Конспект заняття «Біла береза»




Скачати 10.26 Kb.
Дата конвертації12.07.2019
Розмір10.26 Kb.
ТипБереза. Заняття, ігри, сценарії, проекти на тем

Наталя Бедина
Конспект заняття «Біла береза»

Бедина Наталія Анатоліївна Г ГБОУ ЗОШ №29 (Дитячий сад№10)

м о. Сизрань Самарської області

вихователь

конспект

безпосередньо освітньої діяльності

у старшій групі по пізнавальному розвитку з елементами аплікації

на тему «Біла береза»

завдання:

Пізнавальний розвиток:

1. Збагачувати уявлення дітей про сезонні зміни в природі (снігопад).

2. Розвивати увагу, допитливість, спостережливість.

3. Розширювати уявлення дітей про самому шанованому дереві в Росії, про її значення в житті людини.

Мовленнєвий розвиток:

1. Активізувати мовну діяльність, вміння відгадувати загадки, прояв інтересу до відгадування загадок.

2. Розвивати інтерес до пізнавальної та художньої літератури, вміння підтримувати бесіду.

3. Ознайомити з твором С. Єсеніна, розкрити авторське ставлення до природи.

4. Розвивати зв'язне мовлення - як засіб спілкування.

Соціально-комунікативний розвиток:

1. Формувати навички охайності в роботі.

2. Виховувати дружні стосунки між дітьми.

Фізичний розвиток:

1. Формувати розвитку психофізичних якостей: спритність, гнучкість.

Музичний розвиток:

1. Формувати музичну культуру на основі знайомства з народною музикою.

2. Розвивати почуття ритму, вміння передавати через рухи характер музики, її емоційний образний зміст.

Художественное- естетичний розвиток

1. Продовжувати знайомити дітей з ілюстраціями відомих художників.

2. Активізувати чуттєве сприйняття слова.

3. Розвивати вміння висловлювати в мові свої враження, розвивати естетичні почуття, емоції, переживання.

4. Розвивати прагнення милуватися красою об'єктів навколишньою природою.

5. Розвиток дрібної моторики (розрізати папір на довгі і короткі смужки)

Методи і прийоми:

Практичні: д \ гра, практичне завдання.

Наочні: розгляд картин, ілюстрацій

Словесні: Загадування загадок, читання вірша, бесіди, питання - відповідь, обговорення

Матеріали та обладнання:

-Художня книга С. Єсенін «Біла береза»

-Картини відомих художників, ілюстрації до вірша, аркуші білого паперу, ножиці, клей олівець, серветки, природний матеріал: береза -серёжкі, дуб- жолуді, сосна- шишки, м'яч, і т. Д.

Форми організації дитячої діяльності

Дитяча діяльність Форми та методи організації спільної діяльності

Пізнавально-дослідницька

Спостереження за вікном:

Мета: Збагачувати уявлення дітей про сезонні зміни в природі (снігопад).

комунікативна

образотворча

Бесіда: "Що ми знаємо про березі»

Цілі: Розширювати кругозір дітей знайомлячи з деревом - береза.

Відгадування загадок:

Мета: Активізувати мовну діяльність, вміння відгадувати загадки,

прояв інтересу до відгадування загадок

Аплікація: «Зимова береза»

Мета: Закріплювати вміння створювати зображення (розрізати папір на короткі і довгі смужки).Развівать дрібну моторику рук.

Ігрова Дидактична гра: "Чиї плоди і насіння?»

Мета: Розвивати вміння називати назви дерев, розрізняти листя, плоди, насіння.

Сприйняття художньої літератури Читання вірша С. Єсеніна «Біла береза»

Мета: Розвивати вміння висловлювати в мові свої враження, розвивати естетичне почуття, емоції, переживання

Рухова Вправа: "М'яч по колу»

Мета: Розвиток психофізичних якостей (спритність, швидкість, гнучкість)

музична

Хороводна гра: "У полі береза стояла»

Мета: Розвивати почуття ритму, вміння передавати через рухи характер музики.

Ознайомити з народним хороводом.

Логіка освітньої діяльності

п / п Діяльність вихователя Діяльність вихованців Очікуваний результат

1

2

Організаційний момент.

Вихователь привертає дітей підійти до вікна, помилуватися красою снігу, що випав

-Які почуття нас

охоплюють?

загадування загадок

про березі

Плаче по весні сльозами,

в нирках розчиняє камінь,

і папір для письма

і різьблені терема.

Біла сорочка - царя лісового дочка, в лазні господиня.

А ну-ка Відгадайка-ка?

Зелена, а не луг, білого а не сніг. Кучерява, а без волосся.

-Давайте подивимося картини природи

Репродукції картин:

І. Левітан «Весна»

І. Грабарь «Лютнева блакить»

І. Шишкін «Лісова глухомань»

Яке з дерев стало символом Росії?

-Що зображено на картині?

Діти підходять до вікна і дивляться у вікно

відповіді дітей

відповіді дітей

Відповіді дітей Прояви уваги, вміння підтримувати бесіду

вміння відгадувати загадки, прояв інтересу до відгадування загадок

Знайомство з творами живопису

Формувати поняття про березі - як символ Росії, помічати красу навколишнього світу природи.

3 Бесіда про березі.

Найулюбленіше дерево російського народу. Багато поетів і письменники зверталися до її образу, називаючи березу російською красунею. Про неї складено багато пісень, билин, казок. Її бачать як хитру помічницю, як зачаровану красуню, як прообраз зачарованою рибки. Береза - символ жіночності і родючості у багатьох народів.

-Багато прекрасних слів сказано про березі. Стрункий білий стовбур, гнучкі, схиляються гілки, витончені листочки завжди були символом прекрасного, піднесеного і трохи сумного. А в поезії береза порівнюється з образом російської дівчини. Росія завжди асоціювалася з березою. Береза вважають російським деревом. Береза - символ нашої Батьківщини. Її називають ніжними, жіночними словами: матушка- береза, красуня лісу. Вона символізує чистоту і жіночність.

Діти уважно слухають розповідь вихователя, діляться враженнями.

Закріплення знань, кругозору дітей знайомлячи з деревом - береза.

вміння висловлювати в мові свої враження, розвивати естетичні почуття, емоції, переживання.

4 Хороводна гра: "У полі береза стояла»

Діти водять хоровод, на розспів називаючи слова: біла, кучерява, заламали і т. Д.

Розвиток почуття ритму, вміння передавати через рухи характер музики, її емоційний образний зміст

5 Читання вірша С. Єсеніна «Береза»

-Прекрасности вірші про природу належать поетові С. Єсеніна. Все своє творчість поет присвятив опису улюблених полів і лісів. До глибини душі хвилювала поета красуня російських роздолля, улюблених російських беріз.

-О чому цей вірш? Яку побачив березу поет? Чому вона привертає його увагу, викликала подив і захоплення, адже він часто бачив її з вікна?

-З чим порівнює Єсенін опущені снігом пензлика березових гілок?

-Коли у людини з'являється потреба говорити віршами?

-Які предмети ви побачили у вірші?

-Як фарбами намальовано цей вірш?

-У якого часу року ці фарби?

-Які звуки ви почули в цьому вірші?

-Які запахи відчули?

-Як будемо читати вірш - швидко або повільно?

-Громко або не дуже голосно, щоб не розбудити сплячу березу?

Діти зацікавлено слухають

Відповіді дітей на питання вихователя:

Ознайомити з твором С. Єсеніна

Розвивати вміння висловлювати в мові свої враження, розвивати естетичне почуття, емоції, переживання

6 Динамічна пауза:

Вправа: «М'яч по колу»

За командою вихователя діти передають м'яч один одному:

Вліво по колу, вправо, над головою, під ногами, перед собою, за спиною. Діти виконують Розуміти словесні завдання на зміни напрямку руху предмета в просторі

Розвиток психофізичних якостей (спритність, швидкість, гнучкість)

7 Дидактична гра: «Чиї плоди і насіння?»

Вихователь показує дітям плоди і насіння (Можна показати ілюстрації)

Діти повинні визначити, якої рослини (дерева) належать ці плоди і насіння, і назвати це дерево.

Діти працюють з ілюстраціями, картинками, природним матеріалом.

Згадати назви дерев; розрізняти і називати листя, плоди знайомих дерев.

Розвивати зорову пам'ять, увагу.

8 Практична частина:

Пропонується дітям картинка з із зображенням зимової берези, за допомогою аплікації виконати роботу «Береза в снігу»

Вихователь пояснює що перед ними лежить білий папір, їм пропонується:

-Разрезать аркуш паперу на довгі смужки.

-Накрутіть їх на олівець, щоб вони загиналися

-Пріклеіть смужки клеєм-олівцем на готові заготовки

Діти розбирають матеріал, і виконують завдання.

Закріплення вміння створювати зображення (розрізати папір на короткі і довгі смужки, скручувати смужки на олівець). Розвивати дрібну моторику рук.

9 Рефлексія

вихователь пропонує

організувати виставку робіт, дає позитивну оцінку.

Діти беруть участь в організації спільної виставці, розглядають свої роботи і роботи своїх товаришів. За бажанням розповідання вірші

напам'ять. Прояв інтересу до природи,

мають поверхневі знання про користь дерева, діти знають

чому береза саме шановане дерево в Росії.

.



Скачати 10.26 Kb.