Конспект заняття «Москва - столиця нашої Батьківщини»




Дата конвертації26.02.2020
Розмір6.41 Kb.
ТипТемочка

Наталія Коновалова
Конспект заняття «Москва - столиця нашої Батьківщини»

Мета: створити у дітей дошкільнят цілісний образ Москви - столиці нашої Батьківщини.

завдання:

-Формувати у дітей уявлення про історію виникнення Москви.

- Узагальнити і розширити знання про Москву, про визначні пам'ятки міста.

- Продовжувати знайомити з Російською символікою, її призначенням і позначенням: герб, прапор, гімн.

-Виховувати інтерес до пізнання історії нашої держави, розвиток патріотичних почуттів дітей - почуття любові і гордості до рідної землі, до своєї Батьківщини.

Словникова робота: Кремль, дружина, князь, білокам'яна, золотоверхий, древня, Червона площа, засновник Юрій Долгорукий, куранти.

Устаткування: презентація, аудіозапис «Гімн Російської Федерації», «Бій курантів», пісня "Я крокую по Москві"

Хід заняття:

По-ль: Хлопці нас кличе до себе древній, але завжди молодий, красивий, місто. Давай ті посміхнемось один одному, закриємо очі і подумки уявімо собі нашу подорож, глибоко вдихаємо і в путь,

А ось яке місто нас чекає нас, ви дізнаєтеся, якщо визначте перший звук в словах: мак, вікно, слон, кіно, час, астановка.

-Хлопці яке слово у нас вийшло (Москва).

-Чим є Москва для нашої Батьківщини.

(Москва столиця нашої Батьківщини.)

-Чим відрізняється столиця від інших міст?

(В столиці працює уряд на чолі з президентом)

По-ль: Правильно. Часто столицею держави буває один з найдавніших міст країни. Москва дуже древнє місто.

Багато років тому на місці Москви були дрімучі ліси, де водилися звірі; ріки, в яких було багато риби. Тут стали селитися люди, і утворилося багато маленьких розрізнених поселень. Князь Юрій Долгорукий вирішив об'єднати ці поселення в одне велике місто - так з'явилася Москва. Спочатку вдома в місті були дерев'яні, і тому називалася Москва - Дерев'яною. На Москву часто нападали вороги, намагаючись її захопити, поневолити, зруйнувати, а так як стіни були дерев'яні, то періодично вони згорали. Тоді городяни, які люблять своє місто, замінили дерев'яні стіни, на стіни з білого каменю. І Москву стали називати білокам'яної.

По-ль: Москву приїжджають люди з усіх кінців світу, тут ми можемо бачити і африканця, і єврея, і чукчу, т. Е. Москва - багатолика. Багатолика - це значить багато осіб різних національностей. Вони прагнуть до Москви, щоб помилуватися її красою. Ось і ми з вами можемо зробити невелику екскурсію по Москві і познайомитися з її визначними пам'ятками.

(Пісня «Я крокую по Москві»)

По-ль: Що таке пам'ятки?

Діти: Пам'ятки - це те, що відрізняє одне місто від іншого, що запам'ятовується найбільше.

По-ль: Зараз ми з вами ще раз помилуємося тим, що багато десятиліть радує око багатьох людей.

Широко розкинувши крила, ми летимо під хмарами (розставивши руки, захитався з боку на бік)

І навколо ми грізно дивимося дуже пильними очима (повороти навколо своєї осі)

Всі ми бачимо, все ми чуємо, все навколо ми помічаємо (руки на поясі - нахили з боку в бік)

І країну свою велику любимо ми і захищаємо! (Руки розкинули і обняли себе)

По-ль: І почнемо ми свою екскурсію зі знаменитою Червоної площі.

Як ви думаєте, чому вона так називається?

(Тому що вона красива.)

По-ль: Правильно. На Русі завжди було - що красиво, то «червоно».

Головною визначною пам'яткою Червоної площі є Кремль.

У композиції Кремля багато веж, кожна має свою назву, одна з головних є Спаська вежа - найкрасивіша вежа Кремля. На ній розташовуються головний годинник нашої країни -куранти. Спаські ворота-це ворота Кремля. У дні військових парадів з них виїжджає командувач парадом.

По-ль: Кремлі працює уряд Росії, яке управляє, керує життям нашої країни. Хто є главою нашої держави?

(Президент нашої держави - В. В. Путін.)

По-ль: Всі туристи обов'язково поспішають побачити два чудових пам'ятника - Цар - гармату і Цар - дзвін.

На цьому слайді зображена Цар - гармата.

Відлив Цар - гармату з чавуну чудовий російський майстер Андрій Чохов.

Названа вона так тому, що має величезний розмір і вага. Так уже повелося на Русі - все найбільше і дивовижне називалося словом Цар!

Цар - гармата призначалася для оборони Кремля, але з неї ніколи не стріляли.

По-ль: Ще б хотілося відзначити що Цар-гармата має барельєфні (опуклі) прикраси, а на правій стороні дульной частини-зображення Царя Федора Івановича, верхи на коні. А тепер подивіться на наступне зображення, що це?

(Це Цар - дзвін.)

По-ль: Цар-дзвін був виготовлений за наказом російської імператриці Анни Іоанівни. Відлили його російські майстри Іван і Михайло Моторин.

Одного разу в Кремлі сталася пожежа, майстри злякалися, що від вогню він розплавиться, стали його заливати холодною водою. Від різниці температури дзвін тріснув і від нього відвалився шматок.

По-ль: Хлопці вам сподобалося гуляти по Кремлю. А давайте спробуємо намалювати стіну московського Кремля за зразком.

(Діти виконують роботу по клітинках)

По-ль: Мандруйте Москві. Сьогодні я хочу познайомити вас пам'ятками Москви:

-Великий Театр, він відомий всьому світу.

-Цірк на Кольоровому бульварі

-Московский зоопарк - це ціле містечко, в якому зібралися по сусідству звірі, птахи, риби, плазуни з різних місць нашої землі. Тут розводять рідкісних тварин, вивчають їх поведінку.

-Однієї з визначних пам'яток Москви є Московський університет Він був заснований дуже давно з ініціативи великого російського вченого Михайла Васильовича Ломоносова.

По-ль: Хлопці, я пропоную вам зіграти зі мною в гру «Придумай назву»

Підбиття підсумку:

- Скажіть, будь ласка, про що ми сьогодні з вами говорили?

- що нового і цікавого ви дізналися?

- що вам найбільше сподобалося?

- чому?

- На цьому наше знайомство з Москвою не закінчено. У Москві ще дуже багато чудових місць. Я думаю, коли ви станете старші, ви обов'язково побуваєте в Москві і все побачите самі.