухаються. Чути скиглення цуценя

Вихователь: - Цей звір, побачивши кішку,

Голосно гавкає біля віконця.

Вічно крутиться біля ніг

Рудий в плямах ...

Діти: - Щеня.

Вихователь показує іграшку цуценя.

Вихователь: - А чому ж він плаче?

Діти: - Так, він втратив маму. Йому нудно одному.

Вихователь: - Не плач, щеня. Ми знайдемо тобі одного. Хлопці, а давайте ми зробимо так, щоб щеня не плакав. Хто знає вірш про цуценя?

Дитина: - Серед усіх звірів, однак,

Людям кращий друг - собака.

Є їх безліч порід.

У будці пес своєї живе.

Вартувати вміє будинок,

Весело виляти хвостом.

На чужих він голосно гавкає,

І господарів охороняє.

Вихователь: - От який у нас щеня! Давайте не дамо песику нудьгувати і зробимо для нього подарунок.

Діти сідають за стіл на свої робочі місця

Вихователь: - Діти, подивіться на ілюстрації. Хто на них зображений?

Діти: - Собаки.

Вихователь: - Правильно. А що є у кожної собаки?

Діти: - Голова, очі, ніс, рот, вуха, тулуб, хвіст, лапи.

Вихователь: - Я пропоную вам зараз викласти на аркуші паперу з готових деталей цуценятко дружочки.

Діти з готових деталей викладають цуценя

Конспект занятия по аппликации на тему «Щенок»

Вихователь: - У кожного з вас на листочку з'явився чудовий цуценятко, тепер ми беремо клей і приклеюємо деталі.

Вихователь підходить до кожної дитини і пропонує допомогу, нагадує правила наклеювання.

Вихователь: - Хлопці, наш щеня занудьгував. Давайте пограємо разом з ним.

динамічна пауза

Щеня веселий, пустотливий

Прокинувся вранці рано,

Потряс кудлатою головою,

І "стриб!" - він зліз з дивана.

Солодко потягнувся,

Всім сусідам посміхнувся,

І швидше за щодуху

Бігати кинувся щеня.

Бігав вліво, бігав вправо,

Боком бігав і спиною,

А коли втомився він бігати,

Прибіг до себе додому.

Ліг на килимок відпочити

Лапки поклав на груди.

Швидко це набридло,

Він не міг лежати без діла.

Ніжки догори він підняв,

Один об одного постукав,

А потім ще разок,

Зробив "ножиці" щеня.

На живіт перекинувся,

І як "човник" прогнувся,

Знову він на ніжки встав,

І до пальчиків дістав.

Діти виконують рухи відповідно до тексту.

підсумок заняття

Вихователь: - А тепер давайте своїх собачок відправимо погуляти на галявину.

Вихователь: - Хлопці, хтось гавкає за дверима. Хто ж це може бути?

Вихователь показує іграшку собаки.

Вихователь: - Ось бачите, хлопці, Як тепер весело стало нашому цуценяті, у нього з'явилися друзі. Чи схожі наші собачки на цуценя? Вихователь звертає увагу дітей на те, як акуратно вирізані деталі, на естетику оформлення. Хлопці, ви молодці. Як потрібно поводитися з тваринами? Тепер ми попрощаємося з нашими друзями.