• Хід заняття
  • Конспект заняття для другої молодшої групи на тему: «Домашні тварини»




    Дата конвертації18.11.2019
    Розмір3.99 Kb.
    ТипТемочка

    Рикова Тетяна
    Конспект заняття для другої молодшої групи «Домашні тварини»

    Мета заняття: узагальнення знань дітей про життя домашніх тварин і їх дитинчат, розвиток всіх компонентів усного мовлення дітей.

    завдання:

    1. Освітні: знайомити дітей з домашніми тваринами та їх дитинчатами: кішка, кошеня; корова, теля; кінь, лоша; собака, щеня; свиня, порося; коза, козеня. Вчити називати і порівнювати їх за величиною.

    2. Розвиваючі: розвиток зв'язного мовлення, допитливості, засвоєння словника по темі, розвиток мислення, зорової уваги.

    3. Виховні: виховання любові та бережливого ставлення до домашніх тварин.

    Матеріали: сюжетні картинки із зображенням корови, коні, собаки, кішки, кози, свині і їх дитинчат.

    Попередня робота: читання оповідань і казок про домашніх тварин. Д / і «Чиї дітки?», «Хто це», «Хто зайвий».

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    вихователь:

    - Сьогодні на занятті ми поговоримо про домашніх тварин. А про яких тварин, ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадки.

    Мордочка вусата,

    Шубка смугаста,

    Часто умивається,

    Але з водою не знається. (Кішка)

    З господарем дружить,

    Будинок стереже,

    Живе під ґанком,

    А хвіст колечком. (Собака)

    Хвіст - гачком,

    Ніс - п'ятки,

    Посередині - спинка,

    на спинці - щетина. (Порося)

    «М-е-е!» - хлоп'ят хто кличе?

    Бородою хто трясе?

    У кого кручені ріжки

    І як ягідки очі?

    Це до діток по доріжці

    Наближається ... (Коза).

    Є копита і роги,

    Влітку ходить на луки.

    Щоб були всі здорові,

    Молоко дають. (Корови).

    У мене велика грива,

    Вушка і копитця.

    Покатаю того грайливо,

    Хто не побоїться.

    Моя шерстка гладка,

    Хто ж я ?. (Конячка).

    Розглянути сюжетні картинки із зображенням домашніх тварин разом з дітьми.

    2. Поговорити про дитинчат домашніх тварин.

    Вихователь: У кішки маленький ...

    Діти: кошеня.

    Вихователь: а у собаки маленький ...

    Діти: кошеня.

    Вихователь: У корови - теля, а у коня - лоша. Подивіться, мама кішка велика, а кошеня який?

    Діти: маленький.

    Вихователь: Собака велика, а щеня який?

    Діти: маленький.

    Вихователь: Корова велика, а теля який?

    Діти: маленький.

    Вихователь: Кінь велика, а лоша який?

    Діти: маленький.

    Вихователь: Хлопці, ви знаєте, як піклуються тварини про своїх дитинчат? Вони їх годують молоком, чистять шерсть мовою, захищають, зігрівають.

    Як піклуються тварини про дитинчат? (відповіді дітей.)

    3. Фізкультхвилинка «Сіра конячка».

    Цок, цок, цок, цок!

    Я конячка - сірий бік! (Почергове тупання однією ногою, потім інший.)

    Я копитцем постукаю, (Ходьба на місці.)

    Якщо хочеш - покатаю (Легкий біг на місці.)

    Подивися, як я красива,

    Хороші і хвіст і грива. (Руки на поясі, нахили тулуба вліво-вправо.)

    Цок, цок, цок, цок,

    Я конячка - сірий бік! (Мережив на місці.)

    4. Підбиття підсумку заняття. Про кого ми сьогодні говорили. Про тварин. Як їх назвати одним словом? (Домашні). Запропонувати дітям назвати тварин і їх дитинчат, яких вони запам'ятали.